Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blaupunkt RD4 w Citroenie C4 - Aktywacja złącza CD changer

lsmedowski 18 Aug 2013 13:05 5220 3
    lsmedowski
    Level 8  
    Witam,
    w piątek zakupiłem sobie emulator zmieniarki do mojej Cytryny C4 (emulator Yatour). Jako, że po czwartkowym wolnym większość serwisów oferujących możliwość podpięcia pod kompa (i aktywacji portu zmieniarki, która ponoć jest niezbędna w citroenach z radiem RD4) miała wolne, postanowiłem podpiąć urządzonko i poczekać z aktywacją do poniedziałku. Ku mojemu zdziwieniu, po podłączeniu USB BOX zaczął grać, z tym że:
    – na wyświetlaczu nie pojawia się nic (tylko zegar i temperatura)
    – dźwięk jest mocno cichszy w stosunku do radia

W związku z powyższym mam pytanie – czy możliwe jest, że to działa w ten sposób bez aktywacji (a po aktywacji powinno być jak należy, czyli głośno i z wyświetlaczem), czy też może oznacza to, że port już jest aktywny (oryginalnie na pewno nie był, nie zauważyłem też aby poprzednik cokolwiek w radiu robił, ale kto wie..), a emulator jest popsuty? Czy może port jest aktywowany 'niepoprawnie/niezupełnie'? z góry dziękuję za podpowiedzi
    wandre
    Level 11  
    Witam
    Mam bardzo podobny problem w Citroenie C5 (2006), radio RD4.
    Bez aktywacji zmieniarka gra ale cicho, a na wyświetlaczu zostaje poprzedni ekran z odtwarzacza CD. Przełączanie miedzy katalogami i utworami działa, ale nie pokazuje tego na wyświetlaczu.
    Czy rozwiązałeś swój problem?. Aktywacja interfejsem pomogła?
    kbogusz
    Level 8  
    według mnie to może działać bez aktywacji a to, że sygnał jest słabszy może leżeć również po stronie zmieniarki
    wandre
    Level 11  
    Pewnie masz rację Kolego, że poziom sygnału zależy od zmieniarki, ale chciałbym mieć pewność, zanim zdecyduję się na aktywację w BSI samochodu, bo aktywacja w ASO trochę kosztuję.
    Pewnie i tak to zrobię, bo denerwuje mnie zamrożony ekran odtwarzacza płyt po przełączeniu na zmieniarkę. Nie mam informacji na którym katalogu jestem i który utwór jest aktualnie odtwarzany.

Może ktoś z Kolegów orientuje się gdzie w Tarnowie można to zrobić taniej poza ASO Citroena?.