Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wzmacniacz optoizolacyjny na elementach dyskretnych

ernest 10 Mar 2005 18:57 1068 4
  • #1 10 Mar 2005 18:57
    ernest
    Poziom 10  

Cześć!
    Wiem że takie wzmacniacze buduje się scalone, więc jeśli ktoś zna jakiś wzmacniacz tego typu to niech napisze jego oznaczenie. Właściwie to potrzebuję schematu i opisu działania jakiejś klasycznej konstrukcji, a najlepiej gotowy projekt na elementach dyskretnych :P Parametry nie ważne

0 4
  • #2 10 Mar 2005 20:08
    Paweł Es.
    Pomocny dla użytkowników

Elementy muszą być dyskretne, rozumisz pan, żeby nie rozgadały potem do czego były wmontowane. Nie chcę, żeby mnie potem jakaś gópia dioda ciągała po sądach, że użyłem jej świecącej koleżanki przez co nie mogła zabłysnąć, rozumisz pan ....

Proponuję poszukać w książkach Sidneya Soclofa lub duetu Nadachowski-Kulka o analogowych układach scalonych lub w cegle Tietzego i Schenka o układach elektronicznych ...

0
  • #3 10 Mar 2005 20:51
    lukib1
    Poziom 16  

Mam takie cos , Burr-Brown'a : Isolation amplifier 3652JG, mam do tego jakies datasheet, tylko musze zrobić scany i zdjęcie, jeśli cię interesuje to po weekendzie podeślę. Nadmieniam że ww układ scalony ma zastosowanie w aparaturze medycznej i już nie są produkowane , mam ich kilkanaście, nowe nieuzywane

Andrzej

0
  • #4 10 Mar 2005 23:13
    ernest
    Poziom 10  

Rzeczywiście Pawle w książce Tietze,Schenk coś jest, dzięki, tylko jak zawsze trochę biednie opisane zobaczę jeszcze w nowszym wydaniu i w tych innych książkach też.

Co do rego układu co zaproponował lukib1 to chętnie zobaczyłbym te datasheet ale sam układ mi sie nie przyda, ponieważ i tak muszę ten wzmacniacz zrobić z podstawowych elementów.

0