Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

mercedes 124 - centralny zamek nie działa z drzwi kierowcy po ich demontażu

styper1 18 Aug 2013 13:08 4554 12
 • #1
  styper1
  Level 2  
  Witam. Mam problem z centralnym zamkiem w mercedesie 124. Po zdemontowaniu i zamontowaniu drzwi lewych przednich zrobił się problem. Przy otwieraniu drzwi kierowcy kluczykiem otwierają się tylko te drzwi a przy otwieraniu kluczykiem drzwi prawych lub bagażnika otwiera się wszystko tak jak być powinno. Natomiast przy otwieraniu z pilota otworzy się wszystko lecz po około 3 sekundach wszystko się zamyka. Jeżeli chodzi o zamykanie z pilota to zamyka tylko że trwa to dłużej niż przed pojawieniem się tego problemu. Proszę o pomoc gdzie szukać rozwiązania. Pozdrawiam.
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Zamek pneumatyczny? Nie przełącza ci switch w zamku. Jeśli sam proces trwa dłużej, to szukaj nieszczelności.
 • #3
  styper1
  Level 2  
  Błażej wrote:
  Zamek pneumatyczny? Nie przełącza ci switch w zamku. Jeśli sam proces trwa dłużej, to szukaj nieszczelności.

  Witam kolege. Pneumatyki jestem pewny a jeśli chodzi o czas zamykania to może źle wyjaśniłem. Chodzi mi o to że musze pare razy nacisnąć na pilota czasem zaskoczy za pierwszym razem. Nie wiem czy to nie jest coś elektrycznego bo do siłownika (prócz przewodu z powietrzem) i do zamka wchodzą kostki elektryczne (nie da się ich zamienić bo są różne) Może kiedy demontowałem te drzwi to zabardzo ciągłem te przewody i tam gdzieś w słupku coś się uszkodziło. Błażej a może coś bliżej jeśli chodzi o ten switch. Pozdrawiam.
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  No co o tym switchu? Steruje pompką. Jeśli dobrze pamiętam, to jest w siłowniku. Więc jeśli masz źle wyregulowane cięgno zamka, to efekt będzie en sam. I dalej stawiam na nieszczelność w układzie, skoro zamek musi kilka razy pompować. Przecież to łatwo sprawdzić.
 • #5
  styper1
  Level 2  
  Błażej jak odczepie z siłownika przewód z powietrzem to słychać jak syczy powietrze kiedy się bawie zamkiem a co do cięgna to nic przy nim nie robiłem. Wcześniej działało.
 • #6
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  To, że syczy nie znaczy, że nie ma nieszczelności. Tam jest układ ciśnienie - podciśnienie. Trzeba podłączyć manometr o odpowiednim zakresie i sprawdzić, co się dzieje.
 • #7
  Gerri
  Mercedes specialist
  Może być ustawiony zbyt krótki impuls w centralce pilota (jeżeli jest to układ nieoryginalny) - tak objawia się otwieranie i natychmiast zamykanie.
 • #8
  multihunter
  Level 26  
  Albo przewód załamany
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  multihunter wrote:
  Albo przewód załamany

  Zastanów się może co piszesz. Czy jakby przewód pneumatyczny był załamany byłoby to możliwe? :
  styper1 wrote:
  przy otwieraniu kluczykiem drzwi prawych lub bagażnika otwiera się wszystko tak jak być powinno.
 • #10
  multihunter
  Level 26  
  Przewody się łamały po części dlatego, że te wiązki są strasznie twarde bardzo mocno ściśnięte poszyciem. Ktoś chciał dobrze, ale nie pomyślał że to się nie nadaje do elementów ruchomych.
 • #11
  Gerri
  Mercedes specialist
  Pracuję przy tych autach już kilkanaście lat - ale jakoś na zauważyłem, żeby w autach nietkniętych ręką blacharza lub lakiernika te przewody się łamały. Wytrzymują bez problemu prawie trzydzieści (i ponad) lat ciągłej eksploatacji.
 • #12
  styper1
  Level 2  
  Gerri to jest raczej nie możliwe. Przed wymontowaniem drzwi wszystko było ok. Po zamontowaniu drzwi i podłączeniu wszystkiego pojawił się ten problem. Wcześniej nigdy nie miałem z tym problemu. Tak myśle czy wczasie wyjmowania tych przewodów z drzwi nie wyszarpałem coś tam co wychodzi ze słupka.
 • #13
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Szarpiąc wyrwałeś pewnie wężyk z gumowego łącznika. Od początku wątku tłumaczę ci, żebyś szukał nieszczelności, a ty uparcie, jak pewne zwierzę, nic w tym zakresie nie robisz. Więc może zostawisz na trochę klawiaturę i zajmiesz się rzetelnym poszukiwaniem?