Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania.

matixrr 18 Sie 2013 14:01 708 0
    matixrr
    Poziom 1  
    Witam! :)
    Walczę z problemem od paru dni i postaram się mniej więcej wszystko przedstawić krok po kroku.

Posiadam aparat SONY DSC-HX9V a w nim była karta pamięci PRETEC 32GB SDHC (10). W momencie gdy aparat był podłączony kablem USB do komputera i zgrywane były zdjęcia to po zgraniu ich karta coś nawaliła i gdy chciało się zgrać filmy to wyskakiwał komunikat by sformatować kartę. Filmy mniej więcej udało się odzyskać różnymi programami a o ile dobrze pamiętam to potem przy użyciu EASEUS Partition Master przywróciłem format plików FAT32 (ponieważ był RAW) i włożyłem kartę do aparatu by zobaczyć czy coś jeszcze się uda. W aparacie pojawił się komunikat że są jakieś błędy i postara się odzyskać ale nic się nie odzyskało a zdjęcia i filmy zniknęły z karty. Postanowiłem że już odpuszczę sobie dalsze odzyskiwanie i sformatuję kartę. I tu zaczyna się ogólnie problem. Chciałem wykonać pełne formatowanie przez Explorera tylko po ok. 30 minutach nic się nie zmieniło więc anulowałem, odłączyłem czytnik kart do którego mam wsadzoną kartę i podłączyłem znowu by zrobić tym razem szybkie formatowanie. Niestety szybkie formatowanie nie chciało się wykonać a próby użycia innych programów nie przynoszą efektów.

Załączam screeny z różnych programów i 100 pierwszych sektorów z nadzieją, że ktoś wymyśli sposób jak przywrócić tę kartę do życia.
    PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania. PRETEC 32GB SDHC (10) - Brak możliwości sformatowania.
  • OptexOptex