Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania

Witalis 18 Sie 2013 14:12 2061 3
  • Witam chciałem zaprezentować maszynę mojej konstrukcji do ciecia uszczelek.
    Zasada działania maszyny polega na tym, że na maszynie ustawiana jest rolka z uszczelką, następnie uszczelkę wkładamy od góry do maszyny, po uruchomieniu uszczelka jest wciągana do środka w linii prostej kiedy, koniec uszczelki znajduje się polu widzenia sensora jest to znak, że uzyskana została pożądana długość i jest ona ucinana. Powodem dla którego uszczelka musi być umieszczona w maszynie od góry jest to, że uszczelka jest elastyczna i z łatwością ulega rozciągnięciu, gdy więc zostaje uchwycona przez wałki zaciskające od góry, na dole wychodzi luzem i nie jest rozciągnięta co pozwala na większą precyzję w uzyskaniu pożądanej długości.Mimo wszystko jest problem z uzyskaniem jednakowej długości dla wszystkich odcinków uszczelki, wynika on z tego iż sensor czasami reaguje z opóźnieniem. Czasami reaguje od razu i ucina uszczelkę, a czasami reaguje dopiero wtedy gdy kawałek uszczelki znajduje się już po za jego zasięgiem, co skutkuje różnymi długościami powstałych kawałków uszczelki. Zamieszczam filmik który zobrazuje wam zaistniały problem.

Link

Chciał bym wiedzieć co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, i co mogę zrobić aby uzyskać pożądaną precyzję, tak aby ucinane kawałki były równej długości. Chciał bym wiedzieć czy wina takiego stanu rzeczy leży w elektronice czy może w programie który napisałem. Załączam napisany przeze mnie program do wglądu.

Kod: text
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Ja myślę że wina leży w programie. Program napisałem w języku C.

Co do programu który napisałem to chciał bym prosić o pomoc jeszcze w dwóch kwestiach, prócz najważniejszej o której rozpisałem się powyżej. Mianowicie chciał bym aby maszyna liczyła ucinane przez siebie kawałki tak bym mógł ustawić by ucięła ich np. 1000 i skończyła pracę. Próbowałem samemu napisać to w programie jednak nie udało mi się, dlatego jeśli ktoś wie jak taki efekt uzyskać to proszę o info.Druga sprawa, że chciał bym aby maszyna, kiedy sensor nie wykryje nic przez dajmy na to 9 sekund wyłączała się automatycznie co zapobiegnie jej dalszej pracy po skończeniu rolki z uszczelką.

Tu jeszcze kilka zdjęć:
    Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania Działająca maszyna do cięcia uszczelek do małej aktualizacji oprogramowania

Czekam na wasze opinie i pomoc.
    Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i rady.
    Łukasz

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    Witalis
    Poziom 8  
    Witalis napisał 30 postów o ocenie 0, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście weert. Jest z nami od 2010 roku.
  • Relpol przekaźniki
    RomanFilipecki
    Poziom 17  
    Witaj
    Na pierwszy rzut oka.
    Po pierwsze należy zapewnić poprawne doprowadzenie sygnału obecności materiału, czyli nie 7805 na wejściu procesora ale transoptor np 817 ( to dotyczy wszystkich sygnałów wejściowych). Dalej w programie powinieneś obsługiwać wejście obecności materiału przerwaniem lub wywołując z przerwania timera np 200 Hz procedurę obsługi obecności uszczelki ( dla zapewnienia powtarzalności ). W programie nie używaj opóżnień, chyba że do timeoutów. Licznik nie powinien przysparzać problemów, zadajnik ilości klawisze + - enter lub klawiatura.
    Pomyśl także czy nie istnieje problem typu rozciąganie ściskanie
  • Relpol przekaźniki
    Witalis
    Poziom 8  
    Jeżeli chodzi o obsługę języka C nie jestem w tym za dobry, uczę się go od niedawna, nie wiem jak obsługiwać timery... Wszystko co napisałem w tym programie zawiera moją podstawową wiedzę, więc jeśli jest ktoś bardziej w tym zaawansowany, kto mógł by mi pomóc to bardzo bym o taką pomoc prosił.
    Nie wiem też czy nie powinienem sprecyzować częstotliwości wewnętrznej procesora.
    Chciał bym też wiedzieć co powinienem zmienić w programie, żeby działało liczenie (obecnie nie działa)? Chciał bym żeby maszyna po przecięciu pewnej ilości uszczelek kończyła pracę jednak tak się nie dzieje. Jeśli ktoś zna rozwiązanie tego problemu to proszę wyjaśnienie mi co powinienem zrobić.
    MANIU1987
    Poziom 9  
    Witam miałem podobny problem podczas montażu mojej maszyny do cięcia na zadany wymiar ale już jakoś to opanowalem. A mianowicie zastosowałem sterownik który zlicza impulsy i po zadanej ilości impulsów załącza przekaźnik również na zadany czas. Czyli u mnie działa to tak 10 cm to 10 impulsów przekaźnik załącza elektrozawór pneumatyczny siłownik ucina materiał. Jeśli chciałbyś zobaczyć jak to działa to mogę na whats upa wysłać mam kilka foto i jeden film