Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Basic Meister - Ogniwa do wkrętarki akumulatorowej

18 Sie 2013 15:18 5682 7
  • Poziom 9  
    Witam. Posiadam wkrętarkę akumulatorową znanej wszystkim i lubianej :D firmy Basic Meister
    Wkrętarka działa ale akumulatory zdechły po naładowaniu można popracować nie całe 5 min. Mam zamiar kupić zestaw (15) nowych ogniw GP NI-MH 2200 mAh za około 190 zł i mam takie pytano czy mogę je ładować starą ładowarką. W stacji dokującej wygląda to tak
    A to jest zasilacz
    Pisze na nim 19 V ale miernik wyświetlał mi 22 V. Fabrycznie były tu zainstalowane jeszcze bardziej znane ogniwa "XIN GANG BATTERY" NI-Cd 1,2 V 1000 mAh
    Obecna ładowarka będzie się nadawać, czy istnieje szansa że uszkodzę nowe ogniwa ? Czy raczej powinienem dorobić za zasilaczem jakiś stabilizator z ogranicznikiem prądu ładowania w stacji dokującej ? A może to ogólnie poroniony pomysł kupować nowe ogniwa do tej wkrętarki ?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Proszę poprawić załączniki po zapoznaniu się z tym:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html
  • Poziom 9  
    Teraz się tylko zastanawiam czy jest sens kupować ogniwa za 190 zł, gdzie za tą sumę mogę mieć następną wkrętarkę, co prawda chińską ale nową ? :-O
  • Poziom 31  
    I co zrobiłeś? Kupiłeś markowe ogniwa czy kolejną chińską wkrętarkę z ogniwami które się zepsują za niedługo. Potem kupisz trzecią wkrętarkę?
    Myślę że jest sens podmienić markowe ogniwa zamiast gromadzić kolekcję wkrętarek z zepsutymi akumulatorami.

Jeśli te ogniwa miałeś na myśli: GP 220SCH http://www.tme.eu/pl/details/accu-sc_2200-gp/akumulatory/gp/gp220sch/#
    powinny być dobre, mają prąd obciążenia chwilowy do 58A.
  • Poziom 9  
    Teraz mam nowy pomysł i chyba lepszy :). Zamiast 15 ogniw 1,2 V Ni-MH. Wstawię 5 ogniw Li-Ion 3,7 V o pojemności 2200mAh Z wkrętarki będę korzystał raczej sporadycznie więc ogniwa Li-Ion wytrzymają dłużej pyzatym są wygodniejsze w eksploatacji i będzie znacznie tajniej. Tylko teraz będzie raczej problem z ładowaniem takiego pakietu :(
  • Poziom 9  
    Za drogo, wolałbym sam coś zmontować ale nie mogę znaleźć żadnych schematów na 18 V, ogólnie nie ma żadnych projektów do baterii składających się z więcej niż 1 ogniwa. Z jednym nie ma problemu schematów jest na pęczki. Myślałem żeby zrobić jakiś układ przełączający który by ładował każde ogniwo oddzielnie, ale trochę za dużo zabawy by z tym było.