Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Drukarka laserowa do domu

Dacomos 18 Aug 2013 17:17 1788 5
    Dacomos
    Level 33  
    Witam.
    Z drukarkami atramentowymi wszelkiej maści miałem już tyle problemów (zacinanie się, zasychanie, zepsute potwornie drogie tusze (pozdrawiam HP), że mam serdecznie dość.

Rozglądam się teraz za drukarką laserową kolorową do użytku domowego.
    Nie będzie mocno eksploatowana, kilka stron co kilka dni, czasem coś związanego z pracą nauczyciela.

Na allegro drukarki kolorowe zaczynają się od 400zł. Nie potrzeba mi kombajnów z milionem funkcji, potrzebne mi najprostsze i niezawodne. urządzenie które po paru miesiącach nadal będzie drukować zwykły tekst i obrazki bez walczenia, resetowania i wyjmowania tuszy 100x. Czy drukarki w tej cenie będą się rozkraczać?
    Jak tam z cenami tonerów poszczególnych firm?

Pozdrawiam
    elemen_th
    Level 29  
    Pamiętaj tylko, że w drukarce za 400zł jak zużyjesz tonery to ich wymiana przewyższa koszt zakupu drukarki :) Dopiero zobaczysz co to droga eksploatacja. Poza tym atrament nie zaschnie w życiu jak drukujesz co kilka dni, nawet co kilka tygodni...
    Imprimarex
    Level 24  
    Koszty druku w kolorze można znacznie obniżyć samemu regenerując toner.
    Przykładem mogą być drukarki Samsung CLP310, 315, 320, 325, 365 z wiecznym chipem.

Bardzo prosto się dosypuje proszku (są filmiki na youtube jak to się robi), zaś sam proszek to koszt ok 90zł i wystarcza na 4-5 dosypań. Łacznie na tym proszku wydrukujesz około 12-15tyś str w czerni i około 10tyś stron w kolorze.
    Proszki dostepne na znanym portalu aukcyjnym.
    spamon
    Level 11  
    A jak z wytrzymałością takiej drukarki(jeśli chodzi o resztę podzespołów - bęben wałki itp) ?
    Imprimarex
    Level 24  
    Z praktycznego punktu to mniej więcej wygląda tak:
    - bęben opc wytrzyma około 30tyś stron i potem trzeba go przeczyścić. Należy uważać aby go nie uszkodzić np uderzeniem. Nowy bęben kosztuje od 100-300zł.
    - tonery z reguły wymieniasz po 20tyś stron ze względu na zużycie wałków. Nowy zamiennik dość dobry jakościowo kosztuje 40zł (trzeba 4szt)
    - pas transmisyjny - raczej się nie psuje, chyba że włożysz kartkę ze spinaczem. Koszt nowego ok. 150zł
    - grzałka - raczej się nie psuje, chyba że drukujesz na folii i nie zmniejszysz ustawień temperatury. Wtedy wymiana od 100-150zł
    spamon
    Level 11  
    Imprimarex, dziękuję za info :)