Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Huawei e3131 z t-mobile nie łączy z Aero2

18 Sie 2013 19:07 10095 7
 • Poziom 2  
  Witam,
  Używałem przez kilka miesięcy modemu HUAWEI e3131 z t-mobile. Modem łączył się z Aero2 za pomocą programu Internet manager i przestał łączyć po kilku miesiącach, kiedy oczyściłem rejestr CCcleanerem (mam windows vista home premium) i odinstalowałem zbędne oprogramowanie, głównie drukarki hp (mnóstwo małych programów w panelu sterowania/dodaj usuń programy). Zachowałem pliki poprzedniego stanu rejestru. Pomyślałem że skoro modem nie łączy - to go ustawię w programie top net info, wg zaleceń do modemu z play. Nie zadziałało. Przywróciłem do ustawień fabrycznych za pomocą komendy AT:
  AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"
  po czym ustawiłem pod Aero w top net info, nie działa. Ustawiłem jeszcze wg zaleceń dla modemu od producenta, bez sieciowego software'u / dashboardu (?), też nie działa. przywróciłem poprzedni stan rejestru systemu - nadal nic. Próbowałem też połączyć się za pomocą programu top net info, uprzednio wyłączywszy internet manager - nie zmieniło to sytuacji.
  Modem miga na zielono, potem na ciemnoniebiesko, a po próbie połączenia - zarówno w top net info jak i internet managerze - z powrotem miga na zielono.

  Co zrobić, żeby modem znowu łączył się z Aero2?
 • Poziom 9  
  Witam z mojego doświadczenia w większości wypadków wystarczy odinstalować modem w panelu sterowania i ponowne zainstalowanie go. Oczywiście trzeba dobrać odpowiednie ustawienia do połączenia.
 • Poziom 2  
  Ten modem sam się instaluje po podłączeniu do USB, po odłączeniu znika z systemu. (po odłączeniu ani w menedżerze urządzeń, ani w dodaj/usuń programy nie ma huawei)
 • Poziom 9  
  Odinstaluj modem (wszystkie sterowniki) i zainstaluj ponownie. Jeśli wówczas nie zadziała to odinstaluj ponownie i zainstaluj PRZED podłączeniem modemu sterowniki w wersji 4.25.11.00 np. z chomika lesiolo (Driver setup uruch. z prawami admina). U mnie w ten sposób ruszył e398...
 • Poziom 2  
  apropo walki z modemem i oprogramowaniem chciałbym się podpiąć pod temat
  Huawei modem / aero2 na roamingu plusa
  Czy można na stałe ustawić 3g+ bo mi ciągle soę przeł. między 3g a 3g+ przez co sie grzeje modem ii sa problemy z netem?
  W aplikacjiach IM i Play Online są blokady miedzy 2G a 3G tylko ;(
 • Poziom 21  
  Hmm,czytam z zaciekawieniem poprzedni post kol.okazje1 i nie mogę zrozumieć tego "..na roamingu plusa". Na jakim roamingu? przecież Aero2 to odrębna sieć i łączysz się z nią bezpośrednio nie korzystając z innych "pośredników" a jak modem ma SIMlocka to chyba? karty Aero2 nie zobaczy jak sądzę. Wydaje mi się też, że w każdym? a na pewno w większości Managerów Połączeń jest możliwość wyboru trybu pracy modemu a jeśli nie ma, to robi się to komendami "AT" wysyłając odpowiednie ustawienia modemu, na podanym 2 posty wyżej (Chrisw) chomiku lesiolo są komendy do urządzeń Huawei,wystarczy tam zerknąć i wybrać odpowiednią a następnie wysłać do modemu i gotowe. Osobiście uważam, że najlepszym Managerem Połączeń jest ten dołączony do modemu a TNI jest managerem uniwersalnym ale nie zawiera sterowników do bardzo zaawansowanych obecnie modemów przez co jego możliwości są ograniczone a z niektórymi w ogóle nie działa.
 • Poziom 2  
  dziękuję za odp. modem jest bez simlocka(wcześniej siedział play-zdjety przez operatora po okresie umowy) - a była sieć aero która widniała kiedyś pod nazwą cośtam17 została zastąpiona plusem a dokładnie na jego roamingu śmiga aero2/ nowe karty.
  W modemie są ustawienia blokowania ale poniżej 3G; powyżej skozystam i może uda mi się odnaleźć odpowiednią komendę.... Jeżeli piszę niezrozumiale to przepraszam ale mam w pracy ograniczony czas na klepanie w klawisze/pozdrawiam ;)
 • Poziom 17  
  Ja mam e3131 hilink i nie przypominam sobie aby połączył się kiedykolwiek siecią aero. Zawsze mi wyświetla połączenie z siecią play lub plus. Co do grzania się modemu to chyba standard , mój drugi modem e398 też się grzeje tak jak i e3131.