Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modem Huawei e3131 z t-mobile nie łączy z Aero2

Frater 18 Aug 2013 19:07 10584 7
    Frater
    Level 2  
    Witam,
    Używałem przez kilka miesięcy modemu HUAWEI e3131 z t-mobile. Modem łączył się z Aero2 za pomocą programu Internet manager i przestał łączyć po kilku miesiącach, kiedy oczyściłem rejestr CCcleanerem (mam windows vista home premium) i odinstalowałem zbędne oprogramowanie, głównie drukarki hp (mnóstwo małych programów w panelu sterowania/dodaj usuń programy). Zachowałem pliki poprzedniego stanu rejestru. Pomyślałem że skoro modem nie łączy - to go ustawię w programie top net info, wg zaleceń do modemu z play. Nie zadziałało. Przywróciłem do ustawień fabrycznych za pomocą komendy AT:
    AT^SETPORT="A1,A2;1,2,3,7,A1,A2,4,5,6,A,B,D,E"
    po czym ustawiłem pod Aero w top net info, nie działa. Ustawiłem jeszcze wg zaleceń dla modemu od producenta, bez sieciowego software'u / dashboardu (?), też nie działa. przywróciłem poprzedni stan rejestru systemu - nadal nic. Próbowałem też połączyć się za pomocą programu top net info, uprzednio wyłączywszy internet manager - nie zmieniło to sytuacji.
    Modem miga na zielono, potem na ciemnoniebiesko, a po próbie połączenia - zarówno w top net info jak i internet managerze - z powrotem miga na zielono.

Co zrobić, żeby modem znowu łączył się z Aero2?
    m-kapec
    Level 10  
    Witam z mojego doświadczenia w większości wypadków wystarczy odinstalować modem w panelu sterowania i ponowne zainstalowanie go. Oczywiście trzeba dobrać odpowiednie ustawienia do połączenia.
    Frater
    Level 2  
    Ten modem sam się instaluje po podłączeniu do USB, po odłączeniu znika z systemu. (po odłączeniu ani w menedżerze urządzeń, ani w dodaj/usuń programy nie ma huawei)
    Chrisw
    Level 10  
    Odinstaluj modem (wszystkie sterowniki) i zainstaluj ponownie. Jeśli wówczas nie zadziała to odinstaluj ponownie i zainstaluj PRZED podłączeniem modemu sterowniki w wersji 4.25.11.00 np. z chomika lesiolo (Driver setup uruch. z prawami admina). U mnie w ten sposób ruszył e398...
    okazje1
    Level 2  
    apropo walki z modemem i oprogramowaniem chciałbym się podpiąć pod temat
    Huawei modem / aero2 na roamingu plusa
    Czy można na stałe ustawić 3g+ bo mi ciągle soę przeł. między 3g a 3g+ przez co sie grzeje modem ii sa problemy z netem?
    W aplikacjiach IM i Play Online są blokady miedzy 2G a 3G tylko ;(
    wibi
    Level 21  
    Hmm,czytam z zaciekawieniem poprzedni post kol.okazje1 i nie mogę zrozumieć tego "..na roamingu plusa". Na jakim roamingu? przecież Aero2 to odrębna sieć i łączysz się z nią bezpośrednio nie korzystając z innych "pośredników" a jak modem ma SIMlocka to chyba? karty Aero2 nie zobaczy jak sądzę. Wydaje mi się też, że w każdym? a na pewno w większości Managerów Połączeń jest możliwość wyboru trybu pracy modemu a jeśli nie ma, to robi się to komendami "AT" wysyłając odpowiednie ustawienia modemu, na podanym 2 posty wyżej (Chrisw) chomiku lesiolo są komendy do urządzeń Huawei,wystarczy tam zerknąć i wybrać odpowiednią a następnie wysłać do modemu i gotowe. Osobiście uważam, że najlepszym Managerem Połączeń jest ten dołączony do modemu a TNI jest managerem uniwersalnym ale nie zawiera sterowników do bardzo zaawansowanych obecnie modemów przez co jego możliwości są ograniczone a z niektórymi w ogóle nie działa.
    okazje1
    Level 2  
    dziękuję za odp. modem jest bez simlocka(wcześniej siedział play-zdjety przez operatora po okresie umowy) - a była sieć aero która widniała kiedyś pod nazwą cośtam17 została zastąpiona plusem a dokładnie na jego roamingu śmiga aero2/ nowe karty.
    W modemie są ustawienia blokowania ale poniżej 3G; powyżej skozystam i może uda mi się odnaleźć odpowiednią komendę.... Jeżeli piszę niezrozumiale to przepraszam ale mam w pracy ograniczony czas na klepanie w klawisze/pozdrawiam ;)
    Marbis22
    Level 17  
    Ja mam e3131 hilink i nie przypominam sobie aby połączył się kiedykolwiek siecią aero. Zawsze mi wyświetla połączenie z siecią play lub plus. Co do grzania się modemu to chyba standard , mój drugi modem e398 też się grzeje tak jak i e3131.