Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką kupić pralkę slim z dużym wkładem?

Tomek.K. 18 Sie 2013 19:21 9171 22
  • #1 18 Sie 2013 19:21
    Tomek.K.
    Poziom 10  

Interesuje mnie pralka typu slim z maks. głębokością 45 cm, ale lepiej mniej, z drzwiami od przodu i wkładem najlepiej powyżej 6 kg. Widziałem w sklepach Candy, które wstępnie spełniały ww. warunki, ale zobaczyłem filmy na YouTube jak pracują niektóre modele, to nie chciałbym ryzykować, chyba że jest jakiś model Candy nie sprawiający problemów.

0 22
  • #3 18 Sie 2013 20:55
    niedozwolony
    Poziom 12  

A które to konkretnie firmy? Pierwsza to pewnie Amica, dla której pralki produkuje Beko, a druga?

0
  • #4 19 Sie 2013 11:01
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Bekon już nierobi pralek dla amica.

0
  • #7 20 Sie 2013 01:25
    niedozwolony
    Poziom 12  

qstosz napisał:
    Bekon już nierobi pralek dla amica.

O, czyżby kogoś jeszcze tańszego znaleźli w Turcji?

11111olo napisał:
    Te dwie formy to Amica i Gorenje.

Niestety, wąskie pralki Gorenje z nowej serii mają zbiorniki klejone.
    Szczęście w nieszczęściu, że zespoły piorące są stosunkowo niedrogie.

0
  • #8 20 Sie 2013 01:36
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Robią w Chinach ,przynajmniej te tanie.

0
  • #9 20 Sie 2013 15:36
    niedozwolony
    Poziom 12  

Serię Navigator X produkuje im ktoś w Turcji. Pewnie wciąż jest to Beko.

0
  • #10 23 Sie 2013 01:13
    Tomek.K.
    Poziom 10  

To polecacie Amicę i ewentualnie Gorenje? Czy jednak jeszcze coś?

0
  • #12 23 Sie 2013 12:30
    MieleSuper
    Poziom 11  

W Boschach/Siemensach serii E i wyzszych zbiorniki dalej są rozbieralne ;>

0
  • #13 23 Sie 2013 16:20
    niedozwolony
    Poziom 12  

MieleSuper napisał:
    W Boschach/Siemensach serii E i wyzszych zbiorniki dalej są rozbieralne ;>

Pytanie dotyczy pralek "slim".

norb74 napisał:
    tak samo w każdej LG

Nie mam pojęcia, jak jest w rzeczywistości, ale wygląda na to, że z pralkami LG jest inny problem. Cytat z zagranicznego forum:
    Cytat:
    Pralki LG mogą zostać zaliczone do grupy pralek z nierozbieralnymi zbiornikami, mimo że zbiorniki mają rozbieralne. Dlaczego? Silnik Direct Drive skutecznie tłumi hałas dogorywających łożysk, więc konsument nie zauważa problemu aż do momentu pojawienia się głośnego grzechotania.
    Na tym etapie jest już zbyt późno na ratowanie pralki, bo pod naciskiem masy silnika zniszczeniu ulega wał. Nowe łożyska nie będą pasowały ze względu na odkształcenia.

0
  • #14 27 Sie 2013 07:28
    krzych_un
    Poziom 10  

Żeby nie rozpoczynać nowego tematu zadam tutaj pytanie.

Szukam slima, ale z małym wsadem (4-5kg). Nie mam zbyt dużych wymagań, ale fajnie jakby miała z 1200 obr. (jak będę użytkował na 1000 to powinna chyba dłużej pochodzi i pewnie kulturalniej działać), w klasie A++ i z prostą obsługą (bez wyświetlaczy i cudawianek). Do tego musi mieć dodatkowe lub intensywne płukanie.

Przeglądając modele wytypowałem 2:
    - Electrolux EWS11252ED
    - LG F12B9LD

Elektrolux jest 100zł tańszy (1100zł i 1200zł) i parę cm mniejszy na czym mi zależy. Ktoś coś doradzi? Czy elektrolux ma wymienne łożyska? Która dłużej pochodzi i do której można dostać części w jakiejś akceptowalnej cenie (żeby przy pierwszej awarii nie trzeba była wymieniać na nową)?

Chyba, że ktoś ma lepszą propozycję, która nie spełnia któregoś w wymagań, ale jest mniej awaryjna to chętnie rozważę.

A co do tych feralnych łożysk to na ile mniej więcej jest liczona pralka? Czy przy 2 praniach na tydzień (100 prań w roku) przeżyje to 7-10 lat (700-1000 prań)? Czy to pieśń przeszłości i po 200 wysiądzie (skończeniu gwarancji)?

0
  • #15 02 Wrz 2013 16:02
    karolszlecht
    Poziom 8  

a czy jest ktoś w stanie podać, który dokładnie model Gorenje mam bęben, który jest naprawialny?
    Też szukam slim'a z programem szybkiego prania (ciuchy sportowe). Zakładam, że Gorenje ma taki problam...
    I jeszcze pytanie: czy to prawda, że jeśli pralka ma 'tylko' 1000obr to łożyska dłużej pożyją??

1
  • #17 02 Wrz 2013 23:51
    niedozwolony
    Poziom 12  

Stara seria (nazwy modeli zaczynają się od WS) ma zbiorniki rozbieralne. Pralki "nowej generacji" mają już klejone. Zespół piorący można kupić u producenta za ok. 350 zł. Cena w serwisie 700 zł + robocizna.

0
  • #18 03 Wrz 2013 10:15
    karolszlecht
    Poziom 8  

Hm...Trafiłem na taki model i wydaje mi się być interesujący:
    http://www.agito.pl/pralka-wolnostojaca-goren...29-3085-664123.html?attr=1-292618,2467-347946

Dodatkowo mogę dokupić 5 lat gwarancji (razem z transportem wyjdzie jakieś 1300PLN) i powinienem mieć spokój.

Zależy mi przede wszystkim na szybkim praniu ciuchów sportowych, a ponieważ jestem sam pralki używam 1-2/tydzień.
    Pralka ma opóźnienie startu prania co jest plusem :)

edit:
    no i pralka kupiona z dodatkową 5-letnią gwarancją. wyszło 1321 PLN (z kurierem).
    Zobaczymy jak się sprawdzi...

0
  • #19 03 Wrz 2013 15:44
    niedozwolony
    Poziom 12  

Wydaje mi się, że przy pralce z rozbieralnym zbiornikiem dodatkowa gwarancja, a raczej ubezpieczenie nie jest aż tak potrzebne, bo koszty ewentualnej naprawy będą relatywnie nieduże. Ja w każdym razie nie zdecydowałbym się na to, no chyba, że byłoby to przedłużenie gwarancji producenta.
    Przy pralkach ze zbiornikami klejonymi, gdzie wymiana łożysk wiąże się z wydatkiem rzędu 70% wartości nowej pralki może miałoby to sens. Pytanie tylko, jak ubezpieczyciel zakwalifikuje awarię łożysk? Bo jeśli uzna, że doszło do niej w wyniku ich zużycia, to z bezpłatnej naprawy nici.

0
  • #20 03 Wrz 2013 15:48
    karolszlecht
    Poziom 8  

niedozwolony napisał:
    Wydaje mi się, że przy pralce z rozbieralnym zbiornikiem dodatkowa gwarancja, a raczej ubezpieczenie nie jest aż tak potrzebne, bo koszty ewentualnej naprawy będą relatywnie nieduże. Ja w każdym razie nie zdecydowałbym się na to, no chyba, że byłoby to przedłużenie gwarancji producenta.
    Przy pralkach ze zbiornikami klejonymi, gdzie wymiana łożysk wiąże się z wydatkiem rzędu 70% wartości nowej pralki może miałoby to sens. Pytanie tylko, jak ubezpieczyciel zakwalifikuje awarię łożysk? Bo jeśli uzna, że doszło do niej w wyniku ich zużycia, to z bezpłatnej naprawy nici.

Być może masz rację, myślałem o tym. Skoro jednak wydaję ponad 1000PLN na sprzęt AGD uważam, że gwarancja 5 lat może się przydać. Tak naprawdę nie wiem ile kosztuje naprawa/wymiana bębna czy łożysk, ale pewnie 250 PLN nie starczy (tyle zapłaciłem za ubezpieczenie).
    Tak czy inaczej z pralką zawsze może wydarzyć się coś innego i mam nadzieję, że nie będzie wtedy problemu z uznaniem tej dodatkowej gwarancji...
    Czy mam jednak rozumieć, że zużyta część nie podlega wymianie?!?!?!

0
  • #21 04 Wrz 2013 00:31
    niedozwolony
    Poziom 12  

Problem w tym, że ubezpieczycielowi będzie znacznie łatwiej uchylić się od odpowiedzialności za wadę (szkodę) niż gwarantowi, bo powoła rzeczoznawcę, który uzna, że szkoda nastąpiła na skutek zużycia części lub korozji, a w takiej sytuacji odpowiedzialność ubezpieczyciela jest wyłączona (przeczytaj OWU). I co wtedy? Stać Cię na proces?

Uważam, że w przypadku pralki wykup polisy w ogóle nie ma dużego sensu. Tam się praktycznie wszystko psuje albo z powodu korozji albo z powodu zużycia. No i pamiętaj, że ubezpieczyciele żyją z nielikwidowania szkód.

0
  • #22 23 Paź 2013 06:22
    kaskaq
    Poziom 10  

Teraz lepiej brać pralkę z dużym wsadem, bo pralki Slim też mają bębny na 6 kilogramów, ale same dobierają ilość wody i proszku do ilości prania, a duży bęben zawsze się przyda.

0
  • #23 09 Mar 2016 19:02
    Tomek.K.
    Poziom 10  

Dzięki. Temat zamykam, pralki nie kupiłem, bo stara czyli obecnie 10 letnia AEG slim 1246EL jeszcze działa.

0