Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y580, błąd po partycjonowaniu

Majmur 18 Sie 2013 20:10 1830 5
  • #1 18 Sie 2013 20:10
    Majmur
    Poziom 2  

Jestem nowym posiadaczem laptopa Lenovo IdeaPad Y580, z Win8 x64
    Zainstalowałem na nim wszystkie potrzebne, podstawowe programy i postanowiłem zmienić mu rozmiar partycji, gdyż ten domyślny nie był zadowalający
    Niestety użyłem do tego programu Partition Magic. Z początku wszystko było dobrze, laptop musiał ponownie się uruchomić i przy uruchamianiu wyskoczył niebieski ekran z informacją "Komputer wymaga naprawy" z kodem błędu "0xc0000225". Jedyne co można było zrobić to wejść do BIOS'u, co i tak nie pozwalało rozwiązać mojego problemu. Przycisk przywracania systemu także nie przynosił żadnego rezultatu.
    Poczytałem o tym błędzie i dowiedziałem się, Partition Magic nie dokończył swojej pracy (zważywszy na to, że nie jest to program dla Win8) co uniemożliwia odczytanie danych z jakiejkolwiek partycji dysku. Postanowiłem więc zainstalować Win7 (jedyny system który miałem pod ręką). Sformatowałem partycję gdzie znajdował się Win8 (NIE formatowałem partycji od Recovery Win8) i zainstalowałem tam Win7. System ładnie się załącza, w "Mój Komputer" widać partycję Recovery dla Win8, jednakże nadal nie jest możliwe przywrócenie systemu Win8
    I moje pytanie brzmi: czy istnieje inny sposób na przywrócenie Win8 niż pobranie tego systemu z internetu id zainstalować go od podstaw, ewentualnie dzwonienie do Obsługi Klienta Lenovo i pytać się o przysłanie płyty do robienia Recovery?
    Próbowałem zrzucić dane z partycji Recovery dla Win8 na dysk zewnętrzny i uruchomienie Recovery "z zewnątrz" jednakże nie odniosło to żadnego rezultatu.
    Z góry dzięki za pomoc =]

• #2 21 Sie 2013 19:00
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Zrobiłeś sobie przed gmyraniem w partycjach i zmianą systemu kopię zapasową partycji recovery narzędziem od lenovo na płytkach czy pendrive? jeżeli masz taką kopię to zbootuj i po problemie.
    Taką kopię powinno się wykonywać zaraz po zakupie laptopa, a zwłaszcza przed zmianami w partycjach.
    Zmieniając rozmiar partycji zmienia się MBR (czy GPT) i przycisk od recovery nie będzie działał, to samo się dzieje po zmianie systemu na inny po tym też przycisk nie działa.

Także jeszcze jedna rada na przyszłość: rozmiar partycji zmienia się narzędziem windowsowskim który mieści się w panel sterowania - narzędzia administracyjne - zarządzenie komputerem lub ewentualnie przez bootowalny Gparted.

Prawdopodobnie będzie się dało jakoś to odzyskać, ale nie będzie to proste, użytkownik Linuks na forum jest w tym obeznany, sama będę obserwować temat bo jestem ciekawa czy się uda.

• #3 22 Sie 2013 14:22
    Majmur
    Poziom 2  

No teraz już będę miał nauczkę na przyszłość. Ale poczytałem trochę na stronie Lenovo, i wyczytałem, że jest możliwość zadzwonienia do Lenovo i poproszenia o płytki z Win8 i Recovery do Win8. Więc zadzwoniłem i powiedzieli, że jeśli Laptop jest na gwarancji i jeśli coś dzieje się z systemem, to wysyłają taką płytę. Więc teraz muszę tylko poczekać na płyty i sądzę, że problem będzie rozwiązany =]

• #4 22 Sie 2013 14:30
    kasiunia7777
    Poziom 39  

Jeżeli wysyłają za darmo to jak najbardziej czekaj na płytkę nie będziesz się musiał męczyć żeby to przywrócić :)
    Jak dla mnie to takie płyty powinny być odrazu w komplecie kupując laptopa, ale niestety tak żaden producent laptopów nie robi.

• #5 23 Sie 2013 13:20
    Majmur
    Poziom 2  

No właśnie kiedyś dawali zestaw płyt i było dobrze ;)
    A teraz trzeba dzwonić i się prosić xD Chociaż tyle dobrze, że wysyłają i to za darmo

• #6 24 Sie 2013 03:30
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Partition Magic 8.05 ma już ponad 9 lat. Wkrótce po przejęciu PowerQuest przez Symantec o programie zapomniano...
    Były już tematy samobójców, którzy z nim startowali nawet do dysków z GPT :)

Jak chcesz to naprawić to wrzuć trochę info -> widok okna Zarządzanie dyskami oraz Partycje z DMDE

BTW: zamiast PM można było - z pewnymi ograniczeniami - użyć opcji z Zarządzania dyskami 'Zmniejsz wolumin' i sobie stworzyć kolejny (czy kolejne).

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo