Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo IdeaPad Y580, błąd po partycjonowaniu

18 Sie 2013 20:10 1974 5
 • Poziom 2  
  Jestem nowym posiadaczem laptopa Lenovo IdeaPad Y580, z Win8 x64
  Zainstalowałem na nim wszystkie potrzebne, podstawowe programy i postanowiłem zmienić mu rozmiar partycji, gdyż ten domyślny nie był zadowalający
  Niestety użyłem do tego programu Partition Magic. Z początku wszystko było dobrze, laptop musiał ponownie się uruchomić i przy uruchamianiu wyskoczył niebieski ekran z informacją "Komputer wymaga naprawy" z kodem błędu "0xc0000225". Jedyne co można było zrobić to wejść do BIOS'u, co i tak nie pozwalało rozwiązać mojego problemu. Przycisk przywracania systemu także nie przynosił żadnego rezultatu.
  Poczytałem o tym błędzie i dowiedziałem się, Partition Magic nie dokończył swojej pracy (zważywszy na to, że nie jest to program dla Win8) co uniemożliwia odczytanie danych z jakiejkolwiek partycji dysku. Postanowiłem więc zainstalować Win7 (jedyny system który miałem pod ręką). Sformatowałem partycję gdzie znajdował się Win8 (NIE formatowałem partycji od Recovery Win8) i zainstalowałem tam Win7. System ładnie się załącza, w "Mój Komputer" widać partycję Recovery dla Win8, jednakże nadal nie jest możliwe przywrócenie systemu Win8
  I moje pytanie brzmi: czy istnieje inny sposób na przywrócenie Win8 niż pobranie tego systemu z internetu id zainstalować go od podstaw, ewentualnie dzwonienie do Obsługi Klienta Lenovo i pytać się o przysłanie płyty do robienia Recovery?
  Próbowałem zrzucić dane z partycji Recovery dla Win8 na dysk zewnętrzny i uruchomienie Recovery "z zewnątrz" jednakże nie odniosło to żadnego rezultatu.
  Z góry dzięki za pomoc =]
 • Poziom 39  
  Zrobiłeś sobie przed gmyraniem w partycjach i zmianą systemu kopię zapasową partycji recovery narzędziem od lenovo na płytkach czy pendrive? jeżeli masz taką kopię to zbootuj i po problemie.
  Taką kopię powinno się wykonywać zaraz po zakupie laptopa, a zwłaszcza przed zmianami w partycjach.
  Zmieniając rozmiar partycji zmienia się MBR (czy GPT) i przycisk od recovery nie będzie działał, to samo się dzieje po zmianie systemu na inny po tym też przycisk nie działa.

  Także jeszcze jedna rada na przyszłość: rozmiar partycji zmienia się narzędziem windowsowskim który mieści się w panel sterowania - narzędzia administracyjne - zarządzenie komputerem lub ewentualnie przez bootowalny Gparted.

  Prawdopodobnie będzie się dało jakoś to odzyskać, ale nie będzie to proste, użytkownik Linuks na forum jest w tym obeznany, sama będę obserwować temat bo jestem ciekawa czy się uda.
 • Poziom 2  
  No teraz już będę miał nauczkę na przyszłość. Ale poczytałem trochę na stronie Lenovo, i wyczytałem, że jest możliwość zadzwonienia do Lenovo i poproszenia o płytki z Win8 i Recovery do Win8. Więc zadzwoniłem i powiedzieli, że jeśli Laptop jest na gwarancji i jeśli coś dzieje się z systemem, to wysyłają taką płytę. Więc teraz muszę tylko poczekać na płyty i sądzę, że problem będzie rozwiązany =]
 • Poziom 39  
  Jeżeli wysyłają za darmo to jak najbardziej czekaj na płytkę nie będziesz się musiał męczyć żeby to przywrócić :)
  Jak dla mnie to takie płyty powinny być odrazu w komplecie kupując laptopa, ale niestety tak żaden producent laptopów nie robi.
 • Poziom 2  
  No właśnie kiedyś dawali zestaw płyt i było dobrze ;)
  A teraz trzeba dzwonić i się prosić xD Chociaż tyle dobrze, że wysyłają i to za darmo
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Partition Magic 8.05 ma już ponad 9 lat. Wkrótce po przejęciu PowerQuest przez Symantec o programie zapomniano...
  Były już tematy samobójców, którzy z nim startowali nawet do dysków z GPT :)

  Jak chcesz to naprawić to wrzuć trochę info -> widok okna Zarządzanie dyskami oraz Partycje z DMDE

  BTW: zamiast PM można było - z pewnymi ograniczeniami - użyć opcji z Zarządzania dyskami 'Zmniejsz wolumin' i sobie stworzyć kolejny (czy kolejne).