Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM 560X - Error 00161 00301 00163

18 Sie 2013 21:45 2079 10
  • Poziom 20  
    Witam, kupiłem owy 233mega hercowy zabytek za 10 zł, wywala takie błędy.
    ogólnie na f1 nie reaguje, nie wiem czy klawiatura działa.
    Co sprawdzić, od czego zacząć?
  • Poziom 30  
    Jest tam gniazdo ps/2 na klawiaturę ? Jeśli jest to możesz spróbować na takiej klawiaturze wejść do biosu.

Dodano po 1 [minuty]:

http://www.fixya.com/search/p332975-ibm_thinkpad_600x_26459eu_pc_notebook/error_00161_00163

Piszą, że te błędy są od wyładowanej baterii cmos, oraz nie ustawionej dacie i godzinie.

Dodano po 1 [minuty]:

I sprawdź, czy jest podpięta klawiatura, bo błąd 301 podobno mówi o klawiaturze.
  • Poziom 20  
    jest ps2 złącze z tym ze pod myszke, nie reaguje na klawiaturę, te same błędy.
    Chyba że pod usb można podpiąć klawiaturę, ale coś mi mówi że nie zadziała to.

EDIT:
    Po podlaczeniu klawiatury pod usb laptop jej nie wykrywa, num lock się nie świeci.
  • Poziom 30  
    Też wątpię, by klawiatura pod USB zadziałała. Wymień baterię podtrzymującą pamięć CMOS i sprawdź czy taśma od klawiatury nie jest wypięta, ew. przeczyść styki złącza.
  • Poziom 20  
    Po podłączeniu myszki został błąd 301, czyuli klawiatura.
    Rozebrać kadłubek, sprawdzić taśmę sygnałową od klawiatury do płyty głównej czy coś jeszcze?
  • Poziom 30  
    A nie da się samej klawiatury zdjąć ?
  • Poziom 20  
    Nie wiem, nie mogę znaleźć service manuala do tego laptopa, może ktoś wie czy i jeśli tak to jak wyjąć klawiaturę bez rozbierania kadłubka?

Jest tu jakaś możliwość wystartowania z czegokolwiek innego niż dysku twardego, ktorego nie posiadam?
  • Poziom 20  
    Poradziłem sobie z klawiaturą, lecz nie mam hdd - jak to zbootować?
    Stacji dyskietek nie ma, opcje dostępne w biosie: FDD1, FDD2, HDD, NETWORK (i potem jest Token Ring 4/16mbps), PCMCIA
    Wie ktoś co mogę zrobić?

Dodano po 1 [minuty]:

Jakby kurcze dało się zbootować go via usb..
    Niestety w biosie takiej opcji nie ma.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    A jakiegoś podłączenia fdd czy czegoś z tego złącza pcmcia nie da się?
    Ogólnie pomysł jest taki żeby postawić 98 na nim, na pcmcia tuner tv i tyle.
    Z tym że nie wiem jaki dysk kupić, bo nie było tam nigdzie złącza ata raczej..
  • Poziom 27  
    Dysk jest ATA tylko że podłączony przez przelotkę która to znajduje się w sprytnej kieszonce. Jak nie masz kieszonki z przelotką to lipa. Jeśli masz to sformatuj dysk w stacjonarnym komputerze z parametrem /s przekopiuj na niego instalkę z Win98, przełóż do laptopa, wydaj parę magicznych komend w DOS-ie i rozpocznij instalację. Możesz też wykorzystać kartę CF sformatowaną jako dysk systemowy z przekopiowaną instalką Win98 i z tego rozpocząć instalacje w laptopie (PCMCIA).
    Dokładną instrukcję i opis tego modelu można znaleźć na stronie www.thinkwiki.org.
    Jeśli masz problem to jest ona tutaj:
    http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc/pccbbs/mobiles/560xhmm.pdf