Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda/Fabia/Autoalarm - Włączający się alarm w Skoda Fabia

Antoni Dworny 18 Sie 2013 22:21 14310 8
  • #1 18 Sie 2013 22:21
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

Mam Skodę Fabię comfort z 2002 1.9 TDI z auto alarmem i centralnym zamkiem (oba zamontowane fabrycznie). Ostatnio mam problem z alarmem tj. raz na kilka godzin alarm sam się włącza (syrena wyje, światła migają), działanie osób 3 wykluczam, bo tak dzieje się pod pracą i na ogrodzonej działce. Jak wyłączę wycie pilotem to kontrolka od alarmu świeci się kilka sekund, gaśnie 4 razy i tak w kółko (do następnego zablokowania):
    świecie kilka sekund->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci kilka sekund

Czy ktoś wie co oznacza ten kod tj. co wyzwoliło alarm?

PS. Kluczyk i pilot są oddzielne (ten ostatni jest okrągły, ma jeden przycisk i z jednej strony logo Skoda Auto, a z drugiej META SYSTEM).

2 8
  • #3 19 Sie 2013 12:06
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

W instrukcji do Meta System HPA jest opisany tylko pilot z 2 przyciskami, a ja mam taki z 1: Skoda/Fabia/Autoalarm - Włączający się alarm w Skoda Fabia

0
  • #5 19 Sie 2013 16:36
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

Sygnały od alarmu nie zgadzają się z instrukcją Mety HPA:
    -otwarcie maski samochodu daje cztery zgaśnięcia diody
    świecie kilka sekund->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci->gaśnie->świeci kilka sekund

-ruch wewnątrz (na przednich słupkach są czarne "mikrofonowe" czujniki) daje jeden zgaśnięcie
    świecie kilka sekund->gaśnie->świeci kilka sekund

Wygląda na jakąś awarię czujnika przy masce, bo dioda daje taki sam wygnał. Z drugiej strony wykręciłem ten czujnik i multimetrem sprawdziłem, że działa. Może to jakieś zwarcie na kablach, ale ostatnio jest bardzo sucho i nic nie pada, więc to włączanie alarmu od czasu do czasu przez ten czujnik jest dziwne.

Dołączam jeszcze zdjęcie diody i naklejek z auta - może ktoś rozpozna model alarmu:

0
  • #6 19 Sie 2013 19:16
    norbert.s.

VIP Zasłużony dla elektroda

Prawdopodobnie jest to canowski HPV z dodatkowym modułem sterowania zamkiem centralnym. Pokrywa maski daje trzy sygnały jeżeli jest podłączona dodatkowa krańcówka, w przypadku krańcówki fabrycznej czytanej przez can lub syrenę WFS może to być sygnalizowane czterema sygnałami i tak najprawdopodobniej jest w Twoim przypadku.

0
  • #7 19 Sie 2013 19:24
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

Zacząłem sprawdzać pozostałe czujniki i okazało się, że alarm nie reaguje na otwarcie klapy bagażnika:
    -przy zamknięciu auta z podniesioną klapą nie daje żadnych sygnałów (kiedyś pikał, jak była nie zamknięta)
    -po zablokowaniu auta z zamkniętą klapą, ale otwarciu jej przy użyciu dźwigni koło fotela kierowcy i całkowitym podniesieniu, alarm nie wyje
    Co ciekawe oświetlenie w bagażniku poprawnie zapala się i gaśnie.

Na razie wymontowałem czujnik z klapy silnika i zobaczę czy alarm będzie dalej wariował:

0
  • #8 22 Sie 2013 00:56
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

Niestety, ale alarm dalej wyje dając 4 sygnały. Czy nie wykrywanie pozycji bagażnika może być przyczyną alarmu? Czy ktoś wie jaki sygnał powinien dawać alarm otwarcia bagażnika?

1
  • #9 12 Gru 2016 20:03
    Antoni Dworny
    Poziom 9  

Problem rozwiązała naprawa pękniętej wiązki w peszlu pomiędzy klapą bagażnika, a karoserią. Izolacja (i niektóre przewody) były przerwane i zwierały się ze sobą gołe żyły.

0