Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie tv do wzmacniacza

Arek104 18 Sie 2013 22:23 4968 18
  • #1 18 Sie 2013 22:23
    Arek104
    Poziom 9  

Witam wszystkich użytkowników.
    Potrzebuję podłączyć do tv słuchawki. podłączenie powinno zagwarantować dźwięk zarówno w słuchawkach jak i w głośnikach tv. Domyślam się, że jedynym wyjściem jest podłączenie wzmacniacza, niestety nie znalazłem na rynku telewizorów (nowych, ledowych) z wyjściem analogowym dźwięku, natomiast wzmacniacze z wejściem optycznym mają bardzo wysokie ceny co w moim przypadku mija się z celem ponieważ nie zależy mi na doskonałej jakości dźwięku. Poszukując informacji w sieci bardzo często pojawia się stwierdzenie, że podłączając tv ze wzmacniaczem za pomocą kabla euro - cinch nie działa (szczególnie w tv samsunga). Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. Dodam, że nie mam jeszcze zakupionego tv i wzmacniacza.
    Pozdrawiam Arek

0 18
  • #3 18 Sie 2013 22:39
    Arek104
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedź.
    Czy ktoś się orientuje w jakich tv nowej technologi wyjście audio przez scart działa.
    Bo natrafiłem na kilka wypowiedzi, że w samsungu to nie działa?

0
  • #4 18 Sie 2013 22:44
    irek6311
    Poziom 33  

Tylko konwerter podłączony do TV kablem optycznym da na 2xRCA analogowy dżwięk Link ,

Cytat:
    Jedyne sensowe źródło to SCART
    w nowych Tv nie przesyła audio co było na forum pisane i sam doświadczyłem .

0
  • #5 18 Sie 2013 22:52
    anet870
    Poziom 25  

Amplituner nawet yamahy lub innego godnego uwagi producenta to już za 300,- z optyką kupisz i będzie grało fajnie na słuchawkach jak i głośnikach oczywiście używany.Z drugiej strony jaki sens ma odtwarzanie dźwięku na słuchawkach i w głośnikach jednocześnie?Regulacja głośności jest jedna,może możliwość zdalnego przełączania pomiędzy wyjściami audio?

0
  • #6 19 Sie 2013 09:36
    Arek104
    Poziom 9  

irek6311 - niestety po kliknięciu w link wyskakuje błąd w aplikacji...:/.
    Jeśli nie będzie wyjścia to nic mi nie pozostanie jak kupno takiego amplitunera lub wzmacniacza za kilka stówek. Sens tego jest taki, że w domu jest osoba niedosłysząca i podczas oglądania jakiegokolwiek filmu tv musi głośno działać co trochę irytuje pozostałych widzów :P dlatego wyszedł pomysł zrobienia czegoś co dawałoby niezależny dźwięk w tv oraz w słuchawkach. pierwszym pomysłem było przerobić w tv aby podłączenie słuchawek nie wyłączało głośników tv... ale po kupnie nowego tv od razu tracić gwarancję....? poza tym w tym momencie nie było by osobnej regulacji głośności :/. dlatego przed zakupem wszystkiego postanowiłem zapytać fachowców na tym forum :).
    Pozdrawiam

0
  • #8 21 Sie 2013 00:03
    Arek104
    Poziom 9  

dziękuję wszystkim za pomoc. muszę teraz podjąć decyzję czy kupić konwerter, wzmacniacz z wejściem optycznym czy też tv Toshiby (ma niezależne wyjście audio (jack)).
    Pozdrawiam

0
  • #9 21 Sie 2013 13:09
    mariann
    Poziom 35  

Witam

Arek104 napisał:
    w domu jest osoba niedosłysząca i podczas oglądania jakiegokolwiek filmu tv musi głośno działać co trochę irytuje pozostałych widzów

Nie myślałeś, by kupić tej osobie niedosłyszącej, aparat słuchowy. Nawet taki najprostszy - czyli tani.
    Pozdrawiam

0
  • #10 21 Sie 2013 23:19
    Arek104
    Poziom 9  

aparat słuchowy jest i to w cale nie taki tani. Lecz są przeciw wskazania w jego ciągłym noszeniu gdyż ucho źle reaguje na niego i zaczyna "ropieć". Dlatego jest używany tam gdzie to jest najbardziej potrzebne - czyli w pracy. Pozdrawiam

0
  • #11 21 Sie 2013 23:29
    anet870
    Poziom 25  

Jeśli używasz dekodera zewnętrznego lub innego źródła sygnału to problemu nie będzie podpiąć do wyjścia audio słuchawek nawet bezprzewodowych.

0
  • #12 22 Sie 2013 11:24
    Arek104
    Poziom 9  

To są moi teściowie. Wystarcza im cyfrówka naziemna więc nie mają dekodera. Na dniach planują kupić nowy tv więc chciałem im w jakiś sposób pomóc rozwiązać problem. Myślę, że ta Toshiba im wystarczy. Jeśli nie to trzeba będzie zakupić wzmacniacz i zrobić to "porządnie". Nie mają wygórowanych wymagań co do jakości obrazu i dźwięku.
    Pozdrawiam

0
  • #13 22 Sie 2013 15:57
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, zakup samego telewizora Toshiby raczej nie załatwi sprawy. Owszem, ma gniazda Audio Out CINCH, ale są one przeznaczone do podłączenia zewnętrznego wzmacniacza,. Jako takie, nie są w stanie wysterować słuchawek, nie wspominając, że na tego rodzaju gniazdach nie ma kontroli poziomu. Takie jest moje zdanie.

Sugerowałbym Tobie jeszcze jedno rozwiązanie. Zamiast kupowania klasycznego wzmacniacza, może problem udało by się rozwiązać za pomocą wzmacniacza słuchawkowego? Są przecież dostępne takie urządzenia. Wspomniane powyżej gniazdo Audio Out idealnie by do tego się nadawało.

Zobacz ten -> adres, tam znajdziesz urządzenia o których piszę, tak dla przykładu. Od razu dodaję, że owe wzmacniacze mają własną regulację poziomu dźwięku. Przy szukaniu odpowiedniego modelu zwróć uwagę na zasilanie, jak i standard wprowadzanego dźwięku do wzmacniacza.

-1
  • #14 22 Sie 2013 23:35
    Arek104
    Poziom 9  

dobry pomysł z tym wzmacniaczem słuchawkowym - nawet nie wiedziałem, że takie są :P i większy wybór tv z wyjściami cinch. Wspomniany przeze mnie telewizor toshiby ma niezależne wyjście audio (jack) które nie wyłącza głośników. Wystarczy wpiąć bezpośrednio słuchawki.
    Dzięki za pomysł.

0
  • #15 23 Sie 2013 04:33
    Polon_us
    Poziom 41  

Arek104 napisał:
    Wspomniany przeze mnie telewizor toshiby ma niezależne wyjście audio (jack) które nie wyłącza głośników. Wystarczy wpiąć bezpośrednio słuchawki.

Mógłbyś podać model tej Toshiby? Nie spotkałem się dotychczas z taką opcją i chętnie poczytam o tym w instrukcji tej Toshiby.

0
  • #17 23 Sie 2013 17:38
    Polon_us
    Poziom 41  

Poczytałem instrukcję tej Toshiby i jestem przyjemnie zaskoczony. Nie spotkałem się z takim podejściem do gniazda słuchawkowego w telewizorach innych producentów - niezależna regulacja poziomu głośności, głośniki również mogą włączone w czasie używania słuchawek.

Twój plan ma duże szanse powodzenia :)

0
  • #18 23 Sie 2013 23:14
    Arek104
    Poziom 9  

cieszę się, że i ja mogłem pokazać Ci coś czego nie wiedziałeś :P. Czy byłby to problem dla Ciebie żebyś wrzucił linka do tej instrukcji?
    Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #19 24 Sie 2013 00:23
    Polon_us
    Poziom 41  

Udało mi się znaleźć instrukcję w j. polskim :)

Adres => Link

0