Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki tv ok 46'' do 4000pln

ghostface 18 Sie 2013 23:08 1182 8
  • #1 18 Sie 2013 23:08
    ghostface
    Poziom 10  

Witam,
    Planuje zakup telewizora. Nie mam jednak zupełnie rozezniania w rynku ani szczegółowej wiedzy na temat sprzętu dlatego też proszę o pomoc ;)

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 30m^2 - tv ma stać mniej więcej pośrodku takiego open space'u złożonego z korytarza kuchni i salonu
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 2 do 3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna są na północny wschód, nie jest to więc jakoś przesadnie słoneczne pomieszczenie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam, wprowadzam się do nowego mieszkania
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? wi-fi, możliwość odtwarzania filmów z napisami z pendrive'a lub dysku twardego, możliwość podłączenia kina domowego, HDMI, fajne by było też nagrywanie na usb
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia? laptop, aparat, może telefon, pewnie z czasem konsola
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? powiedzmy że średnio 3, w tygodniu mniej w weekendy więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? chyba matową ale nie jest to ścisły warunek
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? informacje, popularnonaukowe, piłka nożna, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? chciałbym żeby się dało
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? może 2h raz w miesiącu
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? wydaje mi się że więcej niż 46'' to byłaby przesada bo nie chcę żeby tv było najważniejszym miejscem w salonie
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nienaturalne kolory i zacinający/przeskakujący obraz
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami lub w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000pln mogę tą granicę trochę przekroczyć ale oczywiście im taniej tym lepiej ;)
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? obojętne może nawet nie mieć

0 8
  • #3 19 Sie 2013 19:36
    ghostface
    Poziom 10  

ok dzięki a mógłbyś podrzucić jakieś typy w rozmiarze 42'', pozostałe preferencje oczywiście bez zmian. 47'' cali strasznie zdominuje mi przestrzeń w salonie a nie odpowiada mi to zupełnie.

0
  • #4 19 Sie 2013 20:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli 42":
    Panasonic 42ET60
    Philips 42PFL 600 albo 42PFL 7008

0
  • #5 19 Sie 2013 21:24
    ghostface
    Poziom 10  

no dobrze a mógłbyś mi wytłumaczyć różnicę między philipsami 6008 a 7008 bo różnica w cenie między nimi jest spora i jak na ich tle wypada ten panasonic

0
  • #6 20 Sie 2013 01:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Różnica jest bardzo duża:
    Kalibracja ISF
    Kamera Skype
    Pilot z Pointerem
    Wyższe odświeżanie
    Lepszy dźwięk
    Potrójny ambilight

0
  • #7 20 Sie 2013 21:50
    ghostface
    Poziom 10  

dziś w sklepie polecali mi jeszcze y KDL-42W805A a o philipsach sprzedawca powiedział że matryce są awaryjne, mógłbyś coś powiedzieć o tym sonym? Mam też jeszcze jedno pytanie: tv będzie stał przy takiej niewysokiej ściance o wysokości 110cm w centrum salonu , w przypadku 42 calowego odbiornika od górnej krawędzi tv do końca ścianki będzie ok 10 cm i czy w takim przypadku będzie widoczny efekt tego ambilight od góry gdybym rzecz jasna zdecydował się na philipsa 7008 bo muszę powiedzieć że się lekko na ten model podpaliłem

0
  • #8 20 Sie 2013 23:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sony bardzo dobra firma , aczkolwiek telewizory produkuje tylko u innych ( nie ma żadnej własnej fabryki) . Sprzedawca który opowiadał o Philipsie widać ze nie miał z nim do czynienia. Myślałem że będzie wystawał , ale tak będzie ok bo masz regulowaną intensywność podświetlenia.
    Ja mam w domu PFL 7108 (biały) i jest rewelacja.

0
  • #9 08 Cze 2015 10:27
    ghostface
    Poziom 10  

zamykam temat

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo