Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Linux Debian - brak pliku rt73.bin

pio387 19 Sie 2013 19:40 4314 39
    VooVoo
    Poziom 33  
    Bez urazy, ale zawiało hipokryzją ;) przeczytaj swoje odpowiedzi w tym wątku i zobacz ile podałeś komend konsolowych :P
    pio387
    Poziom 7  
    Mam adapter. Zresztą modyfikowałem plik związany z siecią. A komendy wykonam i widzę, że zrobiłem błąd...
    jurek.adam
    Poziom 43  
    I co z tego, że podałem kilka komend? Co można wyklikać niech będzie wyklikane, akurat ja rozumiem, że to niektórym jest potrzebne, a wciskanie konsoli w każdej sytuacji to nie jest dobry pomysł, trzeba porady dostosować do poziomu odbiorców i ja to robię.
    pio387
    Poziom 7  
    Widzisz, to chyba najdłużej szukane rozwiązanie problemu z komputerem w moim życiu !!! Ile razy googlowałem...

Dodano po 4 [minuty]:

Ale jeszcze muszę to sprawdzić

Dodano po 5 [minuty]:

A jeżeli podłączyłem pendriva, to gdzie może znajdować się ten sterownik ? Tzn. jak nazywa się to urządzenie w systemie ?
    VooVoo
    Poziom 33  
    /media/KINGSTON ale sprawdź również /mnt/KINGSTON w zależności od podpinanego sprzętu (w moim przypadku peny od KINGSTONA). Jaki masz system graficzny?? Czy masz zwykłą sieciówkę w kompie?
    pio387
    Poziom 7  
    Mam adapter. GUI narazie nie mam.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    W konsoli wpisz startx - wejdziesz w tryb graficzny, chyba, że instalowałeś goły system...
    mickpr
    Poziom 39  
    Zamiast tak katować kolegę komendami nieznanego systemu - może lepiej będzie zaproponować mu jakieś Ubuntu - w którym kolega się trochę obezna z Linux'em.
    Debian to nie jest dobry sposób dla początkujących.
    jurek.adam
    Poziom 43  
    Praktycznie w każdym distro (z tych najpopularniejszych) trzeba dograć rzeczy "non-free" albo coś tam skonfigurować. Mam nadzieję, że autor sobie poradzi z Debianem. Jeśli nie, to zawsze zdąży zainstalować coś innego.

Dodano po 11 [minuty]:

Widzę, że utknął na dostępie do pendrive... A więc niech zaloguje się na roota w trybie ratunkowym (Rescue Mode) i zrobi tak:
    Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Po tym restart i jesli internet nie pojawi się to zajrzeć do network-managera:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12644425#12644425
    pio387
    Poziom 7  
    Problem rozwiązałem w jeden z najprymitywniejszych sposobów, mianowicie formatem. Pomogło ;)