Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko - zamrażarka LG GR-B 359 PVQA - nie działa panel

lopesa 19 Sie 2013 08:39 1986 4
  • #1 19 Sie 2013 08:39
    lopesa
    Poziom 8  

Witam
    Mam problem z lodówko-zamrażarką firmy LG GR-B 359 PVQA. Po włączeniu do sieci nie reaguje, a panel na drzwiach lodówki jest martwy nic nie wyświetla, podświetla, nie działa. Czy możliwe, że całe sterowanie poszło. Z góry dzięki za pomoc.

0 4
  • #2 19 Sie 2013 08:46
    swiatal
    Poziom 19  

Możliwe, że poszło całe sterowanie.
    Ja zacząłbym jednak od wykluczenia podstawowego powodu.
    Czy do gniazda zasilania lodówki dochodzi prąd?
    Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Sie 2013 10:39
    lopesa
    Poziom 8  

Tak w gniazdku jest napięcie i przewód zasilający również nie jest uszkodzony. Czy ta lodówka ma jakieś bezpieczniki, które mogły się spalić? I zastanawia mnie jeszcze jak zdjąć ten panel by go nie uszkodzić, a dotrzeć jakoś do niego. Czy jest on na zatrzaskach montowany czy wklejany?

Dodano po 1 [godziny] 47 [minuty]:

Udało mi się namierzyć usterkę. Następne moje pytanie brzmi - do czego służy i jaką nazwę (fachową) posiada ta płyta i czy jej koszt zakupu jest duży? I co mogło być powodem usterki? Dla zainteresowanych tematem płytka ta znajduje się w górnej części lodówki. Aby się do niej dostać musimy odkręcić płytę czołową przy górnym zawiasie. Pozdrawiam.
    Lodówko - zamrażarka LG GR-B 359 PVQA - nie działa panelLodówko - zamrażarka LG GR-B 359 PVQA - nie działa panel

0
  • Pomocny post
    #4 20 Sie 2013 21:42
    niebieski55
    Poziom 16  

Witam. Na zdjęciu widać że uszkodzeniu uległ bezpiecznik i warystor. Możliwe że uszkodzonych elementów jest więcej, ale do tego należałoby dokonać pomiaru kilku innych elementów jak i ścieżek. Warystor to niebieski okopcony element, a bezpiecznik no to chyba wiadomo :D
    Powodem usterki mógł być chwilowy wzrost napięcia w sieci.

1
  • #5 20 Sie 2013 23:13
    lopesa
    Poziom 8  

Niebieski55 strzał w 10 :). Wymieniłem bezpiecznik i warystor, reszta jest ok. płytkę przeczyściłem odpowiednim środkiem i lodówka działa :). Wielkie dzięki za pomoc :)

1