Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G580, monitor zewnętrzny

majo77 19 Aug 2013 11:11 2970 9
    majo77
    Level 8  
    Witam,
    czy jest możliwość włączenia w Biosie wyłącznie pracy na ekranie zewnętrznym?
    Prawdopodobnie wysiadł układ graficzny matryca jest podświetlana ale brak treści, na HDMI czy D-SUB jest wszystko OK.
    Pytam czy jest możliwość, a dokładniej jak to zrobić po omacku?
    RADU23
    Moderator of Computers service
    majo77 wrote:
    Pytam czy jest możliwość, a dokładniej jak to zrobić po omacku?

Po omacku to można iść do kuchni po mleko a nie grzebać w biosie.

Ustawia się to z poziomu systemu kombinacją klawiszy na klawiaturze.
    Przykładowo FN+F3.

majo77 wrote:
    Prawdopodobnie wysiadł układ graficzny matryca jest podświetlana ale brak treści, na HDMI czy D-SUB jest wszystko OK.

Skoro wysiadł układ graficzny to jakim cudem prze HDMI jest prawidłowy obraz?.
    captain4
    Level 24  
    RADU23 wrote:

majo77 wrote:

Bo wysiadła prawdopodobnie elektronika na matrycy.
    Wystarczy brak zasilania.
    majo77
    Level 8  
    RADU23 wrote:
    Po omacku to można iść do kuchni po mleko a nie grzebać w biosie.

Strzałeczki, "F..." i Enter załatwi sprawę tylko czy mleko w lodówce.

RADU23 wrote:
    Ustawia się to z poziomu systemu kombinacją klawiszy na klawiaturze.

Nie chce ustawiać pod systemem bo to nie zmienia stanu rzeczy ze na monitorze zewnętrznym obraz pojawia się po załadowaniu systemu.
    Kolonowanie obrazu działa automatycznie po podłączeniu kabla HDMI czy D-SUB.
    Ja chcę mieć obraz od momentu rozruchu tylko czy to możliwe(?).

Co do usterki to są dwie możliwości albo płyta główna albo matryca ale to sprawa serwisu (sprzęt na gwarancji), dam Wam znać co uznali.

Mnie interesują opcje Biosu =>... i mleko :)
    maras2003
    Level 29  
    RADU23 wrote:

Dawne Nvidie też się psuły, a pod złaczami DSUB pokazywały całkiem poprawny obraz :)
    majo77
    Level 8  
    No i wrócił z serwisu.

naprawa => preinstalacja systemu

???

chyba ściema ze strony serwisu(?)
    maras2003
    Level 29  
    Serwis Lenovo słynie z bardzo dobrych diagnoz :)
    Sarkazm oczywiście.

Wysyłaj jeszcze raz.

ps. nie dostałeś może mojego zasilacza ? Bo ja ostatnio z Lenovo dostałem jakiś cudzy, dodatkowo dostałem paragon z X-KOMu, a kupowałem zupełnie w innym czasie i zupełnie gdzie indziej...
    majo77
    Level 8  
    Myślę, usterkę usunęli ale nie podali faktycznej, żeby nie mieli obowiazku wymiany towaru na nowy jeśli usterka powtarzałaby się (znam firmy, które to praktykują).

Quote:
    ps. nie dostałeś może mojego zasilacza ? Bo ja ostatnio z Lenovo dostałem jakiś cudzy, dodatkowo dostałem paragon z X-KOMu, a kupowałem zupełnie w innym czasie i zupełnie gdzie indziej...

...oj tego to nie wiem, typ się zgadza ale czy mój (?)
    maras2003
    Level 29  
    Jeżeli znowu zepsuje się w taki sam sposób (np. nie wyświetla obrazu na monitorze zewnętrznym), to wydaje mi się że obojętnie co by nie wymienili czy naprawili, to moim zdaniem usterka jest taka sama jak wcześniej.
    majo77
    Level 8  
    Tak, tak czyli będzie konieczna ponowna instalacja systemu przez serwis lenovo i wszystko gra (oczywiście znów na chwilę), a o układzie graficznym ani mowy.

Tylko zastanawia mnie jedno (Panowie z serwisu Lenovo):
    co wnosi zmiana systemu do braku treści obrazu zaraz po włączeniu laptopa,
    czyli bez dysku obraz na matrycy był (hmmm ?)