Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon BAS - sposób na podłączenie centralnego zamka

hawli 19 Sie 2013 11:59 1749 1
  • #1 19 Sie 2013 11:59
    hawli
    Poziom 11  

Szukając jak podłączyć centralny zamek sterowany dwoma masami do alarmu silicon BAS zauważyłem, że wiele osób ma podobny problem.
    Rozwiązanie go jest bardzo proste. Jak wiadomo alarm występował w kilku wersjach, takich które obsługiwały centralny zamek i takich bez tej funkcji. Wyszedłem z założenia że we wszystkich musi siedzieć ten sam układ, bo nie opłacałoby się w każdej wersji montować inny mikrokontroler, taniej przecież mieć jeden ten sam we wszystkich. Okazuje się, że miałem rację.

1. Otwieramy obudowę i lokalizujemy największy układ.

2. Dolutowujemy się bezpośrednio do nóżek mikrokontrolera, oznaczonych na zdjęciu. O - otwieranie, Z - zamykanie. Po włączeniu/wyłączeniu alarmu na tych nóżkach pojawia się odpowiednio masa na kilka sekund.

3.Robimy prosty układzik z dwoma tranzystorami i diodami.

4. Wyprowadzamy przewody i gotowe do podłączenia do sterownika centralnego zamka. Ja przy okazji dorobiłem zapalanie lampki w środku na tym samym wyjściu (przy lapmce mam układ który utrzymuje włączoną lampkę na kilkanaście sekund po zamknięciu drzwi).

Myślę, że to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą dołożyć centralny zamek do starego auta. Używam tak już rok i działa bez zarzutu.

0 1
  • #2 05 Paź 2016 23:35
    jarecho
    Poziom 11  

Witam. Czy mógłby mi kto pokazać taki schemacik?
    (Robimy prosty układzik z dwoma tranzystorami i diodami.)

Moderowany przez CameR:

Reg. 3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.

0