Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop do pracy 15,6. Budżet 3700

19 Sie 2013 12:24 1728 7
  • Poziom 40  
    Potrzebuje laptopa do pracy.
    Wymagania:
    Cena - 3600-3800 zł
    Matryca - 15,6 , najlepiej fullHD ale może też być 1600x900
    Procesor - Najlepiej i7 4 rdzenie
    RAM - minimum 12GB
    Dysk - SSD wystarczy 120 ale lepiej 256
    Grafika - dowolna wystarczy zintegrowany Intel, nie ma znaczenia
    System - brak, będę instalował Linuxa

Komputer używany głównie do programowania w Javie + Serwery Jboss i PostgreSQL. Dlatego ważne żeby miał dużo RAM'u.
    Dobrze by było jak by miał 3 lata gwarancji dla firm bądź była możliwość wykupienia dodatkowej gwarancji i serwisu. (dodatkowy budżet na gwarancję)
    Jakie modele możecie polecić.
    Myślałem nad nad Lenovo Y580 i7-3610QM/16GB/128+1000 FHD GTX660M mSATA
    ale przekracza odrobinę budżet i ma tylko rok gwarancji.
    Czekam na propozycje.
  • Poziom 29  
  • Poziom 10  
    wg mnie ten lenovo to bardzo fajny wybór : ) jeden z lepszych w tej kategorii cenowej
  • Poziom 28  
    "Niestety bez FullHD i bez SSD ale z dyskiem 7200obr." czyli nędza. W dzisiejszych czasach brak SSD powoduje że procek się nudzi co w sumie daje laptopowi wydajność na poziomie sprzętu sprzed paru lat.
    Asus 17 to już rozsądna propozycja pod warunkiem że da się tam włożyć SSD msata.
    Y580 i7-3610QM/16GB/1000 FHD GTX660M to 3600zł, do tego msata ssd 32GB na początek. 3 letnia gwarancja to bajka, chcesz to dokup ubezpieczenie, kosztuje tyle samo, bo jak ci lapek upadnie to gwarancja tego nie obejmie, albo się wypną bo "laptop zalany".
    Instalowałem w lapkach SSD 24 GB na sam system i sprawuje się bardzo dobrze, nie wiem ile rzeczywiście potrzebujesz miejsca, ale ssd stanieją więc wymiana w przyszłości na większy na pewno będzie bardziej opłacalna niż zakup 256 GB teraz.
  • Poziom 40  
    Dysk SSD obowiązkowo, mam w tej chwili Core 2 Duo i dysk SSD Intel 320 120 GB. Nie będę się cofał używając komputera bez SSD.Co do gwarancji to wiem że w sprzętach HP można dokupić 3 lata serwisu. Nie wiem czy inne firmy też dają taką możliwość.
    17 cali to wielki i ciężki klamot, wiem bo mam taki w tej chwili i nie chcę więcej 17.
  • Poziom 29  
    Brodi napisał:
    "
    Asus 17 to już rozsądna propozycja pod warunkiem że da się tam włożyć SSD msata.

A po co mu slot msata skoro ma pełnowymiarowe miejsce na drugi dysk?
    y580 to model multimedialny jego wykonanie znacznie ustępuje modelom typowo biznesowym. To że polecamy go w większości przypadków nie znaczy że zawsze jest odpowiedni.

Moim zdaniem najlepszym wyborem w tej cenie jest Dell Vostro. Jego dużym plusem jest gwarancja NBD. Dodatkowo wystarczy na SSD 128GB- wkładasz go zamiast HDD a zwykły dysk np w miejsce napędu.
  • Użytkownik usunął konto