Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny estradowe KWACZORA 150W

Kwaczor 10 Mar 2005 20:42 11730 24
  • Jakiś czas temu udało mi się szczęśliwie zdobyć 2 głośniki o średnicy 15" i mocy 150W. Nazwa Kabo Music nikomu raczej nic nie mówi, i mi także. Pierwsze co, to poszły na tapetę i pomiary. Z racji braku obudowy, czasu itp. zmierzyłem tylko Fs = 40Hz oraz wyznaczyłem Qts na poziomie 0,56. Pozytywnym natomiast zaskoczeniem było dla mnie porównanie tych głośników z Truvoxami. Do jednej obudowy włożyłem po prostu tego KABO i porównałem. Poziom głośności bardzo podobny a Truvox ma przeciez 98dB!! Te głośniki wyżej ciągną i postanowiłem to wykorzystać. Oczywiście w konstrukcjach z prawdziwego zdarzenia coś takiego to przestępstwo, ale te kolumny raczej należą do gatunku tanich.

Obudowa:
    Z założenia kolumny NIE mają grac basem, dlatego obudowa jest niewielka. Tylko 75litrów. Strojona początkowo na około 50Hz, poźniej zestrojona niżej. Nie sprawdzalem dokładnie, ale jest lepiej. Na dole 2 tunele BR o średnicy 7cm. Obudowa z płyty wiórowej 18mm oklejona wykładziną szarą, w środku wzmocnienie. Nie wiem, czy uchowały się zdjęcia z procesu produkcyjnego, jeżeli się znajdą, to dorzucę później). Założyłem po bokach plastokowe rączki do prznoszenia, na głośniku jest krata ochronna. Narożników nie założyłem i najprawdopodobniej już nie założę, bo idą do ludzi.

Zwrotnica:
    Na głośnik wysokotonowy jest 12dB/okt. Cewka 0,4mH i kondensator.... no własnie. Nie pamiętam już czy 2,2uF czy 1,5uF. Głośnik basowy bez ograniczenia (świadoma oszczędność).

Glośniki:
    Na basie Kabo Music o ktorym pisalem, na wysokich jest Tonsil GDWT12/19/150.

Dodatkowe informacje:
    Gniazdo Speakon.

Dzwięk:
    No właśnie. Zupełnie wedlug przewidywań. Dobra średnica, dobre wysokie, słaby bas. Co zaskakujące, to właśnie średnie tony. Odtwarzane przez bardzo duży głośnik jednak nie są złe. Nie zauważyłem zjawiska zanikania średnich tonów po zejsciu z osi głośnika. Ale graja tylko w moim pokoju więc mogę się mylić. Membrana sprawia wrażenie lekkiej.

Fajne!
  • #2 10 Mar 2005 21:08
    elektronik_tk
    Poziom 26  

no elegankie wykonanie :) bardzo mi sie podoba mimo ze to okładzina i własnie nie ma narożników, dlatego nieźle wyglada. A co do dzwięku to skoro jest wg oczekiwań to też dobrze, chociaż ja bym wolał duży bas przy takich głośnikach, no ale o gustach sie nie dyskutuje. pozdrawiam.

• #3 11 Mar 2005 09:42
    kiepol
    Poziom 16  

Bardzo ładnie wykonane, prezentuje się profesjonalnie, narożniki mogłyby tylko popsuć dobry efekt. Wizualnie bardzo mi się podobają, jednakże tak jak pisze przedmówca, z tak dużych głośników możnaby się spodziewać lepszego basu, chociaż można do nich dorobić subbas i używać ich jako satelit w zestawie estradowym :P:P:P

• #4 05 Kwi 2005 19:06
    !ron
    Poziom 21  

Ten głośnik basowy to serio nigdy nie słyszałem o czyms podobnym, no ale skoro mówisz, że fajnie grają to wiarę dać musze. No a co do wykończenia to ładne, ale wydaje mi się, że jakby te uchwyty od kratek na basowcu były symetryczne to może by było ładniej ale to kwestja gustu, tak też nie najgorzej to wygląda.

• #5 05 Kwi 2005 22:59
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wyglad jest na 5+ - ludzie, to nie jest monitorek w saloniku, tylko kolumna estradowa, ja nawet nie zauwazylem, ze sa jakies kratki czy inne detale...

Bardzo dobre glosniki uwazam, w niezlej cenie, poreczne - napewno srednica i gora sa niezle. Jeszcze tylko doly na 18 calach lub tubowe i bedzie komplecik dla pelnego pasma ;) Bardzo rzetelna konstrukcja.

• #6 06 Kwi 2005 07:02
    Michal_WWL
    Poziom 20  

Ładna konstrukcja. Czysta estrada :) Co do głośnika niskotonowego: jaka jest jego cena, i gdzie można go nabyć? Czy to jest głośnik z gatunku dalekowschodnich?

• #7 16 Kwi 2005 22:50
    Hefajstos
    Poziom 35  

W Łodzi jest firma Kabo Music (ul. Gombrowizca 14) - produkują z tego co się dowiedziałem kolumny estradowe, więc może to ich głośnik. Jak na razie nie udało mi się znaleźć żadnej ich strony ani maila.
    W sumie, to bym się nie zdziwił gdyby okazało się, że to polski głośnik - słuchałem ostatnio polskiej konstrukcji "rzemieślniczej" (konstruktor kupuje kosze, membrany, itp) i na prawdę byłem zadziwiony jej możliwościami...

--
    Hefi

• #8 22 Kwi 2005 15:00
    Kwaczor

Spec od akustyki

Głośniki odkupiłem od znajomego. Nie mam pojęcia skąd je miał. Zapakowane były w kartonik (biały, bez żadnych napisów). Kolumny już zmieniły właściciela. Co do mocowania kraty, to jest z tym pewien kłopot. Sednica jest spora, w zwiazku z tym 4 mocowania na obwodzie to czasami mało. Nieraz trzeba dawać nawet po 6 łapek.

• #9 13 Paź 2005 01:58
    Usunięty
  • #10 11 Lut 2006 11:54
    klomid
    Poziom 10  

ja stawiam 5+ kolumienki naprawde ładne i wykończenie też niczego sobie i napewno ładnie grają dla mnie super pozdrawiam!

• #11 11 Lut 2006 15:25
    musher
    Poziom 2  

no, no, no ja też jestem pod wrażeniem wykonania mechanicznego, tj. obudowy, a w szczególności oklejenia jej wykładziną. Normalnie mistrzostwo - gratuluję.

• #13 11 Lut 2006 17:30
    kostek6
    Poziom 17  

Bardzo ni się podoba twoja konstrukcja.
    Ale to trochę mało wat jak na kolumnę takiego przeznaczenia. Ja mam kolumnę estradową o mocy 2x450 W. I to jest moc !

• #14 11 Lut 2006 20:20
    PZ IX
    Poziom 32  

MOC TO NIE WSZYSTKO. w wiekszości szkół są kolumny Gran ok. 100-200w. Basu na klacie za bardzo nie czuć ale coś dudni.
    Kolumny tutaj prezentowane są ładne. 5+. Dobra robota.

• #15 17 Wrz 2006 17:09
    wujek_grzyb
    Poziom 10  

poszukałem troszkę w necie, wiem że temat stary - ale może czasem ktoś tu zagląda....

co do firmy o której mowa powyżej: znalazłem coś takiego:

Cytat:
    Kontakt
    "Kabo-Music" Zakład Produkcyjno-Handlowy Bogdan Chadryś
    93-020 Łódź, ul. Gombrowicza 14 - woj. łódzkie
    tel. 042 681 76 93

• #16 08 Sty 2007 18:03
    beni_beni
    Poziom 9  

ja mam jakiś powermixerek PA 100 mixing console BX- 3 amp system i do tego kolumny z tej samej serii... tam siedzą takie kabo music :) prawda.. że basu to nie ma żadnego ale pod nagłośnienie mowy jest OK :)

• #18 08 Sty 2007 19:07
    c++
    Poziom 22  

Witam,
    wykonanie perfekcyjne, wygląda jakby wyjechało
    dopiero z tasmy montażowej. Mam wątpliości, czy nie za duże i w złym miejscu są te otwory na powietrze, ale to tylko moja sygestia, którą nie należy sie sugerować :D.
    PZDR

• #19 09 Sty 2007 10:45
    matel001
    Poziom 20  

Bardzo fajna konstrukcja, idealnie nadająca się na mniejsze imprezy. A jakie wymiary ma cała paczka?

• #20 10 Sty 2007 17:00
    kivlov
    Poziom 26  

mi również bardzo się podoba choć nie wzgardziłbym gdybyś wrzucił jakieś jeszcze fotki

• #21 10 Sty 2007 19:08
    Kwaczor

Spec od akustyki

Zobaczcie kiedy był założony temat! Już nie mam ani paczek, ani fotek...

• #22 09 Wrz 2007 13:12
    Usunięty
  • #23 21 Maj 2008 20:07
    Bogdan Chadryś
    Poziom 9  

Głośnik 15" Kabo Music jest konstrukcją, w której nie były stosowne podzespoły Tonsila GD 38/300. Wszystkie podzespoły, oprócz membran
    sprowadzanych z Anglii, wykonywne były w moim Zakładzie. Łódzki producent ADS przez kilka lat stosował w swoich kolumnach moje głośniki.
    Podaję nowy tel. 887513779
    Z szacunkiem Bogdan Chadryś Kabo - Music

• #24 22 Maj 2008 12:34
    djdinitro
    Poziom 25  

Ni proszę ładnie wykonane,głośniki na miejscu i tak powinno być.Chyba za długo ich nie składałeś bo skoro taka łatwa konstrukcja.Co do nowości w głośnikach to często sam coś składam i na oko nieraz dobieram do tego budę i elektronikę...no i nieraz cos wyjdzie za pierwszym razem.Najnowsze dziecko to tez 15" kosz i magnes pochodzą od...nie wiem...poprzedni właściciel mówił cos o Monocord, dynacor nie pamiętam nie znam tych firm cewka od Elektrosili membrana Tonsil taka jak w STX'ach całość ma 72gramy membranę dodatkowo pomalowałem tuszem do drukarki na czarno i psikłem sprayem czarny mat.Wole kupić szrota i go naprawić tak jest taniej i ta chęć poznania co z tego wyjdzie ahh???

• #25 22 Maj 2008 12:43
    Kwaczor

Spec od akustyki

Głośniki Kabo jak pamiętam, nie były złe. Miały lekką membranę, i dość sporą efektywność. Przyjemne zaskoczenie.

Czy kolega dysponuje jakąś ofertą? Stroną internetową?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson