Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung galaxy note N7000, sam się wyłącza. Bateria do wymiany?

19 Sie 2013 16:22 18900 24
  • Poziom 7  
    Witam. Kupiłem nie dawno na allegro telefon SG Note. Przez pierwszy miesiąc wszystko działało ok, (pomijając bardzo słabą baterie która przy zabawie smartfonem nie wytrzymywała czasem 1 dnia). Problemy zaczęły się tydzien temu kiedy mój Note po prostu się wyłączył. poprzedziło to dziwne falowanie ekranu i ikonka zakazu w miejscu zasięgu. myślałem, ze to jednorazowy wybryk, jednak sytuacja ta zaczęła powtarzać się przy kazdej kolejnej zabawie telefonem (wifi, gry). tak jakby brakowało energii do zasilenia urządzenia. telefon wyłącza się pomiomo tego ze bateria była pełna, włącza się z prawie zerowym stanem. nie wiem co się dzieje. czy moze być to wina starej baterii czy jakas ukryta wada systemowa? Pozdrawiam.
    Proszę zmienić temat na zgodny z regulaminem. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. jever 23

Dodano po 6 [minuty]:

Dodam jeszcze, że telefon podłączony ładowarką do zródła energii działa bez problemów.
  • Poziom 7  
    w sensie żeby spróbować na innej? nikt z moich znajomych nie posiada tego smartphona dlatego musiałbym kupowac nową. I tak o tym myslałem bo ta bateria to masakra. Myslisz ze to wina baterii?
  • Poziom 29  
    Jest to najbardziej prawdopodobne z racji tego ze telefon dziala normalnie pod ladowarka. Nieuzywany telefon jak dlugo trzyma?
  • Poziom 7  
    jeśli nie robisz z nim nic to potrzyma dzien, max 1,5 dnia.

Dodano po 5 [minuty]:

jednak dziwne jest to zjawisko kiedy ekran zaczyna falować/migać. tak jakby jakieś zwarcie albo po prostu brakowało mocy. zazwyczaj dzieje się to kiedy włączam wifi, internet z pakietu lub po prostu przeglądam galerie.
    Gdy słucham muzyki to nie dzieje sie nic dziwnego. tak jakby wyswietlacz pochłaniał za duzo energii. nie wiem, niestety nie znam się na tym ...
  • Poziom 29  
    Dziwne ze gdy telefon nie jest uzywany zachowuje sie normalnie, obstawiam uszkodzenie czegos w srodku telefonu, masz gwarancje?
  • Poziom 7  
    mam 3 msce gwarancji rozruchowej od sprzedającego z allegro.
  • Poziom 29  
    A producenta nie ma? To jest najprawdopodobniej problem samego telefonu, ale mozesz sprobowac uzyc innej baterii, ktora nawiasem mowiac do tanich nie nalezy.
  • Poziom 7  
    gwarancja od samsunga juz wygasła. napisałem maila do firmy z allegro (ramineo) w którym przedstawiłem sytuacje. Dają pisemna gwarancje na 6 miesięcy. Jak myslicie, co zrobią w tej sytuacji? Wygladaja na powazną firmę patrząc po koncie allegro. Zwrot kasy czy beda próbowali naprawiać?
  • Poziom 7  
    Ok. wysłałem paczkę. zobaczymy co powiedzą.
  • Poziom 1  
    Wzawiam temat. mam identyczny problem. tylko ze Moj telefon nie ma zasiegu ale obawiam sie ze to problem z czasteczka mocy? nie mam gwarancji a w kimisach z telefonami nie potrafia mi tego zrobic
  • Poziom 1  
    Witam. Także mam taki problem. Rano odpaliłem telefon i był naładowany do 100%. Odłożyłem go na półkę, poszedłem zjeść śniadanie, wracam i patrzę - telefon nie reaguje, wyłączył się. Nie mogę włączyć, więc podpiąłem do ładowarki i zostawiłem żeby się ładował. Wracam ze szkoły jest 100%, odpinam - 0% wyłączył się. Teraz się nie chce ładować.

Czy w tym serwisie naprawili Ci i działał? Ile wynosi koszt takiej usługi? Czy wymiana baterii pomoże?
  • Poziom 1  
    Pytanie do autora tematu, czy to była wina baterii czy czegoś innego ?? bo zaczynam mieć ten sam problem.
  • Poziom 27  
    Pytanie np do jankes6969 czy po podmianie na inną baterie też rozładowuje szybko baterie? Oraz czy bateria jest gorąca.
  • Poziom 2  
    Dokładnie tak samo mój Note'cik. Mam go już 1,5 roku i dopiero od 2 tygodni tak sie zachowuje. Ładuje sie 1 godzinkę (wczesniej potrzebował na to ponad 2), działa dobrze tak do ok. 55 % baterii (czyli jakieś 8-10 godzin). Póżniej zaczyna migać ekran, takie poprzeczne paski i wyłącza sie sam. Po włączeniu pokazuje do 10% baterii i znów sie wyłącza (oczywiście tez pokazuje sie znaczek z brakiem zasiegu itp.). Pomaga tylko podładowanie go ale póżniej wszystko zaczyna się od nowa. Gdyby KTOS z takim samym problemem juz znał odpowiedż to miło by było aby sie nią podzielił... Please... Nie wiem bowiem czy mam nim rzucic o ścianę, kupić poprostu nowa baterię czy oddać do serwisu i coś tam wymienią... Dzielmy się proszę informacjami...
  • Poziom 29  
    Jak zaczynaja wystepowac takie problemy to zmierzcie Woltomierzem napiecie tejze baterii ok?
  • Poziom 2  
    Na innych forach czytałam, że ludziska wymieniali baterie na nowe, oryginalne i po 2 tygach działo się to samo...
  • Poziom 2  
    Witam. W moim Note były identyczne objawy, sprawę załatwiła wymiana baterii.
  • Poziom 7  
    Wymienili mi na gwarancji baterię na nową i wszystko ok.
  • Poziom 9  
    Odkopuję. Taki problem pojawił mi się już rok temu. Powodem była oczywiście bateria. Znowu muszę ją chyba teraz wymienić bo problem powrócił. Poniżej 40 % baterii telefon już właściwie można używać tylko do rozmowy bo przy większym poborze mocy rozładowuje się w parę minut. Wydaje mi się że Samsung zrobił słaby układ kontrolowania ładowania i rozładowywania. Przykładowo zbyt mocno jest rozładowywana bateria - moim zdaniem powinien się sam tel wyłączać już przy 35 % rozładowania baterii po to aby ją oszczędzać a tak się nie dzieje, można go używać do rozładowania aż do 1% (o ile jednak nie padnie do tego czasu).

Objawy:
    * migoczący ekran (paski i szybkie zmiany podświetlenia)
    * wyłączanie sieci przy 1%-15%
    * zacinanie się

Chyba już taka słabość tego modelu...

Ale można zastosować jakąś lepszą baterię - ktoś coś wie? Tak naprawdę przy takich poborach mocy to już jakiś superkondensator by się przydał równolegle z baterią ale to jeszcze kwestia 4-5 lat zanim takie układy wejdą do produkcji.
  • Poziom 28  
    Założyłeś nową oryginalną baterię od pewnego dystrybutora czy "For Galaxy Note" albo "oryginał" z Allegro za 20 zł?

Przy chińczykach coś takiego jest normalne, te baterie są robione z kiepskiej jakości ogniw, nawet możliwe że z odrzutów markowych producentów i nadają się w zasadzie tylko do krótkotrwałego poprawienia trzymania baterii, można je kupić jak mamy w planach za max pół roku zmienić telefon albo jak potrzebujemy do telefonu rezerwowego.

Tutaj masz oryginalną baterię z pewnego sklepu: http://magboss.pl/bateria-eb615268vu-samsung-...-galaxy-note-%28oryginalna%29,a,pl,29648.html
    Ona powinna podziałać dłużej jak rok. Chociaż nawet oryginalne baterie potrafią przy dużym użytkowaniu szybko tracić swoją sprawność, mi w SE po 1.5 roku bateria zaczęła resetować telefon w losowych momentach, przy 15% nie było szans uruchomić telefonu bo kończyło się to resetem, wcześniej to była loteria. Tylko że telefon był dość mocno eksploatowany, bywały momenty że nawet 3 razy dziennie lądował pod ładowarką.
  • Poziom 9  
    Oryginalną mam. Około 50 zł płaciłem właśnie. Chyba trzeba się pogodzić z czasem życia tego rodzaju baterii. W laptopie w podobnym czasie padło jedno ogniwo z 6-ciu. Też Li-ion
  • Poziom 15  
    Te baterie w tym modelu telefonu tak mają.
    Sam mam Samsung Galaxy Note i bateria oryginalna trzymała rok i już po roku mogłem wycisnąć z niej tylko połowę z tego co miała jak była nowa.
    Niestety, ale producent czyli Samsung coś skopał albo z ekranem lub z płytą główną i te telefony tak mają że baterie padają jak muchy.
    Na dodatek serwisy Samsung też już nie mają baterii na stanie, a kupno na allegro to loteria.
    W tej chwili korzystam z 2 telefonu i powiem tyle że ten 2 trzyma mi 3 krotnie dłużej niż w Galaxy Note, ale za to jest to nie markowy produkt.
    Jak to mówią coś za coś, albo mocna bateria, lub telefon z mocnymi bebechami.
  • Poziom 9  
    Teraz już trafiłem lepszy model czyli mam już 3-cią baterię w moim Note. Dużo lepsza niż poprzednik a zapłaciłem za nią bodajże 45 zł z przesyłką. Za poprzednią podobnie ale od innego użytkownika. Bywa że się trafiają lepsze i gorsze...