Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie diody do podświetlenia w dzień?

anjj 19 Sie 2013 18:32 975 5
  • #1 19 Sie 2013 18:32
    anjj
    Poziom 6  

Potrzebuję porady czy są jakieś diody led/taśmy które podświetlały by tabliczkę z grawerem na tyle mocno, żeby podświetlenie było widoczne nawet w słoneczny dzień pod światło.
    Z tego z czym miałem dotychczas do czynienia nic się nie nadawało..Podpowiedzcie jeśli macie jakiś pomysł.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 19 Sie 2013 20:20
    leonsocio
    Poziom 28  

Możesz mi wytłumaczyć sens używanie podświetlania w słoneczny dzień pod światło? Pomijam już fakt, że to prawie niewykonalne.

0
  • #4 20 Sie 2013 10:11
    anjj
    Poziom 6  

Heh dzięki za link ;p
    Tabliczka niewielka 25-30 cm długości i tyle samo szerokości.
    A po co? Poprostu mam taką potrzebę i chcę się dowiedzieć czy to możliwe. Jak narazie mam 1:1 bo leonsocio mówi, że raczej niewykonalne. Np. napisy z mocnych diod są widoczne nawet pod światło na bannerach czy wyświetlaczach w autobusach. Natomiast tabliczki grawerowanej tak dobrze podświetlonej chyba nie spotkałem...

0
  • #5 20 Sie 2013 11:43
    leonsocio
    Poziom 28  

Wykonalne jest, ale tylko przy użyciu w/w LED=ów mocy, ale z racji zasilania, ceny oraz konieczności stosowania radiatora, jest to raczej nieopłacalne... Napisy na diodach są widoczne właśnie z tego powodu, że są wykonane na diodach super jasnych - napis sam w sobie jest źródłem światła - osiągnąc taki sam efekt przy tabliczce grawerowanej będzie baaardzo cięzko...

0