Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocna szlifierka kątowa do ciezkiej pracy

19 Sie 2013 18:36 3192 10
  • Poziom 14  
    Witam. Potrzebuje dowiedzieć się jaką dobrą szlifierkę kątowa kupić aby podziałała trochę, bo mam do wyszlifowania blachę na dachu z rdzy i resztek opadającej farby. A moja szlifierka firmy MacAlister 850W 125mm odeszła właśnie do świata wiecznej szczęśliwości (może dla niej tak ale nie dla mnie w tym momencie). Nie była jakoś wcześniej mocno eksploatowana a padła po zeszlifowaniu zaledwie dwóch blach. Na nową mam do wydania ok 400 zł i nie wiem co wybrać bo szukając po internecie, jedni jak zwykle piszą tak drudzy tak. A mało co konkretów jeśli chodzi i eksploatację w ciężkich warunkach. Dlatego proszę o poradę Was drodzy forumowicze jeśli ktoś z Was miał do wykonania tego typu prace ;)

Z góry dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam ;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Za te pieniądze zarżniesz każdą. Więc albo kupisz kilka tanich i je spiszesz na straty, albo jedną porządną. Nie lepiej, byś sobie pożyczył kompresor i zastosował coś takiego:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2068434.html
    Na pewno pójdzie ci szybciej i wydajniej.
  • Poziom 33  
    Ja polecam hilti. Pamiętam jak jeszcze kiedyś w pracy była tak gorąca że trzeba było trzymać w rękawicy, a szef kazał ciąć dalej i ona szła. Sprzęt porządny, ani na szlifierkach, ani na młotowiertarkach się nie zawiodłem, ale tego za 400zł nie kupisz.
  • Poziom 23  
    Marka FLEX to prac akordowych 1000W w nie całych 500złotych się zmieścisz.
  • Moderator Elektrotechnika
    Posiadam kilka kątówek firmy Bosch i mogę z całym sumieniem je polecić tylko 1200 lub 1400 W . Z regulacją obrotów.
  • Poziom 25  
    Nie przesadzajcie. Za ok. 400 zł śmiało dostaniesz sprzęt dobrej jakości, którego aż tak szybko nie zajeździsz. Poszukaj czegoś z Makity, Dewalta, czy Metabo. Ewentualnie niebieskiego Boscha. Zgadzam się z kol. 12pawel, że Hilti to sprzęt nie do zajechania. Ale niestety, ze względu na cenę dostępny dla nielicznych majsterkowiczów.
  • Poziom 14  
    W pracy stosujemy berner bag 125 E 1400W na tarczę 125 z regulacją. Nie jestem pewien ale berner raczej sam nie produkuje elektronarzędzi a raczej kupuje je od innych producentów w stylu bosch.Cena z tego co pamiętam ok 400zł netto więc dosyć sporo .
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Malina kup sobie Makitę, mam ,tylko że dużą szlifierkę kątową 2000 W z miękkim startem. Porządny ,silny sprzęt ,zrobiony z dobrych materiałów,przystosowany do długiego czasu pracy[ostatnio budowa solara].Nawet po cięciu masywnego kątownika i szlifowaniu, się nie zagrzała,zakup tej rakiety,to był strzał w dziesiątkę.