Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nagłośnienie dla mobilnego DJ i zespołu muzycznego max 250 osób

TooMAyke 19 Aug 2013 20:51 3330 17
Wago
    TooMAyke
    Level 9  
    Witam mam pytanie otóż mój budżet wynosi + - 10/12 tysięcy na nagłośnienie dla mobilnego DJ jak i również dla zespołu muzycznego dla imprez do 250 osób. Chodzi mi o to aby dźwięk był czysty bas lekki i miły dla ucha jak i wyższe dźwięki . Zastanawiam sie co do firmy LDM głośniki pasywne napędzane końcówkami ADS obecnie posiadam końcówke dirmy ADS LX 500 moge ją również wykorzystać . Poniżej zamieszcze linki co do głośników jeżeli możecie napiszcie czy z takiego nagłośnienia bede zadowolony chodzi mi tutaj o niezawodność oraz o czyste brzmienie . Z góry dziękuje :)

LDM PDP-815V 2 x 4300zł

LDM GSB-618S/4 1x 1900zł

nie wiem czy była możliwość podłączenia go pod tego ADS LX 500

do tego
    ADS PLX 2400 cena 3200zł

SOUNDCRAFT EFX 12 1700 zł

razem cena wyniosła by okolo 11000

Jak myślicie czy taki zestaw byłby dobry ?
  • Wago
    Piotrek.pxf
    Level 27  
    Zestaw w miarę dobry jak za tą cenę i na te wymagania. Zauważ tylko, że nie masz czym napędzić basu. Ze swojej starej końcówki wyciśniesz na nim co najwyżej 250W, bo nie może ona pracować w mostku przy impedancji 4Ω. Chyba, że zamiast GSB-618S kupisz model GST-615S - wtedy możesz go podłączyć do swojego ADS LX-500 w układzie mostka i masz 500W basu. Ewentualnie możesz się szarpnąć na jakiś aktywny bas, a końcówkę zostawić sobie na odsłuch dla siebie lub jako jakiś dodatkowy wzmacniacz.

Dolicz sobie do ceny porządne okablowanie tego wszystkiego. Tu nie należy oszczędzać na jakichś bazarowych speakonach za 3 zł czy kablach, co koło dobrych kabli nawet nie leżały. Może też jakieś case'y na końcówki rackowe czy ten mikser. Skoro to ma być mobilne, to zawsze się przydadzą porządne skrzynie zamiast wozić sprzęt w kartonach jak cygan.
    djdamsza
    Level 14  
    Wszystko fajnie, ale jeśli szukasz zestawu mobilnego popatrz jeszcze na wymiary i wagę tego zestawu. Po 10 latach noszenia kolumn 40 kg i końcówek, nie mówiąc o całej reszcie siądzie ci kręgosłup. W przypadku zespoły idzie sobie poradzić, ale jako DJ nie raz podjedziesz do lokalu gdzie na pierwsze piętro będziesz sypał z klamotami i nikt ci nie pomoże, bo pracują same kobiety.
    Są nowsze, aktywne rozwiązania o dużej mocy mieszczące się w twoim budżecie i na dodatek wchodzące bez problemu do normalnego auta.
    Osobiście używam FBT Promaxx 12a i Promaxx 15sa (bas i górka waży razem tyle, co jedna twoja górka) - martwisz się, że nie zagra dobrze, polecam sprawdzić, bo sam byłem sceptyczny.
  • Wago
    TooMAyke
    Level 9  
    jezeli chodzi o noszenie kolum o to nie ma co sie martwić zawsze gramy w dwóch wiec pomocy wystarczy . Nie dysponuje znów takimi piueniedzmi aby kupić takie głośniki jak masz wypisane wyżej 2 subbasy i 2 nadstawki sam koszt tych kolumn bedzie wynosil okolo 14 tysięcy a gdzie tu reszta ?
    djdamsza
    Level 14  
    To kup jednego basa i mieścisz się prawie w budżecie a masz nowoczesny sprzęt. Poczytaj na forach o tym sprzęcie.
    TooMAyke
    Level 9  
    ale czy zestaw aktywny brzmi lepiej od pasywa?
    djdamsza
    Level 14  
    Dlaczego pytasz. Dla mnie oczywiste jest, że jeśli ktoś wyprodukował kolumnę to wiem czym ją napędzać i jaki procesor ćwieku w to wsadzić.
    TooMAyke
    Level 9  
    pytalem z czystej ciekawosci , nigdy nie mialem doczynienia z zestawami aktywnymi obiło mi sie tylko o uszy ze sa awaryjne ale jak to sprzęt nie mam pojecia czy jest roznica w brzmieniu czy tez nie
    djdamsza
    Level 14  
    Zestaw aktywny jest mniej awaryjny. Masz przecież niezależny wzmacniacz na każdą kolumnę, więc nawet jak jedna by padła to zawsze imprezę dokończysz. Poza tym kolumny aktywne są budowane w ten sposób aby nie zrobić sobie krzywdy. W przypadku moich FBT jest limiter i procesor. Sygnał ze wzmacniacza jest tak dopasowany do głośnika (także B&C), żeby zagrał jak najlepiej.
    Czytałem kiedyś o ewolucji głośników aktywnych i było po drodze kilka nieudanych konstrukcji to prawda. Dużym problemem chociażby jest obudowa, bo nic nie brzmi tak dobrze jak brzozowa sklejka - a tu mamy plastik. Jednak jest on wykonany bardzo solidnie, nie przypomina w niczym trzeszczącej obudowy od telewizora marki ELEMIS. Przy puknięciu palcem wydaje dzwięk jak solidna deska, a zaglądając do środka widzimy usztywniające wzmocnienia.

Wzmacniacz cyfrowy w klasie D nie wymaga żadnego wiatraka, wystarcza mu nawet w najgorętsze dni tylko radiator. Poza tym waga jest bardzo mała.

Poza tym poszukaj sobie tematu w Google (ja nie znalazłem)
    - na temat awaryjności FBT
    - albo spróbuj znaleźć kogoś, kto chce sprzedać używane głośniki FBT jest tego bardzo mało - myślę, że dlatego, że sprzęt się spisuje i nie ma powodu wymieniać go na cokolwiek innego.
    TooMAyke
    Level 9  
    x-deejay wrote:
    Zobacz na to.

http://www.naw.com.pl/index.php?products=product&prod_id=919

Połowa wagi, brzmienie gwarantowane bo na przetwornikach B&C, proste w obsłudze, jeden prąd 4 głośnikowe i jedziesz.

z tego co widze to jest praktycznie cały zestaw . Ale mam pytanie czy procesero który go oferują w tej aukcji jest godny polecenia i czy wogóle on jest ? z tego co widze brakowało by tylko mixera tak ?
    User removed account
    User removed account  
    TooMAyke
    Level 9  
    mikser i tak by był potrzebny tak ?
    User removed account
    User removed account  
    TooMAyke
    Level 9  
    bardziej mi sie rozchodzi o nagłośnienie mikrofonów jak i instrumentow typu (akordeon cyfrowy )
    User removed account
    User removed account  
    TooMAyke
    Level 9  
    o to mi sie rozchodziło :) dobrze dziękuje za odpowiedz . Może orientujesz sie gdzie firma NAW ma swoich dystrybutorów?
    User removed account
    User removed account