Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowanie baterii, ładowarki słoneczne itp

blue-arrow 19 Sie 2013 21:05 693 0
  • #1 19 Sie 2013 21:05
    blue-arrow
    Poziom 2  

Witam wszystkich mogących pomóc i tych co chcą sie pod uczyć ... Zakładam temat w którym mogłoby zostać wyjaśnione ogólne zasady działania ładowarek, sposobu ich doboru itp.
    Przykład: kupiłem w sklepie lampki ładowane ogniwem fotowoltaicznym w dzień, a po zmroku świeci żaróweczka diodowa z baterii. Wpadłem na pomysł zrobienia sobie ładowarki słonecznej do roweru. Oryginalnie jedno ogniwo obsługuje jedną żarówkę na 8 godzin świecenia. Dwie lampki rowerowe potrzebują 2x3v. Akumulatorek ma 1.2 v jeden. Podłączyłem wiec szeregowo 5 ogniw fotowoltaicznych, 5 akumulatorów i dwie lampki rowerowe, tez szeregowo. Baterie słoneczne podłączyłem równolegle do akumulatorów, i ogólnie powinno wszystko działać... a tu lipa. Nie chce ładować.
    Moze przeładowałem akumulatorki? Naładowane świeciły, ale wieczorem jak rower postał sobie na słońcu cały dzień to sie włączyć nie chciało... dodam, ze na wyjściu do lampek dałem wyłącznik, a przewody od ogniw do akumulatorów krótkie i grube ( jedynka linka)

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo