Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 42X3030D - Obraz tylko z wejścia VGA

19 Sie 2013 21:15 1194 2
  • Poziom 24  
    Witam. Telewizor wyświetla obraz tylko ze źródła VGA, na pozostałych w momencie pojawienia się sygnału gaśnie niebieskie tło i telewizor się blokuje. Dopiero wyłączenie i ponowne włączenie pozwala wywołać menu i uruchomić np. wyszukiwanie programów które kończy się brakiem jakichkolwiek stacji nadawczych.
    Komputer wykrywa podłączony telewizor do karty video ale telewizor nie wyświetla obrazu a dodatkowo wygasza, jak napisałem wyżej, niebieskie tło. Podejrzewam uszkodzenie płyty głównej PE0250-A-1. Czy słusznie?. Pomiar napięć opisanych przy złączach nie odbiega od normy. Ciekawe jest znikanie niebieskiego tła które jakby "spływa" z ekranu, nie znika natychmiast.
  • Poziom 24  
    Witam. A czy kolega resetował wszystkie ustawienia w menu, mowa tu o resecie do ustawień fabrycznych? To by było na samym początku dopiero wtedy można coś myśleć . Pozdrawiam.
  • Poziom 24  
    Witam. Próbowałem zresetować ustawienia dzisiaj i nic z tego. W dostępnych MENU nie znalazłem opcji umożliwiającej dotarcie do ustawień fabrycznych. Chyba, że jest to możliwe w menu na źródle odbioru analogowego. Tylko, że tam natychmiast obraz się wygasza a telewizor blokuje. Na DTV jest jedynie możliwość wyboru kraju, języka i przeszukiwania pasm. To tyle. Ze znalezionych materiałów wywnioskowałem, że rozwiązaniem jest wymiana softu. Chyba, że istnieją inne rozwiązania?. Dodam, że klient zainteresowany jest jedynie sprawnie działającymi wejściami HDMI.