Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ładowarka samochodowa samsung - Padła z ciekawości chciałbym naprawić.

homman 19 Sie 2013 21:26 2739 8
  • #1 19 Sie 2013 21:26
    homman
    Poziom 26  

Padła mi ładowarka do nota 1 samochodowa z car kita.
    http://www.gsmspot.pl/galerie/l/ladowarka-samochodowa-sa_5769.jpg

Słyszałem że padają.
    Rozebrałem z ciekawości i nie ma nawet bezpiecznika, a spodziewałem się tylko jego wymiany.

Kilka kondensatorów przetwornica i jakiś chip sterujący, który podejrzewam że padł.
    Niestety nie mogę odczytać numerów zalane białym glutem a po zdrapaniu numery odeszły.
    Orientuje się ktoś jak go sprawdzić?
    Bo raczej nic innego tutaj nie mogło się zepsuć. A z ciekawości myślałem że odratuje.

Ciężko dziś o pewną >1A ładowarkę.

• #2 19 Sie 2013 22:31
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Ja robię ładowarki na stabilizatorze, mniej zakłóceń na CB radio przede wszystkim, a te sieją i to mocno. Nie wiem czy jest sens naprawiać, pewnie padła przetwornica za 49 gr. Jak chcesz to Ci wyślę parę takich ładowarek, potrzebowałem wtyczek do zapalniczki to porozbierałem.

• #3 19 Sie 2013 22:35
    homman
    Poziom 26  

Ja ci powiem co ja chce.
    Prawdziwą 2A ładowarkę albo nawet 3A ba za 5A i np 4 gniazda USB wychwalał bym cie pod niebiosa.

A stabilizator przy takiej mocy będzie się grzał niemiłosiernie.

Toroid akurat jest ok. Obstawiam ten scalak który będzie sterował.

• #4 19 Sie 2013 22:40
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

homman napisał:
    A stabilizator przy takiej mocy będzie się grzał niemiłosiernie.

3 stabilizatory połączone ze sobą, ładuję tym telefon, czasami psp, drugi telefon i inne czasami bajery jak tablet potrzebujący 2A. Max temperatura na radiatorze to 60 stopni, radiator mam od jakiegoś AMD starego. Poczytaj o łączeniu stabilizatorów :) Wyciągniesz i 10A, ale jeden warunek, każdy z nich musi mieć jak najbardziej zbliżone napięcie.

• #5 19 Sie 2013 22:46
    homman
    Poziom 26  

Wiesz mam pewnie pod ręką nawet 3A stabilizator a i 7805 ci pod dostatkiem. Ale stabilizatory zawsze się grzeją i starałem się ich unikać. Zawsze z zaciekawieniem patrzyłem na impulsówki bo ich nie rozumie :)
    No ale pewnie tak trzeba będzie zrobić. Radiatorów też nie brakuje. Znajdzie się i z pentium II

• #6 19 Sie 2013 22:50
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Ja stosuje stabilizatory dlatego, że podczas ładowania telefonu, pracy gps czy innych mogę spokojnie słuchać CB radia, a przy impulsowej ładowarce niestety mam spore zakłócenia, w mieście nie da się jeździć z włączonym. A grzanie? Radiator w schowku, który jest klimatyzowany więc co tam. Strat idących w ciepło nie odczuwa się nawet. Ale widzę Twoja impulsowa na bogato zrobiona, w moich tylko garstka kondensatorów i rezystorów no i sama przetwornica, niektóre jakieś ledy też mają.

• #7 20 Sie 2013 03:20
    plustek
    Poziom 31  

Widać wyraźnie bezpiecznik, oznaczony F1 na drugim zdjęciu.

• #8 20 Sie 2013 10:15
    homman
    Poziom 26  

f1 jest przypisane do blaszki łączącej.
    Obok jest raczej kondensator. Ale próbowałem także zalać boki cyną jeśli to bezpiecznik i też nie rusza.

• #9 23 Sie 2013 13:54
    homman
    Poziom 26  

Kupiłem z chin taką mini ładowarkę niby 3,1A. Może chwile to pochodzi.

A jeśli nie to znalazłem przetwornice steep down są i 5A. Cena <30pln

http://www.aliexpress.com/item/Car-Charger-Co...DC-Buck-Step-Down-Module-E1Xc/1107146887.html
    http://www.aliexpress.com/item/New-Car-Charge...own-Module-With-USB-Cable-for/1081666620.html

Może się komuś przyda. Bo sam nie wiedziałem że takie są.

Jest nawet 5A 4 wyjścia. I ten wydaje mi się najlepszy. W dodatku ta cena tyle zapłaciłem za 3,1A wtyk samochodowy.
    ładowarka samochodowa samsung - Padła z ciekawości chciałbym naprawić. ładowarka samochodowa samsung - Padła z ciekawości chciałbym naprawić. ładowarka samochodowa samsung - Padła z ciekawości chciałbym naprawić.
    http://www.aliexpress.com/item/DC12V-to-5V-4-...ply-Module-for-Phone-Table-PC/1151020516.html

Tak że temat zamykam. Szkoda że dziś naprawiać nie ma co... Sprzedaż tylko sprzedaż.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo