Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WFL 1200 - Brak podświetlenia funkcji dodatkowych (przycisków)

20 Sie 2013 00:36 2283 2
  • Poziom 2  
    Witam, nigdzie nie znalazłem nic na ten temat, więc założyłem nowy. Otóż pralka moja ma już naście lat i odkąd pamiętam, przy włączaniu np. szybkiego programu nie podświetlała się odpowiednia kontrolka nad przyciskiem, ale trzeba było obserwować szczeliny między przyciskami, aby zauważyć, czy dioda się włącza, czy wyłącza. Myślałem, że diody spadły z jakiegoś uchwytu, więc w końcu rozebrałem wszystko celem naprawy, lecz to, co zobaczyłem, nieco mnie zaskoczyło. Wszystko jest całe i na swoim miejscu, a przyczyna mojego problemu spowodowana jest tym, że kontrolki mam nad przyciskami, a LEDy, które powinny je podświetlać, są u dołu płytki. Co ciekawe, w odpowiednim miejscu jest drugi szereg diod, lecz one nie są aktywne. Płytka ta jest prawdopodobnie jakąś uniwersalną, ponieważ, jak widać na zdjęciu, ma prócz startu cztery przyciski (plus podświetlenie do każdego), natomiast moja pralka ma na panelu jedynie trzy (płukanie ekstra, prog. szybki, zatrzymanie wirowania). Interesujące, że ten niewykorzystany przycisk jest aktywny (podświetla się przy włączeniu palcem na płycie). Pytanie moje, czy da się jakoś uruchomić działanie tych górnych LEDów, aby podświetlenie działało poprawnie?
    Bosch WFL 1200 - Brak podświetlenia funkcji dodatkowych (przycisków)
    Na płycie jest jakiś mikroprzełącznik, być może służy do jakiejś konfiguracji? Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy działało to kiedyś prawidłowo (pralkę nabyli teściowie zanim jeszcze poznałem moją żonę, a ona też już nie pamięta dokładnie). Na 99% płyta ta nie była nigdy wymieniana.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Na moje oko, to jest moduł od WFL2060. Jakim cudem znalazł się w WFL1200 nie wiem :?
    suharski napisał:
    Na płycie jest jakiś mikroprzełącznik, być może służy do jakiejś konfiguracji?

Trop b. dobry, a tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9476431#9476431 jego dokończenie.
    Dałem Ci dychę pkt. na pobranie pliku.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za podpowiedź. Co prawda w dokumentacji nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, ale dzięki zachęcie drążyłem temat i dziś zrobiłem to, czego wczoraj nie zdążyłem. Prześledziłem ścieżki na płycie i "na oko" znalazłem rozwiązanie. Z lewej strony mojej zielonej ramki wokół LEDów na dole jest mały podwójny switch (przełącznik). Górny styk (1) włącza diody górne, a dolny (2) - dolne. Opisuję, jakby miało się komuś jeszcze przydać. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego miałem odwrotnie skonfigurowane.
    PS. Dziękuję za punkty, ale oddam, bo mi wystarczyło - miałem 4, 1 poszedł za plik, a 3 za przeniesienie tematu - myślałem, że AGD początkujący to w stylu "odkręcanie obudowy" itp. :(, ale wyszedłem na zero :)