Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dĽwiękowa, nie ma dĽwięku. Nie mogę niczego uruchomić.

10 Mar 2005 21:58 1884 10
  • Poziom 16  
    Witam
    Mialem teraz formata.Mam karte zintegrowana i kupna(VGA Sound,od C-Media).
    Po odpaleniu komputera po formacie,dzwiek byl.(na zintegrowanej karcie).
    Zainstaloalem sterowniki do karty dzwiekowej(nie zintegrowanej),do tej vga ,od c-media.Niby wszystko ok,ale po nastepnym odpaleniu komputera nie ma dzwieku.Nie moge nic uruchomic,bledy same.A jak wchodze w panel sterowania,dzwieki,pisze ze brak urzadzen audio.
    Win xp mam,i sterowniki zainstalowalem dla xp.
    Wie ktos moze o co chodzi?
  • Spec od komputerów
    "VGA Sound,od C-Media" <- co ma karta graficzna do dzwiekowej?
  • Poziom 11  
    Masz zainstalowane złe sterowniki często się spotykam z tak± nazwijmy to usterk± zainstaluj inne stery najlepiej z WHQL
  • Poziom 16  
    ??
    Mam cd od tej karty.i tam sa takei sterowniki.
    Mam mixer.
    Zle sterowniki do karty graficznej??
    Mam
    66.93_win2kxp_international.exe

Pwael czyli mam sciagnac whql??tzw forceware?

Dodano po 43 [minuty]:

Zainstalowalem najnowsze forceware dla xp.
    Karte mam c-media cmi8738,wczesniej mi chodizla normalnie tera zjakis problem..
    nie znajduje mi w ogole urzadzen audio:(
    sterowniki mam najnowsze dla xp..
    pomoze ktos?:/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Szatek, uporz±dkujmy temat: podaj producenta i nazwę płyty głównej oraz producenta i nazwę karty dĽwiękowej (tej wstawianej w slot, a nie zintegrowanej). Namieszałe¶ nam nieprecyzyjnymi informacjami, a sobie w komputerze. Czas na porzadek
  • Poziom 27  
    Je¶li uruchamiasz dodatkow± kartę w slocie PCI to musisz wył±czyć tę na płycie głównej. Robi się to w BIOS-ie, poszukaj opcji AC 97 albo Audio On-board lub podobne okre¶lenie i zamiast opcji Auto daj Disabled. Pozdro

• Poziom 34  
    Niekoniecznie musisz wylaczac te karte z plyty, ja mam zainstalowana AC97 z plyty i SBLive! na XPSP2 i nie ma najmniejszych problemow.

A jezeli Twoja CMI8738 nie jest widziana nawet jako 'PCI multimedia audio device' z pytajnikiem, to przyczyny szukal bym od strony 'techniczne', czyli byc moze jakis niekontakt na PCI. Sprobuj ja przelozyc do innego PCI, uprzednio oczywiscie deinstalujac jakiekolwiek sterowniki do niej.

--
    pzdr,damdam
  • Poziom 16  
    jest to karta mci8738 6 kanalowa.wczesniej mi normalnie chodzila.wykrywa ja mi.tlyko jak biore w panel sterowania p,dzwieki,pisze brak urzadzen audio.odinstalowalem sterowniki,jeszcze ra zainstalowalem i dalej...to samo.
    sloty sa ok.
  • Poziom 16  
    Wlasnie takie mam zainstalowane!!:)
    Dzialaja,ok.Mam mixer..
    Ale jak wezme panel sterowania,Dzwieki..
    Zobaczcie sami:
    http://www.viknet.pl/szaciu/12.JPG
    wczoraj mi normlanie jeszcze chodzily,(wczoraj robilem format).
    Jak instalowalem te sterowniki wykrywalo mi karte,i pare innych rzeczy.

Dodano po 30 [minuty]:

Wyjalem karte,odinstalowalem stery,
    Wlozylem karte,wykrylo mi ja,zainstalowalem sterowniki i dalej to samo
    Jak odpale winampa wyskakuje mi blad:
    www.viknet.pl/szaciu/13.JPG
    :(
  • Poziom 28  
    zrób tak wejdz do rejestru skasuj klucz enum w HKEY_LOCAL_MACHINE nie wkładaj karty dzwiekowej aZ sie wszystko zainstaluje i włóz karte do slotu instaluj. Powinna ¶migać