Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[C++] - długa kompilacja programu konsolowego

kaczofan33 20 Sie 2013 13:05 1668 7
  • #1 20 Sie 2013 13:05
    kaczofan33
    Poziom 11  

Witam, dziś próbowałem zrobic za pomocą Dev c++ pewien program konsolowy i kompilował się chyba kilka minut. Myślałem, że to wina kodu ale okazuje się, że tak samo jest z aplikacjami typu "Hello world". Wiecie jaka może być przyczyna? Jeszcze wczoraj wspomniany na początku program kompilował się chwile, a teraz jest to 122,31 sekund. Ktoś wie jak to rozwiązać?

0 7
  • #2 20 Sie 2013 15:50
    mickpr
    Poziom 39  

kaczofan33 napisał:
    Ktoś wie jak to rozwiązać?
    Zainstalować "poważne" środowisko.

Co do czasu kompilacji - czy czasem nie działał ci w tle antywirus albo słynny Windows Search?
    Jakie było obciążenie procesora, jak kształtowało się obciążenie innymi procesami w systemie?
    I jeszcze jedno - jakie parametry ma twój komputer ?
    Ile wolnego na "C:"? Jaki system?

To tyle z pierwszej serii pytań.

0
  • #3 20 Sie 2013 17:06
    kaczofan33
    Poziom 11  

Teraz próbowałem kompilować i jest ok. Deva jakoś polubiłem - polski interface itd. ale zastanawiałem się nad borlandem (może by jakieś środowisko kolega polecił?). Windows Search nie działał w tle, antywirus był włączony ale teraz kompilacja ma normalny czas (kilka sekund) a antywirus cały czas działa (nod32). Obciążenie procesora myślę, że podobnie jak teraz - parę aplikacji w tle (gg, facebook messenger, anywir, zapora) + przeglądarka. Mój komputer to laptop Asus K50ij series (specyfikacja), system to Windows XP home edition, na C: wolne 6,31GB.

0
  • #4 20 Sie 2013 17:16
    mi14chal
    Poziom 27  

Jeśli już jakieś środowisko to np: Visual Studio, Eclipse, NetBeans, Qt Creator też może być.

0
  • #5 20 Sie 2013 18:10
    Dżyszla
    Poziom 42  

Tak naprawdę bez konkretnej analizy obciążenia dysku i procesora zarówno przez całe środowisko, jak i problematyczny program, to trudno jest odpowiedzieć.

Z środowisk to poza w/w przez kolegę, to ja mimo wszystko także nie wykluczę Borlanda, a właściwie obecnie - Embarcadero. Ostatnio trochę to środowisko ruszyło do przodu :)

1
  • #6 21 Sie 2013 12:27
    kaczofan33
    Poziom 11  

No konkretnej analizy niestety nie podam bo nie wpadłem na to żeby ją wtedy sprawdzić :D. Myślę, że jeśli coś takiego się powtórzy to najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana środowiska.

0
  • #7 21 Sie 2013 13:09
    mickpr
    Poziom 39  

kaczofan33 napisał:
    Myślę, że jeśli coś takiego się powtórzy to najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana środowiska.
    Zmiana środowiska z powodu obciążenia PC-ta z powodu uruchomionego skanowania wirusów/indeksowania plików - będzie bez sensu.
    Najpierw sprawdź dlaczego się to dzieje - potem podejmij decyzję co zrobić.

0
  • #8 21 Sie 2013 13:19
    kaczofan33
    Poziom 11  

Problem w tym, że to się już nie dzieje :D. Jeśli coś takiego jeszcze raz mi się przytrafi to może sprawdzę co dokładnie było włączone i jakie było obciążenie procesora.

0