Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny włączniki świateł - montaż

20 Sie 2013 16:59 1569 6
  • Poziom 28  
    Koledzy nurtuje mnie jeden problem, mianowicie automatyczne włączniki świateł mijania które po pewnym określonym czasie podają plus do załączenia świateł.
    Chodzi mi dokładnie o ich montaż w samochodach które mają moduły kontroli żarówek, albo w samochodach w których światła sterowane są bezpośrednio z modułu elektronicznego, a nie przez przekaźnik.
    Czy można się wpiąć bezpośrednio w przewody zasilające poszczególne żarówki oczywiście poprzez diodę czy trzeba stosować jeszcze jakieś zabezpieczenia? Czy ta metoda nie uszkodzi elektroniki?
    Wiem że najlepiej zasymulowac uruchomienie włącznikiem, ale nie zawsze jest taka możliwość.

Możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat ich montażu? Z góry serdecznie dziękuję.
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ostatnio zakładałem w B6, plus po zapłonie + opóźnienie 10 sekund (bo to diesel), potem wraz z załączeniem postojowych wyłączanie dziennych za pomocą przekaźnika, który ma pobór około 20mA, który jest niewykrywalny przez moduł przepalonych żarówek ze względu na zbyt niski pobór prądu. Wszędzie daję bezpieczniki.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 28  
    Sołtysie nie do końca się zrozumieliśmy, bo Ty mówisz o światłach do jazdy dziennej, a ja mam na myśli moduł do świateł mijania który je automatycznie uruchamia.

Dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 31  
    To taka sama zasada działania. Daję plus po zapłonie z opóźniaczem (5-8 sekund dla benzyny, 10-15 dla diesla) i wpinam się pod przewody manetki. Sam moduł (w nowszych autach) widzi to jako przełączenie manetki więc nawet wieczorami gdy światła zapalą się automatycznie to nie wywoła to żadnego zwarcia.
  • Poziom 28  
    Wiem co masz na myśli.
    Spotkałeś się kiedyś z takim przypadkiem gdzie z manetki nie było możliwości i trzeba było wpinać się między moduł a żarówki?
  • Poziom 31  
    Nie, nie spotkałem.
  • Poziom 28  
    Ktoś jeszcze podzieli się swoimi doświadczeniami?