Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Asha 305 - Dziwne włączanie. Brak startu nawet po zmianie soft-u.

skuzi 20 Sie 2013 17:21 1797 2
  • #1 20 Sie 2013 17:21
    skuzi
    Poziom 8  

Witam
    Mam telefon Nokia Asha 305. Użytkowałem go pół roku normalnie. W trakcie wysyłania mms-a wyświetliło mi iż mam pełną pamięć, po czym się zawiesił. Po restarcie dalej wisiał na ekranie blokowania. Myślałem, że to wina dotyku. Udało mi się połączyć przez Nokia PC Suite i zachować kontakty. Chciałem usunąć wiadomości sms/mms i tutaj nagle rozłączył się i zresetował. Sposób jego włączania załączam na filmiku. Jako, że nie miałem niczego lepszego do nagrywania opiszę jego reakcje.

Po włączeniu widać na chwile logo nokia, potem melodie włączania. Chwila przerwy i pojawia się pewien opis, ale uprzednio wyskakuje komunikat:

"Czy na pewno chcesz wyczyścić wszystkie połączenia" oraz button "Błędny skrót"

A opis na czarnym tle brzmi:

Code:
    ważność(data)

---------------------
    tapeta
    01g06g2013

Błąd połączenia
    9n00

Czy aplikacja może
    nazwisko

Wyostrz.
    +2 godziny

przyciski i dotyk reagują. Przy używaniu klawiszy głośności pojawia się "Wznów".
    Reaguje na podłączenie usb. Pojawia się komunikat
    Code:
    Twitter

pokaż not.
    wideo
    lista zadań

oraz button "nazwa kontaktu"

a czasami zamiast tego na czarnym tle "data zakończenia"

Czasem jak widać na końcu filmiku pojawia się jakaś grafika i telefon całkiem się zwiesza.
    Jego reakcja połączenia z komputerem przez USB jest zrywana. Średnio od 5 do 60 sekund i znów ponawiana.

Przez Phoenix-a wgrywałem soft do niego zgodny z product code. Na samym początku komunikaty były po angielsku a po wgraniu soft-a już są po PL. Samo wgrywanie dla mnie było dziwne bo przebiegło w 10 sekund! Aż byłem zdziwiony szybkością. Jednak zmiana nic nie dała poza zmiana wyświetlanych "pierdół" na polski. Myślę, że ma to coś z wewnętrzną pamięcią telefonu. Ale może ktoś będzie wiedział coś więcej niż ja i może coś doradzi. Przeszukałem wujka google pod kątem tych wyświetlanych informacji i nic nie znalazłem. Jakby mój przypadek był nieznany.

Dziękuję za przeczytanie i pozdrawiam
    Jarosław J.

1 2
  • #2 20 Sie 2013 18:21
    mundek223
    Poziom 29  

Wgrywałeś oprogramowanie od nowa czy aktualizowałeś tylko?

0
  • #3 20 Sie 2013 18:45
    skuzi
    Poziom 8  

Robiłem Refurbish a potem SW Reset. Oba ten sam efekt. A może log z Phoenixa podrzucić ?
    Choć stwierdza że wykonał pracę w 100%. Spróbuje jeszcze jako Dead Phone.

0