Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LNT4061FX/XAA z USA

jolusk68 20 Sie 2013 17:31 924 5
  • #1 20 Sie 2013 17:31
    jolusk68
    Poziom 2  

Witam mam problem,dostałam w prezencie telewizor LCD,telewizor dotarł do mnie USA,wiem że jest przystosowany do mocy 110-120V,z tego co się dowiedziałam nie jest to problem,ponieważ można to zmienić poprzez stabilizator napięcia(wymiane),ale jeżeli telewizor w swoich parametrach posiada : INPUT VIDEO COMPATIBILITI: PC input: Analog RGB, ATSC,NTSC,QAM to czy będzie odbierać naszą cyfre+? Wiem że NTSC obowiązuje w USA,ale czy da sie to jakoś przerobić,aby podszedł pod nasze sygnały? Koszt nie jest ważny,ponieważ dostałam go,więc za przebróbki mogę zapłacić,a szkoda mi go wyrzucić:( bardzo prosze o odpowiedzi/opinie.

0 5
  • #2 20 Sie 2013 17:47
    btomko
    Poziom 34  

jolusk68 napisał:
    wiem że jest przystosowany do mocy 110-120V

Jeśli masz takie pojęcie, to jak chcesz to zrobić?

0
  • #3 20 Sie 2013 18:00
    jolusk68
    Poziom 2  

Znajomy przerabiał te moce w swoim telewizorze,poprzez właśnie wymiane stabilizatora,ale jego tv w parametrach posiadał PAL dzięki któremu można odbierać sygnał w Polsce,a ten mój nie posiada,więc głownie interesuje mnie czy da się to jakoś przerobić,bo wydanie na wymiane stabilizatora pieniędzy a potem nie możność go oglądania jest bezsensu:/

0
  • #5 20 Sie 2013 18:31
    jolusk68
    Poziom 2  

Nie jestem specem od telewizorów,dowiedziałam się że w taki sposób mogę dostosować telewizor do naszej mocy,w takim razie zadam jeszcze jedno pytanie,czy jak go zaniose do serwisu to jest szansa że podpasują mi go tak,aby działał po podłaczeniu do dekodera cyfry?

0
  • #6 21 Sie 2013 11:52
    Polon_us
    Poziom 41  

Jestem niezbyt optymistycznie nastawiony do idei zanoszenia telewizora do serwisu. Wątpię, aby podjęli się przeróbki tego telewizora z standardu amerykańskiego na europejski. Choć, mozna zapytać, a jeśli odpowiedzą pozytywnie, to również zapytac o koszta.

Od siebie mam dwie sugestie:

1 - w salonie Cyfry porozmawiać z obsługą i zapytac o dekodery z możliwością zmiany systemu video - z PAL (europejski) na NTSC (amerykański). Z swojej strony przejrzałem instrukcje dekoderów Cyfry i mam mieszane uczucia. Sa one (te instrukcje) dość nieprecyzyjne i pewnych parametrów nie podają. Jestem przekonany, że nie będzie możliwości znalezienia dekodera, który umożliwiłby konwersję PAL/NTSC po stronie cyfrowej. Ale kto wie, może jest to możliwe po stronie analogowej - wyjście component - oznaczane Y-Yb-Yr - również zapewni wysoką jakość,a jest duża szansa, że może w którymś modelu dekodera będzie możliwość zmiany na NTSC. Proszę się o to zapytać. W instrukcjach nie znalazłem danych technicznych sygnału na wyjściu component.

2 - Gdyby to zawiodło to istnieje druga możliwość - użycie konwertera PAL do NTSC.
    Na stronie angielskiej Amazon znalazłem bardzo sympatyczny konwerter, który sprawdziłby się w tym przypadku -> adres
    Te urządzenie zapewnia konwersję na sygnale HDMI, innymi słowy, najlepszą jakościowo. Kosztuje 60 funtów, co wynosi ok. 300PLN przy moim pobieżnym obliczeniu. Uwzględniając koszty przesyłki, to chyba i tak najlepsze rozwiązanie. Na polskich stronach nie udało się mi znaleźć takowego konwertera. Są tylko konwertery sygnału composite i S-HVS - proszę z nich nie korzystać - jakość obrazu będzie bardzo przeciętna.
    O ile zdecyduje się Pani na ten konwerter, to każdy dekoder Cyfry (z wyjściem HDMI) będzie można użyć.

Powodzenia :)

0