Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark S301 - Jest tusz, drukarka nie drukuje, dziwny przypadek

Eidems 20 Sie 2013 18:09 8892 10
  • #1 20 Sie 2013 18:09
    Eidems
    Poziom 28  

Witam! Posiadam następujący problem z drukarką (LEXMARK IMPACT S301). W drukarce został wymieniony czarny tusz (z zamiennika na oryginalny). Zostało wydrukowane kilka kartek i drukarka przestała drukować. Doczytałem się, żeby drukarka drukowała na czarno, musi być także kolorowy tusz (wszystkie 3 tusze się skończyły). Zamówiłem zamienniki na allegro, drukarka poprawnie znalazła tusze i ich pojemność, czarnego tuszu już jest bardzo mało, gdzie on się podział (tak wskazuje soft lexmarka). Po zamontowaniu tuszy, drukarka nie drukuje nic, tzn jest odgłos drukowania, ale wypluwa białe kartki. Przeczyściłem głowicę (strona 92, manual od s301), efekt taki, że drukuje kolory (żółty z czerwonym, niebieskiego nie), i czarnego również nie (gdzie w ogóle podziało się tyle tuszu?! Na głowicy są dziwne kropki, i jakby zaschnięty niebieski tusz (załączam zdjęcie, przepraszam za jakość) i chyba dlatego ten problem z czarnym... Proszę o pomoc, dziękuje i pozdrawiam.
    Lexmark S301 - Jest tusz, drukarka nie drukuje, dziwny przypadek

0 10
  • Pomocny post
    #2 20 Sie 2013 18:19
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Z moich przypadków to zamienniki szybko zasychają, co 2 dni drukuję stronę testową bo jak zapomnę to znów wyciąganie głowicy i udrażnianie. Raz postanowiłem kupić oryginał i ten zasychał po tygodniu (ponad). Jeżeli chodzi o stan tuszy, to ja zakładałem gdzieś temat o tym, kupiłem zamienniki i drukarka jak pokazuje pusty stan to zanim odrzuci pojemnik to ja go jeszcze 3 lub czasami 4 razy napełnię. Zamienniki jak i zestawy do napełniania szybko zasychają. Niestety.

0
  • #3 20 Sie 2013 18:38
    Eidems
    Poziom 28  

Sołtys_Elbląga napisał:
    Z moich przypadków to zamienniki szybko zasychają, co 2 dni drukuję stronę testową bo jak zapomnę to znów wyciąganie głowicy i udrażnianie. Raz postanowiłem kupić oryginał i ten zasychał po tygodniu (ponad). Jeżeli chodzi o stan tuszy, to ja zakładałem gdzieś temat o tym, kupiłem zamienniki i drukarka jak pokazuje pusty stan to zanim odrzuci pojemnik to ja go jeszcze 3 lub czasami 4 razy napełnię. Zamienniki jak i zestawy do napełniania szybko zasychają. Niestety.

Dziękuje za rade, teraz proszę o pomoc w wyczyszczeniu głowicy (nowa to wydatek około 200zł więc nie opłacalny), jak usunąć to "coś" co widnieje na zdjęciu, żeby niczego nie uszkodzić?

0
  • Pomocny post
    #4 20 Sie 2013 18:56
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne, ale ja swoją głowicę wyczyściłem płynem do udrażniania głowić, wcześniej go podgrzałem do 55 - 60 stopni aby było łatwiej, na koniec przetarłem lekko patyczkiem do uszu i w drukarce ustawiłem czyszczenie głowicy. Po tamtym zabiegu tak jak wyżej napisałem drukuję aby drukować byle nie zaschło. A i płyn podgrzałem w zakrętce od słoika przy pomocy zapalniczki i monitorowałem temperaturę przy pomocy termometru. Kiedyś w drukarce HP miałem tusze 21 i 22 gdzie te czyściłem spirytusem - też pomagało.

Dodam, że w tak podgrzanym płynie głowica leżała około 10 minut a ja co chwilę pomagałem utrzymać temperaturę, po 5 minutach kolory po kolei zaczęły się pojawiać. Działaj zanim nie będzie za późno.

1
  • #5 20 Sie 2013 19:14
    Eidems
    Poziom 28  

Sołtys_Elbląga napisał:
    Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne, ale ja swoją głowicę wyczyściłem płynem do udrażniania głowić, wcześniej go podgrzałem do 55 - 60 stopni aby było łatwiej, na koniec przetarłem lekko patyczkiem do uszu i w drukarce ustawiłem czyszczenie głowicy. Po tamtym zabiegu tak jak wyżej napisałem drukuję aby drukować byle nie zaschło. A i płyn podgrzałem w zakrętce od słoika przy pomocy zapalniczki i monitorowałem temperaturę przy pomocy termometru. Kiedyś w drukarce HP miałem tusze 21 i 22 gdzie te czyściłem spirytusem - też pomagało.

Dodam, że w tak podgrzanym płynie głowica leżała około 10 minut a ja co chwilę pomagałem utrzymać temperaturę, po 5 minutach kolory po kolei zaczęły się pojawiać. Działaj zanim nie będzie za późno.

Głowicę czyściłem spirytusem już ale nie puszcze ten fragment (przepraszam za jakość zdjęcia), jutro postaram się kupić płyn do udrażniania głowic, mam nadzieje, że gdzieś go dostanę;)

2
  • Pomocny post
    #6 20 Sie 2013 19:23
    Sołtys_Elbląga
    Poziom 31  

Mi też nie puszczało, ale podgrzałem i podtrzymałem z 10 minut, może więcej a po pięciu minutach widziałem jak płyn zmienia kolor, pierw niebieski, potem zrobił się zielony, potem czarny... Potem zmieniłem na nowy czysty i znów z 3 minuty bo ten po kilku sekundach zrobił się czarny.

0
  • #7 21 Sie 2013 15:28
    Eidems
    Poziom 28  

Sołtys_Elbląga napisał:
    Mi też nie puszczało, ale podgrzałem i podtrzymałem z 10 minut, może więcej a po pięciu minutach widziałem jak płyn zmienia kolor, pierw niebieski, potem zrobił się zielony, potem czarny... Potem zmieniłem na nowy czysty i znów z 3 minuty bo ten po kilku sekundach zrobił się czarny.

Kupiłem printer 66 (w sprayu nic innego nie dostałem a byłem w wielu sklepach). Środek jest dobry, od razu puściło ale nie do końca drukuje już niebieski ale z przerwami lub pasami, nie wiem co zrobić żeby puściło do końca, nie mam tego jak podgrzać, ponieważ środek jest w sprayu. Dziękuje za każdą pomoc;)

0
  • Pomocny post
    #8 21 Sie 2013 17:29
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 21 Sie 2013 18:04
    Eidems
    Poziom 28  

Jednak pozostanę przy obecnym efekcie, czarny i czerwony jest ok, żółty z niebieskim słabo drukuje, namęczyłem się, próbowałem także z parą wodną i wyżej wymienionym środkiem, kupno nowej głowicy jest nieopłacalne, więc zostanę przy tym co udało mi się osiągnąć, dziękuje za porady i pozdrawiam;)

0
  • #10 23 Sie 2013 23:50
    karolo333
    Poziom 9  

Ja strzykawką wstrzykuję do kardridży kilka kropli płynu do udrażniania głowicy, by wymieszał się z atramentem i takie wkładam po czyszczeniu do głowicy. Kilka stron i efekty są naprawdę zadowalające.

0
  • #11 18 Maj 2016 19:15
    Eidems
    Poziom 28  

W lexmarku uszkodzona była głowica temat zamykam.

0
  Szukaj w 5mln produktów