Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes W124 250 D - Lekkie krztuszenie silnika gdy dodaję gazu.

20 Sie 2013 19:04 1656 1
  • Poziom 27  
    Cześć!

Mam takie objawy że gdy dodaję gazu silnikiem zatrzęsie, jakby się krztusił - słychać to w jego pracy, ale tylko przy dodaniu gazu tak robi. Podczas jazdy się też to czasem zdarza ale rzadko, tylko na niskich obrotach. Przy górnych zakresach prędkości obr. nie ma żadnych problemów.

Sprawdziłem: rozciągnięcie łańcucha, ustawienie pompy na silniku, wtryskiwacze, kompresję, wszystko jest w b. dobrym stanie.

Lecz gdy stoję przy wydechu i ktoś doda gazu na początku tak z wydechu też słychać jakby się krztusił... Mam instalację EGR lecz nie działa jej sterownik. Zastanawiam się nad winą EGRu albo zapchany katalizator? Potwierdzi ktoś moją diagnozę albo przerabiał podobny temat i rozwiązał problem ?? Zastanawiam się nad zaślepieniem zaworu EGR.
  • Poziom 27  
    Problem rozwiązany.

Zaślepiłem EGR, wyjąłem klapkę pod filtrem powietrza, zaślepiłem zawór przy kolektorze wylotowym i silnik od razu ma więcej mocy, jest dużo bardziej elastyczny, nie szarpie, nie zamula go itp. po prostu cud miód. :)

I znów potwierdza się że przez tą ekologię tylko problemy są... więc jak kto może niech pozbywa się ze swoich aut wszelkich ECO wymysłów które tylko szkodzą silnikowi.

Zamykam i pozdrawiam.