Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Polar PWA 650/P - programator czy elektrozawór ?

zzeett 20 Sie 2013 19:16 2388 6
  • #1 20 Sie 2013 19:16
    zzeett
    Poziom 2  

Proszę o informację, jakie napięcie powinno być na elektrozaworze w pralce Polar PWA 650/P (pralka ładowana od góry, zawór jednodrożny) - do elektrozaworu dochodzą kable znacznie cieńsze niż reszta - zmierzyłem 24 V a po krótkiej chwili spada do kilkunastu V (AC). Pralka nie pobiera wody, programator nie kręci się - chodzi mi o diagnozę - zawór czy programator. Z góry dziękuję za info

0 6
  • Pomocny post
    #2 20 Sie 2013 23:08
    zhudomel
    Specjalista AGD

zzeett napisał:
    jakie napięcie powinno być na elektrozaworze
    - 230v.
    Blokada pokrywy działa?

0
  • #3 21 Sie 2013 00:22
    zzeett
    Poziom 2  

Zmierzyłem 24 AC. Nie wiem, na jakie jest napięcie - znalazłem na nim ze trzy wiersze cyferek, bez ładu i składu (nr ser. albo jakiś kod). Blokada pokrywy działa - programator się kręci, choć głównie wypompowuje wodę. Próbowałem dowiedzić się czegoś w serwisie, powiedzieli, że powinien być na 230 AC, ale głównie chcieli mnie spławić, więc nie do końca im wierzę. Zastanawia mnie mniejszy przekrój przewodów tego elektrozaworu - znalazłem w internecie zawory na 24 V AC

0
  • Pomocny post
    #4 21 Sie 2013 20:33
    movzx
    Poziom 39  

zzeett napisał:
    znalazłem w internecie zawory na 24 V AC
    Są też na 110V DC. I o czym to miałoby świadczyć?
    Otrzymałeś odpowiedź jakie napięcie powinno być, więc szukaj w sterowaniu.

0
  • #5 23 Sie 2013 00:05
    zzeett
    Poziom 2  

Zdemontowałem elektrozawór - pracuje na 230 AC. Jeżeli jest na nim niższe nap., to oznacza programator. W związku z powyższym pytanie - czy jest sens wymieniać w ciemno triaka - na kilku forach to było najczęstszą przyczyną - czy dać sobie spokój i kupić nową pralkę )programator to kombinacja mechaniki i elektroniki - brak widocznych uszkodzeń)

0
  • #6 23 Sie 2013 00:24
    movzx
    Poziom 39  

Musiałaby to być bardzo tania pralka, bo koszt wymiany triaka zamknie się w kilku(nastu) złotych.

0
  • #7 23 Sie 2013 00:31
    zzeett
    Poziom 2  

Czyli warto spróbować

0