Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Drukarki igłowe - Jaka drukarka do etykiet?

lukjaw 20 Aug 2013 19:35 2274 8
 • #1
  lukjaw
  Level 2  
  Witam, proszę o pomoc w znalezieniu drukarki igłowej, do drukowania etykiet. Problem polega na tym, iż etykiety które muszę drukować mają wymiar:

  1. 21 cm x 4 cm

  2. 10,5 cm x 4 cm.

  3. 15 cm x 3 cm

  Jedne i drugie etykiety muszę drukować w ilościach bardzo zróżnicowanych, począwszy od 1 sztuki, skończywszy na kilkuset ciągniętych z wałka, łączonych.

  Zależy mi aby drukarka miała możliwość drukowania z pliku graficznego lub PDF (nadruk na etykietach i jego umiejscowienie muszę 'wypracować' sam, metodą prób i błędów). Czy kojarzycie taki sprzęt który jest dostępny chociażby na rynku sprzętu używanego. Będe wdzięczny za pomoc.
 • #2
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Dlaczego koniecznie igłowa? Przecież są specjalne drukarki do etykiet. I w zależności od techniki druku, a niektóre drukarki umożliwiają druk w kilku technikach*, naklejki mogą być bardzo trwałe.
  Druk na drukarce igłowej będzie trwał bardzo długo. Więc jeśli myślisz o setkach etykiet, to jeszcze przemyśl sprawę.
  *- np drukarka Zebra umożliwia druk bezpośrednio na papierze termoczułym lub na zwykłym z zastosowaniem folii.
  Wśród drukarek igłowych prym wiedzie Oki.
 • #3
  lukjaw
  Level 2  
  Etykiety które muszę zadrukowywać są z twardego papieru z charakterystycznymi jak w przypadku tradycyjnej składanki dziurkowaniami na krawędziach, sprawa druga najważniejsza - tego wymaga ode mnie umowa z podmiotem pod nadzorem którego będe drukował te etykiety - musi to być drukarka igłowa.
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Tylko drukarka może mieć problemy z traktorem na grubym i sztywnym papierze. Nie zawinie go na wałku. Drukarki igłowe mają możliwość druku na grubszym papierze, ale wtedy jest on inaczej prowadzony.
 • #5
  lukjaw
  Level 2  
  A zakładając, że poradzi sobie z twardością, drukarki typu OKI np. 3320, mają możliwość drukowania różnych wymiarów strony, np. 15 cm? Czy na podajniku musi być sztywno strona 21 cm? A jak w przypadku druku z plików typu PDF i długością strony np. 8 cm ? Zawsze przeciągnie do końca strony A4 czy są modele które potrafią to rozpoznać? Dzięki za pomoc
 • #6
  sq9cwd
  Level 27  
  Przepraszam, że się wtrącę, ale drukarki termotransferowe również drukują na takim papierze. Dodatkowo wydruk jest odporny na działanie słońca.
 • #7
  rozbÓjnik
  Level 1  
  popieram kolegę wyżej, kup sobie drukarkę termotransferową, ja np. mam taką (usuń spacje) http :// sklep. smartmedia. com. pl/p/38/74/zebra-gk-420-t-rs-usb-termotransferowe-drukarki-etykiet.html i bardzo sobie chwalę, Twoje oczekiwania które podałeś też powinna spełnić. drukarka igłowa w tym przypadku to moim zdaniem kiepski pomysł.
 • #8
  fabi
  Car audio specialist
  Zainteresuj się drukarką OKI 390FB. Jest to drukarka igłowa z płaskim prowadzeniem papieru.
 • #9
  benekpp
  Level 15  
  Dostałem dotację z Urzędu Pracy. Poszukuję drukarki do etykiet. Trafiłem na coś takiego http://promocjadymo.pl/ Ktoś korzystał? Jak się sprawuje? Cena wygląda atrakcyjnie. Jakościowo też jest dobrze (z tego co czytam na tu i tam).