Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można podłączyć modem adsl bezpośrednio do lini telefonicznej?

20 Sie 2013 19:52 2028 2
 • Poziom 7  
  Witam mam w jednym pokoju gniazdko telefoniczne i jest do niego podłączony modem ADSL i telefon stacjonarny lecz chciałbym przenieść modem do innego pokoju lecz musiał bym też zrobić jeszcze jeden kabel.
  Na polu z białej skrzynki (na dachu) wychodzi biały kabel pod główną izolacją są tam trzy kable dwa białe (które są ze sobą złączone) brązowy i czerwony. Brązowy i czerwony są podłączone do gniazdka telefonicznego.
  I czy jeśli przedłużę tylko kabel czerwony i brązowy do innego pokoju i podłącze do niego bezpośrednio modem ADSL to będzie działać czy trzeba kupować jakieś specjalne gniazdko telefoniczne ???
  Tak to wygląda Czy można podłączyć modem adsl bezpośrednio do lini telefonicznej?

  A tak chciałbym to zrobić Czy można podłączyć modem adsl bezpośrednio do lini telefonicznej?
 • Poziom 17  
  Jasne że będzie działać. Modem potrzebuje 2 linii. Nie musisz dokupować żadnych specjalnych gniazdek.
 • Poziom 33  
  Będzie działał ,ale masz przewody rozparowane i zwiększa sie tłumienie .Nie ma to znaczenia do 2Mb ale już przy większych prędkościach zaczyna się problem a szczególnie przy VDSL.Resztę poczytaj w moich postach.
  kobylak2206...kolego to nie jest tak prosto jak kolega pisze, ADSL to sygnał wcz-. Rozparowanie to także problem z impedancją ,skutkujące zwiększeniem tłumienia.
  Prawidłowo sygnał dajemy do modemu ,przy modemie filtr ,z filtru.... podłączmy telefony.kabel prawidłowo/ para to kolor i biały.
  Wykonując pomiary np shark-em doskonale różnice widać w tłumieniu sygnału ADSL/VDSL.