Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć internet i router domowy

20 Sie 2013 20:14 1071 4
  • Poziom 8  
    Witam.
    Mam pytanie i problem:
    1. jak to jest, że dostawca usług internetowych oferuje np. 12 Mbps, a faktyczna prędkość pobierania to 1 Mbps?
    2. mam trochę przestarzały router domowy TP-LINK TD-W8910G (mam jeszcze netiaspot, ale nie mogę się połączyć z tym na jednym komputerze, więc korzystam z tamtego), który zrywa połączenie internetowe, gdy osiągnie maksymalną prędkość pobierania danych z internetu. Połączenie router-komputer nadal zostaje, tylko brak dostępu do internetu (trzeba zresetować router), ale tylko na komputerach, które są połączone za pomocą Wi-Fi. Ten szczęśliwiec, który trzyma się kablem ethernet nadal może swobodnie korzystać z zasobów internetu.
    Czy jest na to jakaś rada (oprócz zmiany routera)?
  • Poziom 16  
    domin1992 napisał:
    Jak to jest, że dostawca usług internetowych oferuje np. 12 Mbps, a faktyczna prędkość pobierania to 1 Mbps?

DO 12 Mbps, czyli to jest maksymalna prędkość, którą można uzyskać w warunkach laboratoryjnych.
  • Poziom 35  
    A nie pomyliłeś jednostek? Może 1MBps - wtedy wszystko jest w porządku. W końcu mieć 100$ a 100PLN to różnica :D :D
  • Poziom 33  
    Jakie karty wlan posiadasz. Pokaż zrzuty ekranu z inssidera zaznaczając swoją sieć na kartach. Jaką mają prędkość w zakładce stanu połączenia. W routerze ustaw szyfrowanie mieszane WPA/WPA2 PSK AES, włącz/wyłącz WMM, przetestuj inne kanały.
  • Poziom 8  
    Sieć internet i router domowy

Zakładam, że o tego innsidera chodziło. Zmieniłem szyfrowanie na Mixed WPA/WPA2 PSK.
    Karty wlan:
    -Atheros (dla Lenovo G580, nie znam modelu)
    -TP-LINK TL-WN353GD

Co to znaczy WMM?
    Przetestuj inne kanały, to chodzi o kanały wybierane przy szyfrowaniu połączenia?