Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LPC1768 WB-BEEMER - Pierwsze Starcie, Dokumentacja, Pierwszy większy projekt.

Marcin648 20 Sie 2013 21:58 1716 10
  • #1 20 Sie 2013 21:58
    Marcin648
    Poziom 9  

Witam.
    Jestem nowy w mikrokontrolerach. Zafascynowałem się co się da na nich osiągnąć i zakupiłem LPC1768 WB-BEEMER procek to oczywiście Cortex-M3. Że podstawy elektroniki znam, a programowanie w C to dla mnie nie problem myślałem że na spokojnie z dokumentacją sobie poradzę w poznawaniu tego cacka, ale okazała się że na płytce z kontrolerem nie było żądnej dokumentacji, jedyne co to Keil i kilka example. Analizowałem kod, i umiem napisać jakieś proste Hello World na UARTach czy miganie diodą wbudowaną w PCB, ale trudno jest coś zlokalizować jak adresy diody znam tylko z example, a analizowanie example z dokumentacją nie równają się.
    Gdy miganie diodą mi się już znudziło, postanowiłem zrobić własny projekt radio. Ale nie obsługiwać te już wbudowane tylko zrobić własne. Widząc to mam nadzieje że jest to jak najbardziej możliwe. A nawet lepiej widząc takiego SDRa na spartanie jestem tego prawie pewien. Problem w tym że z dokumentacji nic nie zdziałam, poczytałem o SDRach i wystarczyło by żeby sygnał z anteny wrzucił do AutioOut na jacku a całym odsłuchem zajoł by się już program an PC. Jak mówiłem mam raczej doświadczenie oparte tylko o własne próby napisania czegokolwiek.
    Pozdrawiam.

0 10
  • CControls
  • #2 20 Sie 2013 22:27
    mickpr
    Poziom 39  

Marcin648 napisał:
    zajoł by
    ???
    A gdzie pytanie?

Marcin648 napisał:
    Problem w tym że z dokumentacji nic nie zdziałam

Powiem inaczej - bez dokumentacji nic nie zdziałasz.
    Twoim sprzymierzeńcem niech będzie User Manual (nie sam Datasheet) + schemat płytki.
    Myślę, że jak przegryziesz się przez 840 stron - to na pewno będziesz wiedział "co i jak" w tym LPC1768
    Oczywiście bez wiedzy ogólnej ("spoza LPC1768") się nie obędzie. Ale od tego masz książki i to forum.

0
  • CControls
  • #3 20 Sie 2013 22:35
    Marcin648
    Poziom 9  

Mam rozumieć adresy wyjść nie są zależne od Płytki ale od procesora?
    Teraz studiuje parę kursów. A co do SDRa to nie umiem się za to zabrać.
    Dać antenę i sygnał z niej wzmocnić? przerobić? nałożyć jakieś filtry? Ale to temat na trochę potem.

0
  • #4 20 Sie 2013 22:36
    mickpr
    Poziom 39  

Marcin648 napisał:
    Mam rozumieć adresy wyjść nie są zależne od Płytki ale od procesora?
    Oczywiście.
    Marcin648 napisał:
    A co do SDRa to nie umiem się za to zabrać.

Chodzi ci o radio-moduł Philipsa?
    Wyjaśnij skrót SDR.

0
  • #5 20 Sie 2013 23:04
    Marcin648
    Poziom 9  

Radio modulator Philipsa nie daje mi nad nim pełnej kontroli myślę jakby go nie było. Mi chodzi o typowe radio definiowane programowo. Po podpięciu AutioOut do PC i użycie odpowiedniego programu chciałbym uzyskać to. Ale ja krótkofalarstwem się nie interesuje. Chcę po prostu dla edukacji osiągnąć taki efekt bo wiem że się da.

0
  • #6 20 Sie 2013 23:33
    mickpr
    Poziom 39  

Marcin648 napisał:
    chciałbym uzyskać to. Ale ja krótkofalarstwem się nie interesuje. Chcę po prostu dla edukacji osiągnąć taki efekt bo wiem że się da.

Postawiłeś sobie wysoko poprzeczkę. Zacznij od czegoś prostszego. Może radio Internetowe?
    Uruchomienie Ethernet + streaming to już dobre wyzwanie.

0
  • #7 21 Sie 2013 09:39
    Marcin648
    Poziom 9  

Racja na początek będzie prościej. A podłączać bezpośrednio do PC czy przez Router?

0
  • #8 21 Sie 2013 09:44
    mickpr
    Poziom 39  

Marcin648 napisał:
    A podłączać bezpośrednio do PC czy przez Router?
    Jak bezpośrednio do PC? Nie rozumiem.

0
  • #9 21 Sie 2013 09:58
    Marcin648
    Poziom 9  

Ethernet -> Cross Kabel -> PC
    Ethernet -> Router -> PC

Czy wykorzystanie routera do samodzielnego rozdania IP jest dobrym pomysłem?

0
  • #10 21 Sie 2013 10:31
    mickpr
    Poziom 39  

Rozumiem, że PC, jak i twoją płytkę masz wpięte w porty LAN routera (w port WAN masz wpięty kabelek do Internetu)?
    Takie rozwiązanie będzie najlepsze (na płytce i na PC masz wtedy dostęp do Internetu).
    Dodatkowo możesz sniffer-ować z PC (narzędziem Ethereal) bezpośrednio pakiety jakie wysyła/odbiera twoja płytka.

0
  • #11 21 Sie 2013 18:22
    miszcz310
    Poziom 19  

Zaraz zaraz, ale czy uzyskanie takie efektu jak na filmiku nie będzie prostsze?
    Bo z tego co zrozumiałem z opisu pod filmikiem to jest to tylko taki siejący nadajnik FM, z programową dewiacją częstotliwości, co więcej nadający na dolnym UKFie (50 MHz).
    Wynikało by z tego, że wystarczy tylko umieć obsługę GPIO lub ewentualnie peryferium generującego PWM i tyle.

Moim zdaniem radio internetowe jest trudniejszym zadaniem niż to co zostało przedstawione na filmiku. :D

0