Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pxf Finestra, Helvar, Narva - nie działa plafon ze świetlówkami

20 Sie 2013 22:30 2280 1
  • Poziom 9  
    Witam, informuję że się zupełnie w temacie nie orientuję.

Mam oświetlenie w pomieszczeniu zrobione z 4 plafonów pxf Finestra 4x24W. Jedną parę włączam jednym włącznikiem, drugą parę - drugim. Od pewnego czasu w jednej z tych par nie działa jeden plafon, drugi działa (świeci).

Planfon zawiera statecznik elektoniczny Helvar EL3/4x24s-u, obsługuje on 4 świetlówki Narva LT-T5 24W HQ BIOvital.

Nie świeci żadna ze świetlówek, więc stawiam na statecznik. Prąd na zaciskach w plafonie jest, od statecznika też dopływa (to ustaliłem już).

Co może być uszkodzone? Swietlówki raczej nie uległy spaleniu (4 na raz? - nie zamieniałem ich i nie sprawdziłem). Stawiam na stateczik.
    Czy jeśli statecznik - czeka mnie wymiana czy naprawa? Jak się za to zabrac? Co jeszcze ewentualnie domowym sposobem sprawdzić?

Obrazki:
    pxf Finestra, Helvar, Narva - nie działa plafon ze świetlówkami pxf Finestra, Helvar, Narva - nie działa plafon ze świetlówkami

Jeśli wymiana statecznika - drogi jest taki? Gdzie to kupić? Poproszę o wszelkie pomysły i sugestie za które z góry dziękuję.
  • Specjalista elektryk
    cacup napisał:
    Co może być uszkodzone? Swietlówki raczej nie uległy spaleniu (4 na raz? - nie zamieniałem ich i nie sprawdziłem).

To sprawdź najpierw świetlówki aby nie wróżyć z fusów. Ten układ tak ma, że gdy jedna świetlówka jest spalona to nie świeci żadna.