Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESI 64010x - nie myje, mrugające kontrolki

20 Sie 2013 23:14 9783 20
  • Poziom 12  
    Witam
    Panowie mam problem ze swoją zmywarką, nagle przestała działać poprawnie. Po wybraniu programy i jej włączeniu przez jakieś 4 min buczy, po czym zaczynają migać na przemian kontrolka skończonej pracy i programu który akuratnie został wybrany. Zamieszczam film z częstotliwości tych mrugnięć. Bardzo proszę o poradę co mogło się stać z tą zmywarką i jak się do tego zabrać.

Będę wdzięczny za wszelkie info.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista AGD
    i10 wpisz w "szukajkę" elektrody.
  • Poziom 12  
    Twoim zdaniem te mrugnięcia sygnalizują błąd i10?
    Wlałem teraz do zmywarki ze 2l wody, tylko ją włączyłem to wypompowała tą wodę i buczy kilkanaście minut. Może to awaria czujnika wypompowania wody lub coś podobnego?
  • Specjalista AGD
    Jeśli raz mignie kontrolka końca programu, to jest błąd i10, jeśli dwa razy, to błąd i20 i tak dalej. Na Filmiku widzę, że wspomniana wyżej kontrolka miga tylko raz.
    lutek34 napisał:
    buczy kilkanaście minut

Co u diabła Buczy :!: Pompa wylewająca wodę, czy pompa myjąca?
    Wcześniej buczało 4 minuty, a teraz już kilkanaście :? W następnym poscie będzie godzina? :|
  • Poziom 12  
    Peter ja naliczylem dwa mrugniecia kontrolki konca programu. Mógłbyś mnie oświecić i napisać co znaczy błąd i20?

Ok już wiem "not draining" ale po wlaniu wody do komory zmywarki pompa tą wodę wypompuje. Zamieszczam zdjęcie spodu zmywarki, jakbyście mi podpowiedzieli co sprawdzić, bo wygląda na to że zmywarka nie otrzymuje sygnału o tym że woda została wypompowana a sama pompa jest OK. Ten czujnik na pierwszym planie z 4 niebieskimi kabelkami po wyjęciu wygląda jak dla mnie na czujnik temperatury.

• Specjalista AGD
    lutek34 napisał:
    Peter ja naliczylem dwa mrugniecia kontrolki konca programu

Ja jedno. Widać mam mocno g...y komputer - rwie nawet tak prymitywne ( w sensie rozdzielczości) filmiki i przez to udzielam równie głupich odpowiedzi.
    lutek34 napisał:
    z 4 niebieskimi kabelkami po wyjęciu wygląda jak dla mnie na czujnik temperatury.

W istocie: jest to też.
    Zdejmij ptrawy bok
    Zobaczysz na dole takie coś:
    -zdejmij z hydrostatów wężyki oznaczone jako 110c i d
    Dmuchnij w nie. Prawdopodobnie któryś z nich jest zapchany w wyprowadzeniach z wanniy.
  • Poziom 12  
    Peter, dzięki za odpowiedź. Ściągnąłem te dwa wężyki od wanny i jak w nie dmuchnąłem to słychać wyraźne pyknięcia w hydrostatach, czyli wężyki są drożne. Czy podczas wypompowania wody na tych hydrostatach ma nastąpić zwarcie czy rozwarcie styków?
    Czy to może być wina programatora?
    Peter, czy posiadasz jakiś service manual do tej, lub podobnej zmywarki?
  • Specjalista AGD
    lutek34 napisał:
    Peter, czy posiadasz jakiś service manual do tej, lub podobnej zmywarki?

Posiadam. Ale jest "ALE" :/ .
    lutek34 napisał:
    Ściągnąłem te dwa wężyki od wanny i jak w nie dmuchnąłem to słychać wyraźne pyknięcia w hydrostatach

Wszystko cacy. To teraz uruchom zmywarkę ze zdjętymi ww. wężykami. Będziemy wiedzieć, czy to uszkodzony moduł, czy może wiązki przewodów.
  • Poziom 12  
    Peter teraz nie mogę sprawdzić tak jak ty pisałeś,, ale sprawdzałem w ten sposób, że jak pompa pompowała już na pusto to najpierw zdjąłem obydwa wężyki i nic się nie działo. Później dmuchnąłem w wężyki i też zmywarka nie przełączyła się na pobieranie wody i po chwili wyłączyła się z mrugającymi kontrolkami.
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003
  • Poziom 10  
    Kod błędu i20 oznacza problem z odprowadzeniem wody. Jednak zdarzało się też, że ten kod pokazywał się przy alarmie zalaniowym. Zmywarka ma program serwisowy, przydałby się serwisant, by przeprowadził pełny test, wtedy programator pokaże dokładniejszy kod.
  • Poziom 12  
    Zadzwonilem po serwisanta, mnie jednak nie było w domu. Niby znalazł że rurka doprowadzajaca wode do górnego spryskiwacza, pokleil ją. Miałem odczekać dobę aż klej wyschnie i na 99% po problemie. Dziś włączam zmywarke i odrazu wywala mi róźnicówke, czyli dalej lipa. Ów serwisan nie jest autoryzowanym serwisantem, tylko takim od kaźdego agd. Jutro dzwonię po niego bo za to co zrobił skasował 80zł a nawet jej nie poskładał do końca.
  • Poziom 12  
    Dziś był ponownie ten serwisant i o dziwo zmywarka zaczęła pracować, niestety po 5 minutach zaczęło przeciekać podklejenie jakie wykonał przy użyciu butaprenu.

Panowie ktoś może z was ma dojście żeby nową taką rurkę kupić albo przynajmniej podał dokładny numer katalogowy? Teraz doraźnie poszukam jakiegoś kleju żeby to podkleić. Może ktoś mógłby polecić jakiś klej który wytrzymał by temperaturę i uszczelnił by to połączenie.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Sie wyjaśniło :/ . Tylko dlaczego Kolega grzebiąc przy hydrostatach nie zauważył wody w tacy :?
    Tak na czuja bo nie podałeś numeru PNC zmywarki potzrebujesz takiego zestawu:
    rura (145) ( inaczej nazywają ją kolektor -nie pytaj dlaczego ) ma numer katalogowy
    1528059007
    To niestety tylko hioptezy :( bo nie podałeś numeru produktu, czyli PNC. A wersji Twojej zmywarki naliczyłem ok. 30 .
  • Poziom 12  

Kurcze od przodu nie widziałem wody. Skleiłem tą rure poxiliną, kiedy ja testowalem po stwardnieciu kleju okazało się że również cieknie z górnego odpowietrzenia. Kiedy ściągnąłem ten odpowietrznik okazalo się że uszczelka się znacznie zniekształciła, wyciołem nową z pianki którą używa się pod panele. Jak narazie jest ok.
  • Poziom 7  
    hej,

Mam ten sam problem. Przy włączeniu nie odprowadza wody, buczy to małe urządzenie za czarną gumą ( pozwalam sobie edytować foto Lutka )
    I teraz co zrobić ?
    To się wymienia czy to buczenie jest efektem czegoś innego ?

• Poziom 19  
    Buczy bo jest pompa zablokowana, albo już do wymiany.
    Zdemontować, rozebrać, wyczyścić i zamontować.
  • Specjalista AGD
    Buczy z natury bo tak jest skonstruowane, zostaje kwestia jak buczy, inaczej podczas prawidłowej pracy, a inaczej gdy jest zablokowane i inaczej gdy jest uszkodzone, ale zawsze jakos tam sobie to buczy.
    philanselmo napisał:
    i teraz co zrobić ?
    Zwykle zaczyna się od demontażu pompy i sprawdzenia, czy coś jej nie blokuje.
  • Poziom 7  
    Dziękuje za odpowiedzi, zdemontowałem i nie widzę tam paprochów ani innych rzeczy w rurach też czysto.

Śmigiełko ma opór przy kręceniu tak ma być ?
    Czy mogę teraz załączyć zmywarkę i zobaczyć czy coś innego buczy ?
    Czy ktoś podpowie jaki silniczek będzie pasował na wymianę - bo idealnie tego modelu nie widzę na allegro link :
    https://allegro.pl/listing?string=electrolux%20pompa%20odpływowa&bmatch=baseline-cl-dict42-uni-1-3-1024&p=2
  • Specjalista AGD
    philanselmo napisał:
    Śmigiełko ma opór przy kręceniu tak ma być ?

Powinno "przeskakiwać"

philanselmo napisał:
    Czy ktoś podpowie jaki silniczek będzie pasował na wymianę

Jak podasz pełen numer PNC urządzenia to podpowiemy, sam model to sobie można .... głęboko ...
  • Poziom 19  
    Wyczyściłeś pompę wyrzutową?
  • Specjalista AGD
    qwazarpl napisał:
    Wyczyściłeś pompę wyrzutową?

a co jest napisane w poście #18 ?