Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo 1,2 80KM 2002 - Samo otwierające się auto i szyby

Grzesiek_Slosarczyk 21 Aug 2013 10:26 3405 7
    Grzesiek_Slosarczyk
    Level 20  
    Witam wszystkich, od 2 tygodni jestem posiadaczem Fiata Stilo i mam z nim problem jak w temacie. Otóż nie ma reguły jak auto stoi czy ciepło czy zimno oraz czas po jakim się otworzy nie jest stały. Niekiedy może być całą noc i rano nadal jest zamknięty a innym razem wyjście do sklepu i po powrocie auto otwarte. Aby szyby w aucie się nie otwierały wyciągnąłem bezpieczniki F47 i F48.

Związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów miał taki problem i uporał się z nim lub wie gdzie najpierw szukać usterki żeby nie rozkopywać całego auta.

A na początek chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć centralny zamek żeby auto się nie otwierało a pozostałe funkcje auta były dostępne.

Z góry dziękuje za pomoc.
    lato8
    Level 16  
    jest w nim otwierania/domykanie szyb wraz z centralnym zamkiem uruchamiane z kluczyka - zamka drzwi kierowcy/pasażera?
    Grzesiek_Slosarczyk
    Level 20  
    Chodzi oto że auto same się otwiera a nie za pomocą kluczyka.
    Ireneo
    Level 41  
    Ale lato8 pyta czy masz opcję otwierania zamka i opuszczania szyb z wkładki drzwi kierowcy?
    tzok
    Moderator of Cars
    Może to głupie ale jesteś pewien, że po prostu nie zacina się przycisk otwierania w pilocie? On ma dość daleki zasięg... wyjmij baterię z pilota i zobacz czy problem nie ustąpi.
    LoLek85
    Level 28  
    Albo szukaj zwarcia przewodów od wkładki w drzwiach kierowcy lub innych zamków z których da się otworzyć drzwi i automatycznie otworzyć okna, albo nawet w samych zamkach.
    Grzesiek_Slosarczyk
    Level 20  
    Mam otwieranie z wkładki drzwi kierowcy. Spróbuje powyciągać z kluczyków baterię i zobaczę co się stanie.
    Grzesiek_Slosarczyk
    Level 20  
    Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, problem został rozwiązany. Okazało się że w złączu zamka prawego była woda z jakimś brudem-smarem i to powodowało zwarcie dwóch styków które były odpowiedzialne za otwieranie auta.
    Pozdrawiam