Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo 1,2 80KM 2002 - Samo otwierające się auto i szyby

Grzesiek_Slosarczyk 21 Sie 2013 10:26 2934 7
  • #1 21 Sie 2013 10:26
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Witam wszystkich, od 2 tygodni jestem posiadaczem Fiata Stilo i mam z nim problem jak w temacie. Otóż nie ma reguły jak auto stoi czy ciepło czy zimno oraz czas po jakim się otworzy nie jest stały. Niekiedy może być całą noc i rano nadal jest zamknięty a innym razem wyjście do sklepu i po powrocie auto otwarte. Aby szyby w aucie się nie otwierały wyciągnąłem bezpieczniki F47 i F48.

Związku z tym mam pytanie czy ktoś z forumowiczów miał taki problem i uporał się z nim lub wie gdzie najpierw szukać usterki żeby nie rozkopywać całego auta.

A na początek chciałbym się dowiedzieć jak wyłączyć centralny zamek żeby auto się nie otwierało a pozostałe funkcje auta były dostępne.

Z góry dziękuje za pomoc.

0 7
  • #2 21 Sie 2013 16:30
    lato8
    Poziom 16  

jest w nim otwierania/domykanie szyb wraz z centralnym zamkiem uruchamiane z kluczyka - zamka drzwi kierowcy/pasażera?

1
  • #3 22 Sie 2013 10:41
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Chodzi oto że auto same się otwiera a nie za pomocą kluczyka.

0
  • #4 22 Sie 2013 12:42
    Ireneo
    Poziom 40  

Ale lato8 pyta czy masz opcję otwierania zamka i opuszczania szyb z wkładki drzwi kierowcy?

0
  • #5 22 Sie 2013 12:48
    tzok
    Moderator Samochody

Może to głupie ale jesteś pewien, że po prostu nie zacina się przycisk otwierania w pilocie? On ma dość daleki zasięg... wyjmij baterię z pilota i zobacz czy problem nie ustąpi.

0
  • #6 22 Sie 2013 19:00
    LoLek85
    Poziom 28  

Albo szukaj zwarcia przewodów od wkładki w drzwiach kierowcy lub innych zamków z których da się otworzyć drzwi i automatycznie otworzyć okna, albo nawet w samych zamkach.

0
  • #7 22 Sie 2013 23:12
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Mam otwieranie z wkładki drzwi kierowcy. Spróbuje powyciągać z kluczyków baterię i zobaczę co się stanie.

0
  • #8 15 Wrz 2013 15:49
    Grzesiek_Slosarczyk
    Poziom 20  

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie, problem został rozwiązany. Okazało się że w złączu zamka prawego była woda z jakimś brudem-smarem i to powodowało zwarcie dwóch styków które były odpowiedzialne za otwieranie auta.
    Pozdrawiam

0