Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung - Kino domowe - podwójny, czarno biały obraz z kina z obu wyjść

21 Sie 2013 11:01 1998 7
  • Poziom 7  
    Witam!

Chciałem obejrzeć film na płycie DVD przez ok. 5-6 letnie kino domowe Samsung, które do tej pory sprawowało się bez zarzutu. Ostatnio wymieniłem tv na Sharpa 32", chciałem podłączyć kino do tv za pomocą kabla SCART, ale na ekranie pokazał się podwójny obraz czarno biały "uciekający" albo zielony. Myślałem, że to może wina wyjścia SCART, więc podłączyłem za pomocą tych kabli RCA? (komponent? czerowny zielony niebieski) do telewizora ale efekt jest praktycznie identyczny - też podwójny obraz czarno biały, co prawda bardziej ostry niż poprzednio przez SCART ale oglądać się nie da. Płyta jest ok bo sprawdziłem na drugim tv SHARP na odtwarzaczu DVD Panasonic i jest bez zarzutu.

Pytanie - czy to możliwe, że uszkodziły się od razu 2 wyjścia w kinie domowym? Albo jakiś transmiter sygnału od płyty do tych właśnie wyjść?
    Przepraszam za niefachowy język ale niestety te tematy to nie moja bajka :)
  • Poziom 41  
    Proszę podać dane (model) tych urządzeń.
  • Poziom 7  
    kino Samsung HT-TQ25
    telewizor Sharp LC-32LD135V
  • Poziom 43  
    mexx111 napisał:
    kino Samsung HT-TQ25

A co jest ustawione w opcjach obrazu w tym kinie?,
    jeśli możesz zrób fotkę, i podeślij tutaj.
  • Poziom 7  
    sprawdzałem ale nie ma tam ustawień obrazu, jest ustawienie audio potem ogólne ustawienia i z obrazem nic nie da się zmienić potem od razu jest top menu i disc menu
  • Poziom 41  
    Czy w telewizorze, po wyborze wejścia SCART, masz w menu jakieś dodatkowe opcje dotyczące tego wejścia?

Niestety, instrukcja tego telewizora jest bardzo oszczędna :(

To samo pytanie odnośnie wejścia component.
  • Poziom 7  
    nic takiego nie widzę, po prostu przełącza się wejścia i tyle, żadnych dodatkowych opcji nie ma
  • Poziom 27  
    mexx111 napisał:
    Witam!

Chciałem obejrzeć film na płycie DVD przez ok. 5-6 letnie kino domowe Samsung, które do tej pory sprawowało się bez zarzutu. Ostatnio wymieniłem tv na Sharpa 32", chciałem podłączyć kino do tv za pomocą kabla SCART, ale na ekranie pokazał się podwójny obraz czarno biały "uciekający" albo zielony. Myślałem, że to może wina wyjścia SCART, więc podłączyłem za pomocą tych kabli RCA? (komponent? czerowny zielony niebieski) do telewizora ale efekt jest praktycznie identyczny - też podwójny obraz czarno biały, co prawda bardziej ostry niż poprzednio przez SCART ale oglądać się nie da. Płyta jest ok bo sprawdziłem na drugim tv SHARP na odtwarzaczu DVD Panasonic i jest bez zarzutu

Witaj. Jest skutek a przyczyna nie znana. Proponuję 5-6 kino domowe Samsung podłączyć pod tego drugiego SHARP-a, a DVD Panasonic pod ten pierwszy TV ( Sharp LC-32LD135V ). Po ocenie możliwości odbioru na poszczególnych TV można będzie ustalić, co jest przyczyną problemów z prawidłowym odbiorem na pierwotnej instalacji. Pozdrawiam.