Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Volvo V40 Bifuel 1.8 z 2001 - Przełącza z benzyny na Gaz w czasie jazdy

elfinka__1 21 Aug 2013 11:34 13296 6
    elfinka__1
    Level 2  
    Witam,
    Posiadam Volvo V40 Bi-Fuel 1.8 2001 - czyli benzyna z fabryczną instalacją gazową. Samochód mam od 3 tyg i awaria jest od samego początku.
    Problem to przełączanie się samoczynnie z jazdy na Gazie na benzynę.
    Po uruchomieniu samochodu sam po kilku sekundach przełącza się na LPG. Po ok 5-10 min samoczynnie przełącza się na benzynę, Aby go przełączyć na Gaz muszę go:
    1 Przekręcić kluczyk w stacyjce na pozycję 1 (zgasić silnik na 1sek.) i ponownie odpalić wtedy przełączenie na gaz następuje przez włączenie i wyłączenie włącznika LPG.
    2 Przekręcić kluczyk w stacyjce na pozycję 1 (zgasić silnik na 4sek.) i ponownie odpalić wtedy przełączenie na gaz następuje samoczynnie.
    Włączając i wyłączając włącznik LPG w czasie jazdy już na benzynie nic nie daje.
    słyszę tylko włączanie i wyłączanie elektrozaworu.
    W czasie jazdy szybkiej przełączanie na benzynę się wydłuża po ok 10min.
    W czasie jazdy miejskiej wolnej przełączanie następuje częściej co ok 5min.
    Jest to uciążliwe jadąc do pracy muszę tą czynność wykonywać 8-10 razy na odcinku 15km.

Dodam, iż byłem w serwisie Volvo w Warszawie (rozkładają ręce nie znają się na instalacjach Gazowych - samochody Bi-Fuel były produkowane na Holenderski rynek) podłączyli do kompa i było kilka błędów serwisowych. Po wyczyszczeniu błędów po i jeździe próbnej bez zmian. Podłączyli ponownie do kompa i czysto żadnych błędów.
    Zalegalizowałem Zbiornik LPG i wymieniłem wszystkie filtry oraz uszczelki w reduktorze i zregenerowałem parownik KOLTEC NECAM. Ciśnienie gazu jest ok.
    Instalacja LPG jest połączona z benzynową załącznik - https://obrazki.elektroda.pl/3808869500_1377076866.png
    Volvo V40 Bifuel 1.8 z 2001 - Przełącza z benzyny na Gaz w czasie jazdy
    Książka diagnostyczna - w załączeniu.
    Co może być przyczyną ww problemu.
    Co spytam się "fachowców" każdy mówi coś innego.
    [czujnik temperatury, sonda (przy katalizatorze jest ich trzy -2 przed i 1 za) - wypełnienie katalizatora brak "nasi handlarze"), brak katalizatora, sterowanie LPG itd. ]
    Mogę wymieniać w nieskończoność części i okaże się, iż lepiej byłoby założyć nową - mówią ci co tylko zakładają instalacje.

Nowe objawy:
    Wyjeździłem butlę z gazem do końca i po napełnieniu do pełna raz pokazuje full raz pokazuje, iż butla jest pusta i nie przełącza na LPG.
    Sprawdziłem czujnik temperatury - odłączyłem go i bez problemu odpalił przełączył się na LPG i znowu po 5 min powrócił na benzynę.
    elfinka__1
    Level 2  
    znalazłem jeszcze schematy instalacji:
    Volvo V40 Bifuel 1.8 z 2001 - Przełącza z benzyny na Gaz w czasie jazdy Volvo V40 Bifuel 1.8 z 2001 - Przełącza z benzyny na Gaz w czasie jazdy Volvo V40 Bifuel 1.8 z 2001 - Przełącza z benzyny na Gaz w czasie jazdy
    pszczola777
    Level 1  
    witam ja mam s60 bi fuel i mam taki sam problem.wymienilem filtry ale to nic nie dalo .Czy juz naprawiles swoje auto jesli tak to co to bylo z gory dziekuje
    :D
    elfinka__1
    Level 2  
    psooya - Wymienione oringi w rozdzielaczu oraz reduktor też wymienione wszystko.

pszczola777 - sprawdź czy u Ciebie jest katalizator (z wypełnieniem), czy handlarze go nie sprzedali ?
    psooya
    Level 38  
    Ja się nie znam na III generacji ale jaki ten reduktor posiada regulacje ? Ciśnienia gazu ? Próbowałeś to wyregulować ?
    A to auto ma taką opcję, że jak zaświeca się rezerwa na wskaźniku to przełącza się na PB? Niektóre II generacje miały takie wynalazki.