Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor Samsung 2233RZ - Odświeżanie 120hz

21 Sie 2013 11:58 1827 7
  • Poziom 8  
    Witam,

mam monitor Samsunga 2233RZ / 3D 120hz, otrzymałem go bez kabla DVI. Zakupiłem kabel jednak ze specyfikacji wynika, że monitor potrzebuje kabla DVI-D DUAL LINK. Ja mam zwykły i nie mogę nawet w windzie 120hz.. Czy to wina kabla czy karty graficznej? (posiadam słabszą ati hd4350). 3D mnie nie obchodzi tylko 120hz, proszę o info czy konieczna będzie zmiana karrty graficznej aby mieć 120hz?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Kabel single link daje max 60hz, także musisz mieć dual link - do 160hz.
  • Poziom 8  
    Ten model karty obsłuży przy takim kablu 120hz?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    :) Sam chciałbym wiedzieć - przekopałem sieć i nie widzę żadnej listy trybów jakie karta obsługuje (video modes) . Na stronie sapphire jest napisane, że karta ma wyjście dual-link DVI "Wyjście Dual-Link DVI. Jest to obecnie najbardziej popularne wyjście sygnału wideo i pozwala na przesłanie obrazu o rozdzielczości 2560 x 1600 przy częstotliwości odświeżania 60Hz.", więc w teroii obsługuje takie odświeżanie (do 160hz). Należy pamiętać, że powinieneś też w grach mieć około lub powyżej 120fps, aby wykorzystać odświeżanie monitora. Inną sprawą jest sam monitor. Słyszałem, że producent czasem podaje Hz najszybciej pracującego układu w monitorze, a niekoniecznie same odświeżanie matrycy. W Ekran->Zaawansowane->Monitor-> masz listę częstotliwości rozwijaną - co tam jest? - ze względu na kabel może nie być nic powyżej 60hz.
  • Poziom 8  
    No 120fps to wiem, głównie gram w Counter Strikea;) To jest akurat jeden z pierwszych monitorów które obsługują 120Hz, strasznie przyjął się ten model wśród graczy. Jestem akurat w pracy, ale z tego co pamiętam to w domu miałem podane wszystkie odświeżania bodajże do 200Hz, jednak po zmianie na 120Hz obraz czarny i komunikat "sprawdź kabel sygnałowy".
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    seba183 napisał:
    jednak po zmianie na 120hz obraz czarny i komunikat sprawdz kabel sygnałowy.

To kluczowa informacja - oznacza, że karta obsługuje ww. tryb, więc skoro monitor również, to na drodze sygnału stoi tylko kabel sygnałowy wymieniony w tymże komunikacie. Wyczytałem, że single link DVI obsługuje tylko do 60Hz w trybie powyżej koloru 24bit, czy jakoś tak. Czekamy na wynik po zakupie kabla dual link.
  • Poziom 8  
    Ok, dzięki wielkie za pomoc, po zakupie kabla i sprawdzeniu napisze jak poszło!
  • Poziom 8  
    Witam,

po zakupie kabla dual link wszystko jest ok, na tej kacie spokojnie leci na 120hz. Dzieki za pomoc!