Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indukcja Amica PI6512TB - specyfikacja techniczna - jak jest naprawdę?

mgeroch 21 Aug 2013 15:02 3141 5
    mgeroch
    Level 2  
    Witam,
    Poszukuję poprawnej i zweryfikowanej informacji o mocy pól grzewczych płyty indukcyjnej Amica PI 6512TB. Nasz rodzimy producent ma totalny bałagan we własnych produktach i wyraźnie nie panuje nad nimi wprowadzając potencjalnych klientów w błąd.
    Wg specyfikacji zamieszczonej na stronie producenta płyta posiada następujące pola grzewcze:
    - 18,0 cm (1,8 kW)
    - 18,0 cm (1,8 kW)
    - 22,0 cm Booster (2,3/3,0 kW)
    Zdjęcie na stronie www przedstawia płytę z dwoma polami 22 cm opisanymi jako Booster

W różnych sklepach internetowych znalazłem inne dane:
    - 18,0 cm Booster (1,8/2,8 kW)
    - 18,0 cm Booster (1,8/2,8 kW)
    Na zdjęciach płyta z dwoma (!) polami 22cm opisanymi jako Booster

To wzbudziło moje podejrzenia więc poszedłem do sklepu sprawdzić towar organoleptycznie. Szczerze liczyłem na to, że potwierdzą się dane ze strony producenta, a sklepy internetowe mają informacje z czapy. Ale oto co znalazłem:
    Płyta ma opisane wszystkie pola jako Booster - już coś nie tak. Biorę do ręki instrukcję i czytam co następuje:
    - 18,0 cm (1,2 kW)
    - 18,0 cm Booster (1,2/1,4 kW)
    - 22,0 cm (2,3 kW)

Zdezorientowany zadzwoniłem na infolinię Amica, na której pani po chwili sprawdzania informacji potwierdziła że płyta ma tylko dwa pola grzewcze. Nie potrafiła odpowiedzieć, dlaczego w takim razie malują na szybie informację o czterech oraz które pola i z jaką mocą pracują w trybie Booster. Powiem szczerze wymiękam i zaczynam myśleć o Mastercooku. Ostatnia nadzieja, że jest tu ktoś kto przerabiał ten temat i może pomóc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam,
    Marcin
    User removed account
    Level 1  
    mgeroch
    Level 2  
    Witam,
    Dziękuję za odpowiedź. Załączone przez Ciebie wycinki dokumentacji pokrywają się z instrukcją jaką widziałem w sklepie "na żywo". Czyli potwierdziło się, że:
    - informacje podawane przez producenta na stronie www (http://www.amica.com.pl/pl,produkt,plyta-grzejna-do-zabudowy,pi6512tb,940,2.html),
    - informacje zawarte w instrukcji użytkownika/serwisowej,
    - malowanie na płycie,
    to trzy różne bajki. Zresztą, nawet w samej instrukcji mamy rozbieżność co do ilości pól typu Booster. Wg pierwszego obrazka są 4, a wg trzeciego 2.

Pozdrawiam.
    User removed account
    Level 1  
    mgeroch
    Level 2  
    No coś w tym jest. Dlatego tym razem postawię na firmę Y, a dokładnie M :)
    Takie już mam skrzywienie, że lubię polskie produkty. Dlatego jak się da to wybieram "made in Poland".
    Oprócz lodówki, cały sprzęt mam Amica (płyta ceramiczna, piekarnik, okap, mikrofala) i jestem bardzo zadowolony. Dlatego chciałem indukcję od nich. Ale lubię wiedzieć co kupuję, a tym razem skutecznie postarali się, żebym się nie dowiedział.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.
    User removed account
    Level 1