Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikiem bipolarnym

szymek6326 21 Sie 2013 15:39 1083 2
  • #1 21 Sie 2013 15:39
    szymek6326
    Poziom 9  

Witam Wszystkich Serdecznie!
    Mam takie pytanie i prośbe o pomoc,mam pewnien pomysł ale niestety nie wiem jak go dobrze zrealizować.
    Potrzebuje sterownik który wysteruje silnik bipolarny PL35L-024-VL3 w jedną stronę a pózniej wróci do tej samej pozycji.
    Ma to wygladać mniej wiecej tak :
    1.sterownik dostaje sygnał
    2.silniczek jedzie delikatnie w prawo i wraca.

I to na tyle jego pracy.

Dodam ze czytałem bardzo duzo tematów i niestety nadal jestem w martwym pkt.
    Dziekuje za wszystkie podpowiedzi.

0 2
  • #2 22 Sie 2013 00:23
    Jarik
    Specjalista Automatyk

Oznaczenie które podałeś PL35L-024-VL3 mówi o silniku liniowym więc nie wiem co znaczy "delikatnie w prawo".
    Na stronie producenta takie informacje znalazłem więc trzeba go sterować jak jest podane w nocie katalogowej. Fakt informacje są lakoniczne ale masz podane co należy zrobić żeby wysunąć lub wsunąć oś silnika. Masz 4 wejścia na które trzeba podać sterowanie silnika na 1 krok uzyskujesz 33um na pełen obrót 4 kroki więc 132 um. To wszystko jest w nocie katalogowej silnika.
    Więc potrzebujesz jakiś sterownik który wykona odpowiednią sekwencję podania napięcia na silnik (podanie +12V na konkretne fazy silnika krokowego).
    No chyba że znalazłem coś innego niż ty masz.

0
  • #3 22 Sie 2013 11:28
    szymek6326
    Poziom 9  

Być moze jest liniowy.. W sumie to nawet lepiej gdyby tylko schował sie trochę i wrócił do ostatniej pozycji..
    Myślałem o czymś takim:
    http://serwis.avt.pl/manuals/AVT1585.pdf

Tylko tiny26 zastąpić atmega, napisać sekwencje kiedy i jak ma sie wysunąć.

0