Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Jak i gdzie ustawić lodówkę?

21 Sie 2013 16:04 4458 1
 • Poziom 7  
  Do tej pory mieliśmy lodówkę w zabudowie - jest bardzo mała stąd chcemy wymienić, ale już na wolnostojącą. Lodówka miałaby stać w rogu pomieszczenia: ściana od tyłu i od lewej, od prawej szafki do wysokości 90 cm i szafka wisząca (wys. ok 80 cm gł. 40 cm). Na lodówkę 60 cm szerokości, mamy jakieś 64-65 cm lukę. W wielu instrukcjach lodówek czytam że lodówki muszą mieć po 5 cm z każdej strony + do 10 cm z tyłu i u góry. Niestety nie mamy szans zdobyć kilku koljenych cm po bokach, poza tym uważam, że brzydko będzie wyglądała lodówka w ciągu szafek z kilku centymetrową 'dziurą' po prawej.
  Czy faktycznie pozostawianie tych odległości jest istotne (z tyłu to jasne, ale boki)?? Czy są lodówki, które nie wymagają takich zabiegów i można je zainstalować bezpośrednio przy meblach i ok 5 cm od ściany (przy jednym boku)?
  Czy zalecenia producentów to kwestia oszczędności (lodówka grzejąc się zużywa więcej energii), czy też z powodu nadmiernego ciepła lodówka może się po prostu popsuć?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 24  
  Lodówka musi oddać gdzieś ciepło. Im szczelniej ją obudujesz tym gorzej będzie chłodzić - wolniej, a co za tym idzie będzie zużywać więcej energii. A do tego im dłużej i częściej pracuje agregat tym szybciej się zużyje.