Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie chce sie wlaczyc, po wymianie plyty glownej

Daentor 21 Sie 2013 17:21 7905 38
  • #1 21 Sie 2013 17:21
    Daentor
    Poziom 8  

Witam. komputer nie chce sie wlaczyc po wymianie plyty glownej tak powiedzieli w serwisie ze poszla, wiec wymienilem wszystko podlaczylem i nadal nie chce sie wlaczyc, zasilacz Delta 400W tez kupiony niedawno... nie mam juz sily i nie wiem co robic kasy duzo stracone... a komputer jak sie nie chce wlaczyc tak sie nie wlacza.

Jedyne co słyszę to takie sekundowe syczenie na procesorze tak jakby chciał się włączyć a nie mógł.

0 29
  • #2 21 Sie 2013 18:15
    Kolmax1992
    Poziom 12  

Czy aby na pewno podłączyłeś wszystkie kable dobrze? Nie chce się wlączyć to znaczy nie reaguje na przycisk? Kontrolki nie mrugają? Wentylator się kręci?

0
  • #3 21 Sie 2013 18:28
    Daentor
    Poziom 8  

Nie wiem co zrobilem, ale komputer sie wlaczyl tylko zauwazylem po chwili ze sie nie kreci wentylator lecz grafika chodzila?

0
  • #4 21 Sie 2013 18:30
    Dj Haker
    Poziom 35  

Wstaw dokładne zdjęcia płyty głównej.

Podaj pełną specyfikację komputera !

0
  • #5 21 Sie 2013 19:07
    Daentor
    Poziom 8  

A więc tak juz kręci sie wentylator, grafika dziala tylko system sie nie laduje jest czarny ekarn nie ma tego pikniecia ze bios czy tam plyta glowna sie laduje komputer sie wlacza chodzi caly czas ale jest czarny ekran.

0
  • #6 21 Sie 2013 19:46
    Dj Haker
    Poziom 35  

Zaraz temat wyląduje w koszu i tyle będzie naszej pomocy.

0
  • #7 22 Sie 2013 10:49
    Daentor
    Poziom 8  

Zdjęcia nie zrobię bo nie mam czym.

Komputer już normalnie chodzi wiatraki sie krecia na procku graficie itp ale problem jest z czarnym ekranem

Mam problem mianowicie mam grafikę GeForce 8600 GTS Wkładam ja do slotu pcie i końcówka karty trochę wystaje i przez to podejrzewam ze mam czarny obraz. do czego jest ten element zaznaczony na czerwono blokuje mi on wejście całej karty.

Wyskakuje mi na monitorze, no signal check video card cabel.

0
  • #8 22 Sie 2013 11:26
    gregre5
    Poziom 9  

Element zaznaczony na zdjęciu to zapinka trzymająca kartę graficzną w slocie, przesuń ją w prawo, włóż kartę i przesuń w lewo, na karcie jest odpowiednie wycięcie na tą właśnie zapinkę.

0
  • #9 22 Sie 2013 12:28
    Daentor
    Poziom 8  

Nadal nic, komputer normalnie chodzi ale monitor czarny, najpierw pokazuj no signal chcek video card, a późnej się wyłącza.

juz prawie 300 zl włożyłem w nowa płytę i zasilacz :( a komp jak nie dzialal tak nie dziala.

0
  • #10 22 Sie 2013 12:45
    artiii
    Poziom 15  

Miałem podobny problem z płytą główną.okazało się, że jedna ze zworek na płycie głównej była źle włożona i też niby się uruchomił a za chwilę wyłączał. Sprawdź zworki i zobacz co się będzie działo.

Dodano po 1 [minuty]:

Zworka powinna być w pobliżu karty graficznej. Najlepiej to sprawdź w internecie na podobnej płycie jak są zworki ustawione a potem w biosie musisz sprawdzić czy jest ok.

0
  • #11 22 Sie 2013 13:05
    safbot1st
    Poziom 43  

Po zmianie płyty głównej musisz przeinstalować system, gdyż system instalowany na płycie z innym czipsetem (czipsety to np. nforce, amd, via) nie będzie startować. Pojawi się ekran startowy XP i zwiesi się.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy autor podłączył dodatkowe zasilanie 6pin do karty graficznej z zasilacza???

0
  • #12 22 Sie 2013 13:11
    artiii
    Poziom 15  

Zainstaluj od nowa system XP jesli będzia nadal to samo to ja bym proponował spróbować zainstalować inny system np. Vistę lub 7.Może to ci pomoże.

0
  • #13 22 Sie 2013 13:14
    Daentor
    Poziom 8  

safbot1st napisał:
    Po zmianie płyty głównej musisz przeinstalować system, gdyż system instalowany na płycie z innym czipsetem (czipsety to np. nforce, amd, via) nie będzie startować. Pojawi się ekran startowy XP i zwiesi się.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy autor podłączył dodatkowe zasilanie 6pin do karty graficznej z zasilacza???

Mi się nawet ekran startowy nie pokazuje przecież, to o czym ty gadasz aby formata zrobic, jasne za zasilanie 6 pin podpięte

Komp
    E5200
    Asus P5Q
    GeForce 8600 GTS
    Delta 400W

0
  • #14 22 Sie 2013 13:17
    artiii
    Poziom 15  

Ale komputer się uruchamia, wentylatory chodzą tylko nie pokazuje się okno startowe?

0
  • #15 22 Sie 2013 13:20
    safbot1st
    Poziom 43  

Daentor napisał:
    sekundowe syczenie na procesorze
    Daentor napisał:
    komputer nie chce sie wlaczyc po wymianie plyty glownej tak powiedzieli w serwisie ze poszla

Sama nie poszła - może pomógł jej zasilacz.
    Sprawdź napięcia - instrukcja na elekroda.pl
    Zworki CLR cmos sprawdź - wszystkie w pozycję OFF!

0
  • #16 22 Sie 2013 13:22
    Daentor
    Poziom 8  

artiii napisał:
    Ale komputer się uruchamia, wentylatory chodzą tylko nie pokazuje się okno startowe?

wiatraczki na procesorze, grafice chodzą, myszka, klawiatura się świeci ze działa, ale monitor czarny ekran, używam przejściówki d-sub > dvi

Dodano po 1 [minuty]:

safbot1st napisał:
    Daentor napisał:
    sekundowe syczenie na procesorze
    Daentor napisał:
    komputer nie chce sie wlaczyc po wymianie plyty glownej tak powiedzieli w serwisie ze poszla

Sama nie poszła - może pomógł jej zasilacz.
    Sprawdź napięcia - instrukcja na elekroda.pl
    Zworki CLR cmos sprawdź - wszystkie w pozycję OFF!

nie aktualne jakbyś czytał cały temat to byś wiedział ze komp teraz jakoś się włączył, wyjąłem baterie z biosu i włożyłem z powrotem i tez nic.

0
  • #17 22 Sie 2013 13:23
    artiii
    Poziom 15  

To albo masz coś z tą przejściówką albo tak jak ci pisałem zworka jest źle ustawiona. Ja miałem to samo. Wymieniłem płytę podłączyłem wentylatory chodziły i tyle. Dopiero przestawiłem zworke i wreszcie się uruchomił

0
  • #18 22 Sie 2013 13:26
    Daentor
    Poziom 8  

Nie mam pojecia jak te zworki zrobic w pozycje off czy tam jakoś Plyta Asus P5Q

0
  • #19 22 Sie 2013 13:31
    artiii
    Poziom 15  

Ja tez nie wiedziałem Musisz pokombinować. Najpierw ją wyjmij całkowicie i wtedy uruchom zobaczysz co będzie. Jak będzie to samo to musisz wkładać po kolei i sprawdzać. A jak nie dasz rady to napisz do tego co ci sprzedał płytę niech ci napisze co i jak zrobić zeby ci chodziło.

0
  • #20 22 Sie 2013 13:36
    Daentor
    Poziom 8  

Wyciągniecie baterii, jest to chyba taki sam efekt jak kombinowanie z ta zworka? już to robiłem i tez nic nie pomogło.

0
  • #21 22 Sie 2013 13:38
    safbot1st
    Poziom 43  

Dźizas - ustaw zworki jak na fotce:

0
  • #22 22 Sie 2013 13:49
    artiii
    Poziom 15  

ustaw tak jak masz pokazane po powyższym zdjęciu i powinno wszystko grać.

0
  • #23 22 Sie 2013 14:01
    Daentor
    Poziom 8  

Zrobilem i nic nie dalo.

0
  • #24 22 Sie 2013 14:12
    safbot1st
    Poziom 43  

Daentor napisał:
    Mam problem mianowicie mam grafikę GeForce 8600 GTS Wkładam ja do slotu pcie i końcówka karty trochę wystaje i przez to podejrzewam ze mam czarny obraz. do czego jest ten element zaznaczony na czerwono blokuje mi on wejście całej karty.

Kolego, jeśli nie włożyłeś karty za pierwszym razem poprawnie to mogła ulec zjaraniu. Sprawdź, czy karta jest prawidłowo obsadzona w slocie!!!!! Wszystkie złote ząbki równo osadzone poniżej niebieskiego plasitku!

0
  • #25 22 Sie 2013 14:15
    Daentor
    Poziom 8  

safbot1st napisał:
    Daentor napisał:

Kolego, jeśli nie włożyłeś karty za pierwszym razem poprawnie to mogła ulec zjaraniu. Sprawdź, czy karta jest prawidłowo obsadzona w slocie!!!!! Wszystkie złote ząbki równo osadzone poniżej niebieskiego plasitku!

Tak, wszystko jest ok.

0
  • #26 22 Sie 2013 14:18
    safbot1st
    Poziom 43  

Wiesz, tak nagmatwałeś w temacie, że nie wiem co się dzieje.
    Czyli nie ma sygnału na monitor.
    Karta ma 2x wyjścia DVI.
    Czy od obydwu próbowałeś podłączać monitor przez przejściówkę?

0
  • #27 22 Sie 2013 14:21
    Daentor
    Poziom 8  

safbot1st napisał:
    Wiesz, tak nagmatwałeś w temacie, że nie wiem co się dzieje.
    Czyli nie ma sygnału na monitor.
    Karta ma 2x wyjścia DVI.

Tak, jak włączam to nie ma żadnego sygnału na monitorze, gdy komputer jest wyłączony a podlaczam przejściówkę do dvi to wyskakuje tylko napis no signal check video card kabel

0
  • #28 22 Sie 2013 14:23
    Dj Haker
    Poziom 35  

Załatwiona płyta główna albo coś źle podłączyłeś.

Zdjęcia wymagane a jak nie to serwis.

0
  • #29 22 Sie 2013 14:24
    safbot1st
    Poziom 43  

Jezusie Maryjo!!!!!

safbot1st napisał:
    Czy jesteś w stanie w języku polskim odpowiedzieć na normalnie zadane pytanie?

0
  • #30 22 Sie 2013 14:26
    bleble103
    Poziom 7  

A startuje Ci chociaż bios (piknięcie testu POST)? Jeśli nie, to pokombinuj z pamięciami RAM, być może któraś jest uszkodzona.

0
  Szukaj w 5mln produktów